Aktuální počasí v ČR - leden 2009

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2009

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Zde dnes oproti včerejšku hnusně oblačno až zataženo,Tmin -1,1st. a Tmax +1,7st.Leží tu stále 2-10cm zmrzlého sněhu.Aktuálně ve 20.35 je skoro zataženo,teplota +0,1st.,tlak 1001,2hPa a vlhkost 82%.Pěkný zbytek dne.

www.smart-web.cz/karel
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2009

Příspěvek od fractal »

Heh, tak tady stejně krásně jako včera. Včera se to dostalo skoro až na 7 °C, dneska je to teda slabší 5,0 °C ale i tak bylo většinou polojasno až skoro jasno a slunečno a úplně jarní vzduch. U domu už nám krásně rostou krokusy, když to půjde takhle dál, tak za 14 dnů máme první kvítka ;-) Momentálně díky jasné obloze teplota klesá pod nulu. Aktuálně -0,2 °C, bezvětří.
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
suchysvatonovice
Příspěvky: 80
Registrován: 22 led 2009, 10:58
Bydliště: Malé Svatoňovice 20 430 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2009

Příspěvek od suchysvatonovice »

Zdravím z Malých Svatoňovic.U nás přes den vytrvale přibývala mlha,v 18:00 dohlednost 30-50m.Tmax 1,2 již v 9:40, v 18:00 již - 1,8.Sněhu souvisle 8-12 cm.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2009

Příspěvek od Michal Geryk »

Dnes bylo podle očekávání počasí oblačné (Sc) a celkem nezajímavé... :|

Tmax +5°C.
Tmin v noci -1°C.
Aktuálně 0°C.

Jsem zvědavý, kdy zase budeme mít ledový den - snad od půlky týdne, kdy bude fučet Moravskou bránou od SV. Závěr týdně je nejistý - buď inverze, anebo chladné S-SV proudění. Ale srážky zatím téměř žádné... :(
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2009

Příspěvek od petrklíč »

Zdravím,
dnes jsme měli skoro celý den zataženo, teplota v rozmezí -2,7 až +1,5. Byla by to totál nuda, ale s dětmi na Špičáku u Žel. Rudy to bylo fajn. Aspoň jsem si připomněl, jak vypadá sníh :wink: Cestou taky byly zajímavé pěkně zaledněné louky kolem Úhlavy, asi dílo deště z minulých dní.
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 327
Registrován: 29 dub 2007, 02:03
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2009

Příspěvek od Janek »

Tak dnešní den v pokličce smradů. Přes poledne se to ještě dalo, protože vrstva nebyla tak silná, aby Slunce skrz mraky neprosvítalo, ovšem se západem nastalo peklo, které trvá do teď. Hodnoty přes poledne u 100 ug/m^3, teď to kolísá kolem 200, Bohumín už to válí přes 300. :o A taky mám veselou historku dneska... Já s otcem jsme vyšli z domu a hned jsem nadhodil hlášku: "To je krásný vzduch, že, tati?" Otec ironicky odpověděl: "No, ten je fakt nádherný." Tak jsem mu vysvětlil povětrnostní situaci a shodli jsme se i na všech příčinách, proč je v MS kraji takový vzduch. Nasedli jsme do auta a čekali na mamku. Jakmile mamka nastoupila, nedalo mi a zeptal jsem se jí stejně. Ovšem odpověď mě dostala: "Jo, výborný; už dlouho jsem podobný necítila!" :lol: :lol:
Jinak přes den Tmax 5,5°C; vánek, k večeru až mírný SV; 5/8.
Aktuálně: -1°C a vzniká námraza; vánek; asi 0/8 s mlhou... Mám dotaz: Když je mlha do elevačního úhlu třeba 30°, mohu určovat pokrytí oblohy? Nebo spíše, je to na zkušenostech a vůli pozorovatele, nebo jsou pravidla, odkdy pokrytí kvůli mlze neurčovat :?:
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
storm_ice
Příspěvky: 5636
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2009

Příspěvek od storm_ice »

huj dnes převládalo skoro zataženo, až později večer se oblačnost rozpustila, Tmax 4,1°C Tmin zatím -1,1°C moc se jí ale dolu nechce bo furt pofukuje :evil:

Aktuálně 23:30 jasno ObrázekObrázek -0,9°CObrázek vítr SSv do 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2009

Příspěvek od Michal Geryk »

Janek, Adi: Vzduch na ostravsku - co dodat. V noci měl Bohumín okamžitou (?) hodnotu PM10 434 ug/m3, ale teď ráno se vám to tam zlepšuje, většinou je pod 150 ug/m3. V Přerově je oblačno stratem, kouřmo a slušně to začalo foukat právě od ostravska. Ale PM10 v noci vyletěl "pouze" na 100 ug/m3 (letošní rekord je tuším 322 ug/m3) a i tady už to klesá.

Teplota v noci kolísala podle oblačnosti od -1°C do +1,5°C a pěkně to namrzá - místy i na cestách.

Výhled se od včerejška moc nezměnil, ale zdá se, že konec týdne bude docela studený a dál je to s otazníkem. Stran srážek zatím stále nic moc, ale něco si teď užije krajní J-JZ ČR a pak možná i jinde, ale přívaly sněhu zatím nehrozí. :?
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
suchysvatonovice
Příspěvky: 80
Registrován: 22 led 2009, 10:58
Bydliště: Malé Svatoňovice 20 430 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2009

Příspěvek od suchysvatonovice »

Malé Svatoňovice:včera večer kolem 21:00 dosáhla teplota minima -2,9 St dnes ráno aktuálně +0,8 st vítr 2-5m/s polojasno.
storm_ice
Příspěvky: 5636
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2009

Příspěvek od storm_ice »

huj po půlnoci dolezla mlha, později trochu zeslábla, ráno pěkná námraza a celkem mrazivo teplota -4,5°C Sněholed Obrázek 4-5 cm

Aktuálně 09:00 oblačno ObrázekObrázek -3°CObrázek vítr Jv do 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2009

Příspěvek od kocurekp »

Ahoj, tak v Praze dnes od rána skoro jasno až polojasno, dnešní minimum -3,1°C v 7:55, maximum zatím +2,2°C. To v takových Doksanech mají už +5°C...
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2009

Příspěvek od Michal Geryk »

kocurekp píše:...To v takových Doksanech mají už +5°C...
Dnes zatím celý den mrzne třeba v Příbrami, ve ValMezu, v Mošnově, ale na druhou stranu bylo kolem +6°C třeba ve Vrchlabí, v Jičíně, v Doksech a ve Stráži p. Ralskem.
Tady je něco mezi tím: +2,5°C, zataženo a mírný SV vítr.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Th
Příspěvky: 68
Registrován: 09 srp 2005, 19:11
Bydliště: Vítězná-Huntířov, Dvůr Králové 430 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2009

Příspěvek od Th »

Telegraficky: Dnes je u nás nečekaně teplo, skorojasno až polojasno, Tmax 5,4°. Včera po západu slunce šla teplota rychle dolů až na -5,8°C.
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2009

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Tak u nás dnes opět zataženo,šedivo,Tmin -2,0st. a Tmax +0,2st.,takže téměř ledový den.Sněhu stále 2-10cm.Aktuálně v 16.00 je zataženo,teplota -0,2st.,tlak 1002,8hPa a vlhkost 84%.Pěkný zbytek dne.

www.smart-web.cz/karel
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2009

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Trochu jako by se to počasí o měsíc předbíhalo a vypadá to jak někdy koncem února.V noci mrzne-ne moc-dnes ráno min -4st,přes den příjemně +4 st a na slunci sníh docela ochotně mizí.Jak to tak vypadá,další dny mně z mého jarního snění poněkud proberou..
Podstatnější srážky v dohledu nejsou,stejné to bude i z hlediska počasí,které se ještě nerozhodlo kam bude příští týden směřovat.Ještě by mohl nějáký sníh přijít - mrazy nechci !!!
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2009“