Kde sehnat anemometr ?

Otázky, odpovědi, návrhy a doporučení týkající se přístrojového vybavení meteostanic, jejich umístění a upgradů.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde sehnat anemometr ?

Příspěvek od Roman -dovozce »

Tom píše:Takže cena i s prodloužením na 10m budu -li počítat viz. odkaz bude zhruba 3200kč +-.To je taky otázka jestli český zákazník bude ochoten tuto cenu akceptovat.Přeci jeno český zákazník -náročný zákazník a za málo peněz.Je to asi zakopaný pes bezdrát vyjde levněji a za moc nestojí a drátové připojení zase zvyšuje cenu prodloužením.Ideál by asi byl kdyby tento anemometr byl v nějakém kompletu tato cena by se rozmělnila,ale takhle to vypadá dost jen za anemometr-přeci jenom jde tam jen o zkrácení intervalu a to, že odesílá data-nemá ani vnitřní pamět,takže pokud jsem to dobře pochopil-když mě selže odesílání dat zprovozním to večer nebo ještě hůř odjedu na týden tak o data vlastně přijdu?když to nemá vnitřní paměť to si myslím ,že je velké mínus jestli jsem to dobře pochopil .Zajímalo by mě také pro jakou skupinu zákazníku je tento anemometr vytvořen.Ten kdo nemá meteostanici tak jen anemometr mu těžko bude stačit.Kdo bude kupovat meteostanici koupí asi komplet tudíž nevyhodí anemometr ze sady a nekoupí za 3000 kč nový to by asi pro mě bylo zbytečné plítvání penězi když získám vlastně jen zkrácení intervalu o in přesnosti tam nemůže být řeč v této cenové relaci.Když koupím tento anemometr=3000kč mám už ze sady cca za 1500kč to už jsme na 4500kč při prodloužení USB to už jsme skoro na pěti tisících za anemometr včetně toho co jsem koupil v sadě-za tuto cenu koupím nejlevnější meteostanice se všemi základními komponenty i s možností odesílání na web.Nevím nevím tedy moc mě to nejde do hlavy :D -jako samostatný komponent si myslím, že to není ideál(zkrácení intervalu a přenos přes kábel super ale to je tak všechno co je na tom skvělé).Ale nemá cenu to rozebírat nechci na to házet jen negativa asi není dobrý hodnotit když se neprodal ještě ani kus.Třeba o to bude zájem až to bude na trhu to ukáže až čas jako u všeho jen tím chci říct ,že samostatný anemometr se za tuto cenu asi bude těžko prodávat protože nic převratného to vlastně nemá.Já osobně kdybych teď kupoval novou meteostanici tak bych to rád s tímto intervalem viděl v nějaké sadě,aby to bylo i s vnitřní pamětí,abych nepřišel o získaná data a to i za cenu lehce přes 10 000 kč.
Prioritně je určen tento anemometr jako mobilní pro ty, které zajímá jen teplota, směr a rychlost větru (létání na křídlrch, rogalech, windsurfech, na závody, na stavby atd.) K ceně - to je velice jednoduché. Z TX20 je jen ta plastová část, zbytek je kus po kusu předělán a smontován zase dohromady. No a soft je dělaný na zakázku a to neudělá nikdo za pár stovek. A hlavně -je jich nyní uděláno 30 ks. Nepočítá se s velkovýrobou jako v Číně. A navíc u nás pracují lidé za normální odměny a ne za platy pod sociální únosnost, jako v Asii.
Chtěl jsem jen prostě vytvořit výrobek, který chybí. Je mi jasné, že když koupíte čínskou stanici za 8000,- Kč komplet, tak je 3 tis. dost. Na druhé straně např. stavební firmy chtějí měřit a zaznamenávat data, ale chtějí anemometr přemisťovat bez problémů. A co se týká bezdrátu - splnění RTTE Direktivy by zdražila přístroj o další 2 tisíce. Navíc bezdráty na stavbách s ocelovými konstrukcemi mohou být nespolehlivé. Takže: nejsou jen amatérští meteorologové, ale také zájmové skupiny, sportovci firmy, které takové zařízení ocení. Opravdu to pro mne není zlatý důl, ale doplnění sortimentu.
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde sehnat anemometr ?

Příspěvek od Roman -dovozce »

Tom píše:Takže cena i s prodloužením na 10m budu -li počítat viz. odkaz bude zhruba 3200kč +-.To je taky otázka jestli český zákazník bude ochoten tuto cenu akceptovat.Přeci jeno český zákazník -náročný zákazník a za málo peněz.Je to asi zakopaný pes bezdrát vyjde levněji a za moc nestojí a drátové připojení zase zvyšuje cenu prodloužením.Ideál by asi byl kdyby tento anemometr byl v nějakém kompletu tato cena by se rozmělnila,ale takhle to vypadá dost jen za anemometr-přeci jenom jde tam jen o zkrácení intervalu a to, že odesílá data-nemá ani vnitřní pamět,takže pokud jsem to dobře pochopil-když mě selže odesílání dat zprovozním to večer nebo ještě hůř odjedu na týden tak o data vlastně přijdu?když to nemá vnitřní paměť to si myslím ,že je velké mínus jestli jsem to dobře pochopil .Zajímalo by mě také pro jakou skupinu zákazníku je tento anemometr vytvořen.Ten kdo nemá meteostanici tak jen anemometr mu těžko bude stačit.Kdo bude kupovat meteostanici koupí asi komplet tudíž nevyhodí anemometr ze sady a nekoupí za 3000 kč nový to by asi pro mě bylo zbytečné plítvání penězi když získám vlastně jen zkrácení intervalu o in přesnosti tam nemůže být řeč v této cenové relaci.Když koupím tento anemometr=3000kč mám už ze sady cca za 1500kč to už jsme na 4500kč při prodloužení USB to už jsme skoro na pěti tisících za anemometr včetně toho co jsem koupil v sadě-za tuto cenu koupím nejlevnější meteostanice se všemi základními komponenty i s možností odesílání na web.Nevím nevím tedy moc mě to nejde do hlavy :D -jako samostatný komponent si myslím, že to není ideál(zkrácení intervalu a přenos přes kábel super ale to je tak všechno co je na tom skvělé).Ale nemá cenu to rozebírat nechci na to házet jen negativa asi není dobrý hodnotit když se neprodal ještě ani kus.Třeba o to bude zájem až to bude na trhu to ukáže až čas jako u všeho jen tím chci říct ,že samostatný anemometr se za tuto cenu asi bude těžko prodávat protože nic převratného to vlastně nemá.Já osobně kdybych teď kupoval novou meteostanici tak bych to rád s tímto intervalem viděl v nějaké sadě,aby to bylo i s vnitřní pamětí,abych nepřišel o získaná data a to i za cenu lehce přes 10 000 kč.
Aještě - ruční anemometry (jako třeba Windmaster atd) stojí od tisíce do tří tisíc. A užitná hodnota TX20 USB je bezesporu vyšší, než u přístroje do ruky bez možnosti připojení k PC.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde sehnat anemometr ?

Příspěvek od Tom »

Tak to potom ano :o).Protože u klasických domácích uživatelů meteostanic jsem nějak neviděl potenciál.
Mojí představě co by měla meteostanice mít se nejvíce přiblížila WS 3650it.

Já osobně bych si představoval stanici takto:
Měla by to být stanice s přenosem nejlépe kompletně drátovým ale i třeba jako WS 1600 ten se mě líbil kde čidla jsou káblíkem napojena na teplotní a to odesílá data do stanice dá se to prodloužit káblem něco jak je u telefonní linky nevím ted jestli to tak má i WS 3650 it a tím se omezí rušení hlavní příjmová část ta by pro mě nebyla podstaná vzhledově jen nějaká krabička co přijmá data ze senzorů bez dálkových ovladačů,podsvícení bych taky oželel max. nějaký obyčejný display i ten bych teoreticky oželel data mě jdou do pc a defakto na hlavní část se nedívam vše se dá ovládat a sledovat v pc přes program.Odesílání hlavní části po těch 4.5 sec.Spíš bych se zaměřil na zkvalitnění čidel hlavně zkrácení intervalů u anemometru a snížení rozlišení u srážkoměrů o zvýšení přesnosti nemluvím v této ceně se ani mluvit nedá to chápu.

anemometr něco jako TX20 s nejlépo 2sec intervalem na zachycení ale muselo by to být součástí sady kvůli paměti
srážkoměr z WS 3650 it s tímto rozlišením 0.1-0.2 mm
teplotní senzor také z WS 3650 it nebo WS 1600
TAKHLE BYCH BYL JÁ SPOKOJEN.
Myslím,že by tato stanice nepřesahovala 10 000 kč ,ale více asi už ne to bych uvažoval pak o nejlevnějším modelu meteostanice od DAVISE asi.Tato meteostanice by byla vhodná spíš pro toho kdo data zpracovává a odesílá z pc a nehledí na vzhled hlavní části.Určitě by si ji nekoupil ten co pc nemá ten se bude dívat na hlavní část a bude požadovat ovladače,podsvícení atd.Ale samozřejmě to je jen moje představa jinému se nemusí líbit
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde sehnat anemometr ?

Příspěvek od Roman -dovozce »

Tom píše:Tak to potom ano :o).Protože u klasických domácích uživatelů meteostanic jsem nějak neviděl potenciál.
Mojí představě co by měla meteostanice mít se nejvíce přiblížila WS 3650it.

Já osobně bych si představoval stanici takto:
Měla by to být stanice s přenosem nejlépe kompletně drátovým ale i třeba jako WS 1600 ten se mě líbil kde čidla jsou káblíkem napojena na teplotní a to odesílá data do stanice dá se to prodloužit káblem něco jak je u telefonní linky nevím ted jestli to tak má i WS 3650 it a tím se omezí rušení hlavní příjmová část ta by pro mě nebyla podstaná vzhledově jen nějaká krabička co přijmá data ze senzorů bez dálkových ovladačů,podsvícení bych taky oželel max. nějaký obyčejný display i ten bych teoreticky oželel data mě jdou do pc a defakto na hlavní část se nedívam vše se dá ovládat a sledovat v pc přes program.Odesílání hlavní části po těch 4.5 sec.Spíš bych se zaměřil na zkvalitnění čidel hlavně zkrácení intervalů u anemometru a snížení rozlišení u srážkoměrů o zvýšení přesnosti nemluvím v této ceně se ani mluvit nedá to chápu.

anemometr něco jako TX20 s nejlépo 2sec intervalem na zachycení ale muselo by to být součástí sady kvůli paměti
srážkoměr z WS 3650 it s tímto rozlišením 0.1-0.2 mm
teplotní senzor také z WS 3650 it nebo WS 1600
TAKHLE BYCH BYL JÁ SPOKOJEN.
Myslím,že by tato stanice nepřesahovala 10 000 kč ,ale více asi už ne to bych uvažoval pak o nejlevnějším modelu meteostanice od DAVISE asi.Tato meteostanice by byla vhodná spíš pro toho kdo data zpracovává a odesílá z pc a nehledí na vzhled hlavní části.Určitě by si ji nekoupil ten co pc nemá ten se bude dívat na hlavní část a bude požadovat ovladače,podsvícení atd.Ale samozřejmě to je jen moje představa jinému se nemusí líbit
Naprosto souhlasím. Bohužel naše představy se s představami výrobců liší. WS 3650IT+ nemá propojení kabelem mezi hlavní částí a čidly. Našel jsem výrobce zajímavé stanice s kabelovým spojením (používá se technologie jednoho kabelu a sběrnice), ale nemá hlavní jednotku s displejem. Pak jsem našel stanici i s hlavní jednotkou, která má LED displej (někomu se nemusí líbit, ale přijde mi to profesionálnější, hledí se na funkčnost a ne na designové opičky), ale cena je vyšší, asi jako Davis. Uvidíme, nechám si poslat vzorky, chce to čas, kterého mám málo, protože se musím taky trochu starat o normální domácí staničky a teploměry. Ale tímto směrem by se nabídka měla rozšiřovat.
Šeba
Příspěvky: 4
Registrován: 06 črc 2008, 20:35

Re: Kde sehnat anemometr ?

Příspěvek od Šeba »

Mám takovy dotaz ohledně používání ukazatele směru větru například na autě. Někde v tomto topicu bylo napsáno, že by se ten USB anemometr mohl používat při sledování bouřek. S tím souhlasím, každopádně předpokládám, že by se namontoval na auto a v tom případě by měl být problém s ukazatelem směru větru. Když se auto pohybuje, tak mění i svůj směr, jak potom směrovka pozná, kde je jaká strana? Dá se tento problém nějak vyřešit, nebo je to nemožné? Díky
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde sehnat anemometr ?

Příspěvek od Jan Pícha »

No tak dnes jsem se konečně dočkal silnějšího větru....u WS3650 je opravdu znát to zobrazovaní teploty/vlhkosti/větru po těch 5 vteřinách.....max náraz 16,1 m/s a u TFA Nexus lterá měří po 11 vteřinách 12,9 m/s
Pěkný den z Teplicka :-)
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice - hardware“