Aktuální počasí - srpen 2010

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2010

Příspěvek od Yves »

Do té číny máme dobrý základ. Od 23 hodin se tvořily JZ od Brna bouřky, co postupovaly na SZ. V 1 hodinu v noci nás zasáhly. Několik CG i CC, vše od 3 km. I tak příjemný úvod vlnící se fronty. Hlavně protože na systému bouřek dost prší. Od 1:00 do 1:50 máme už necelých 8 mm. Teď déšť zřejmě ustane, ale chystá se ještě zajímavější vlna od jihu. Docela pekílko by z toho mohlo být. Teplota 15°C. Jdu spát, uvidíme co ráno, možné jsou i další noční blesky tak za dvě hodinky.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2010

Příspěvek od dobrmanek »

Chce se mě brečet. Kua za chvilku odjiždím a od jihu se nasouvá nádherna MCS a den by měl být ještě zajimavější a já za chvilku jedu. TO JE PROSTĚ PECH užijte si to a ať nejsou moc velké škody.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2010

Příspěvek od fractal »

No já naštěstí jedu až v sobotu :-)

A v noci to bylo moc pěkné. Kolem 3:15 (jako v tom hororu) mě probudily první blesky. Kolem 3:30 začalo pršet a během chvilky spadlo 14,3 mm. Blesků bylo vcelku málo ale pěkně blízko. Takové 3 byly určitě pod sekundu. Ve tmě to bylo vcelku děsivé. Aktuálně minimum 18,3 °C. Byla to taková malá nočná búrka, jak zpíval Team :P .
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2010

Příspěvek od Tom »

Dnes nad ránem jsem zaregistroval bouřku kolem 4:30 ale z postele se mě nechtělo :D napršelo na ní necelých 10mm.Teplota během noci k +17C.Aktuálně je oblačno beze srážek které ale už pomalu postupují z Rakouska k nám takže dnes pro jistotu do práce auto...
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2010

Příspěvek od Yves »

Takže to pravé ořechové zase půjde jinudy, zřejmě východněji, a pomezí J Moravy a J Čech možná spláče. Nicméně my máme z noci dobré parametry. V druhé polovině noci přišla druhá bouřka (zaspaná). Zajímavé jsou od 23 hodin srážky - spadlo 18,0 mm. Jestli si to vlnka nepošine víc na západ, tak už moc navyšovat nebudeme. V 10:10 je zataženo, velmi slabě prší a máme 18,6°C.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2010

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Ve čtvrtek ráno skoro jasno, postupné zvětšování oblačnosti, teplota dosáhla 26°C.
Noční minima 16°C.
Ráno od půl šesté hodinová přeháňka, srážky 1,7 mm.
Před chvíli začalo slabě pršet a vypadá to na vytrvalý déšť.
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - srpen 2010

Příspěvek od kocurekp »

Tady spíš nárazové přeháňky, první přišla o půl deváté ráno, teď už je zase klid a spadlo zatím 8,1 mm. Zataženo je fest a teplota 17°C. Zatím to vypadá na déšť dnes hlavně na Moravě, zítra Čechy. A v neděli začne snad delší slunečná perioda...
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2010

Příspěvek od fractal »

Tak nakonec napršelo vcelku slušných 19,7 mm a máme 20,5 °C. Čekal jsem teda trošku víc, podle toho jak strašili. Uvidíme ještě večer a zítra, jestli něco nepřipadne. Momentálně zataženo, ale už bez deště.
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2351
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2010

Příspěvek od Tomáš Prouza »

V pátek ráno ze dvou slabých přepršek spadlo zatím 0,4 mm deště. Od rána je zataženo a teď se sem blíží zesilující srážkové pásmo od JV. Denní Tmin 15,4°C, Tmax 21,7°C. Aktuálně v 14:35 teplota 20,0°C, tlak 1010,3 hPa (vzestup), vlhkost 86% a rosný bod 18°C. Zataženo s občasným krápáním, bezvětří nebo slabý SZ vítr do 2 m/s.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - srpen 2010

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.
Tak ty houbové úlovky od RNDr. to zírám…Tady u nás slaboučké – no na polévku to dalo :)
Bouřková epizoda PO-ÚT dala 43,8 mm srážek.
Včerejší počasí bylo vcelku slušné,odpoledne přes +20 st,večer jasno,doufal,že i dnešek bude alespoň trochu slušně,ale kdepak.Od rána zataženo,fičí SV vítr,srážky jsou na spadnutí a další víkend počasově v háji.Po třech slušných červencových týdnech parádního počasí už zase bude jen lejt… a je skoro po létě..
Dnes dopoledne jsem na chatě likvidoval sršně…Byl to mazec,co vám budu povídat.Byl jsem opatrný,celý postup tady líčit nebudu…no žihadlo jsem nedostal,ale když jsem po několikáté zdrhal,tak jsem si dal pěkně na hubu…takže jen pár modřin z toho mám…
storm_ice
Příspěvky: 5628
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2010

Příspěvek od storm_ice »

huj včera ráno na Cs parhelia, přes den většinou oblačno až zataženo, přechodně polojasno, srážky se dostavily až dnes ráno. Tmax 25,1°C Tmin 12,0°C. Vítr VJv-VSv do 3 m/s.

Aktuálně 17:00 zataženo, mírný déšť ObrázekObrázek 18,2°CObrázek Sv do 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2010

Příspěvek od Michal Geryk »

Dnešním dnem jsem hodně zklamán :( - nedělo se nic extra zajímavého, polední slábnoucí MCS zhatil plány na organizovanější bouřky v odpoledních a večerních hodinách.

Za dnešek mám 2 čárky stran bouřek - ráno na slábnoucí SQL, ale aspoň s hezkým shelfem, v poledne bylo pár výbojů na výše zmíněném slábnoucím MCS. Napršelo sotva 5 mm vody :? .

Jsem zvědavý, kde a zda vůbec vydatně zaprší... :|

Tmax dnes +24°C.

Time-lapse ranní slabé bouřky: http://www.youtube.com/watch?v=W1CSNscfqzg
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2010

Příspěvek od Tom »

Nebýt ranní bouřky 9mm tak je to taky bída celkově napršelo za dnes k 11mm a už asi moc toho nebude i podle modelu Aladin je už nad náma prázdno.Odpoledne se ukázalo na chvilku slunce.Maximum dnes +23C
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí - srpen 2010

Příspěvek od Vichr »

V Č. Budějovicích zapršelo až nad ránem, úplně všedně a nedramaticky, k dosavadním srpnovým srážkám přibylo několik milimetrů...Dopoledne zůstalo ještě zataženo, odpoledne bylo oblačno s teplotami kolem 19 st. a čerstvým větrem. Byl jsem na houbách - teprve začínají, za týden bude určitě víc. Aktuálně je skoro zataženo, stále beze srážek, 16 stupňů.
První výstraha pro jižní Čechy byla platná od včerejší 18. hodiny do zítřejšího časného rána. Včerejší Alladin ukazoval jasně povodňovou situaci. Oproti tomu GFS naznačoval, že budeme vydatných srážek ušetřeni. Za dnešek jedna nula pro amíky. Na zítra opět platí výstraha na extrémní srážky a povodňové ohrožení - až do půlnoci. Podle GFS máme šanci na úhrn menší než 1 mm. To jsem tedy zvědav :mrgreen:

Zdravím
Vichr
storm_ice
Příspěvky: 5628
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2010

Příspěvek od storm_ice »

huj včera většinou zataženo, s občasným slabým až mírným deštěm, přechodně srážky silné intenzity, částečné protrhávání oblačnosti a přechodně beze srážek. Po 22h postupně o5 slabý, před půlnocí mírný, pak i silný déšť. Tmax 19,5°C Tmin 15,7°C. Vítr V do 6 m/s, v nárazech až 8 m/s, srážky za posledních 24h Obrázek 22,8 mm (přes den 11,4 mm).

Aktuálně 01:30 zataženo, mírný déšť ObrázekObrázek 17,4°CObrázek ZJz do 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2010“