Aktuální počasí - srpen 2011

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2011

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Dvacátý čtvrtý srpen byl nejteplejším dnem letošního roku.
Od rána bylo skoro jasno dusno a mimořádné horko, vítr pofukoval slabý jižní nebo jihovýchodní.
Ještě večer v 23 hodin bylo 25,6°C.
Tmin. 20,7°C.
Tmax. 32,5°C.

Aktuálně polojasno slabý jihozápadní vítr 25°C.
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - srpen 2011

Příspěvek od kocurekp »

Á, tady byl někdo dlouho vzhůru... :D
Já jsem zaregistroval nástup bouřky v 1 ráno, a pak - jsem usnul. Takže jen ze záznamů mohu vypovědět, že blesková aktivita byla opravdu silná, i když moc nehřmělo. Ukončení blesků ve 2:40, srážek ve 3:10. Celkem 12,2 mm. Teplota před bouřkou v 1 ráno 25°C, pak kodrcání mezi 19 - 20. Ranní minimum 18,5°C.

Aktuálně skoro jasno 24°C.

Budu muset zasilikonovat RJ45 konektory, dostala se do nich po bouřce voda a vyskratovala čidla, proto ten výpadek v grafu.
Přílohy
2508.png
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2011

Příspěvek od Tom »

Tropická noc padla minimum +20.5°C. V předpovědích je udáváno že příliv velmi teplého vzduchu by měl vrcholit dnes zítra. Nepřijde mi to maxima spíš klesají úterý 33.2°C středa 32°C dnes snad ani né 30°C nebo jen těsně nad... uvidíme asi ty noční bouřky to utly... Aktuálně +26°C
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - srpen 2011

Příspěvek od kocurekp »

Dnes už teplota nestoupá tak ochotně jako včera ke 35°C, zatím se držíme těsně pod 30. Je to s podivem vzhledem k tomu, že vrchol má přijít zítra...
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
storm_ice
Příspěvky: 5627
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2011

Příspěvek od storm_ice »

Hoj, včera bylo zpočátku oblačno až skoro zataženo, přechodně se slabým deštěm, postupně se vyjasňovalo, po poledni až na jasno, do večera pak skoro jasno, později přibývání oblačnosti a nejprve blýskavice, o půlnoci dorazila i bouřka, která přinesla mírný, přechodně až silný déšť. Pak přechodně srážky zeslábly, později dorazila další vlna srážek a o5 se zvýšila blesková aktivita, která v první bouřce narůstala až na intenzitu záblesku každou 1-2 s. Tmax 31,8°C Tmin 19,6°C, vítr VJv-V do 5 m/s, srážky Obrázek 9,8 mm.

Aktuálně 18:00 skoro jasno ObrázekObrázek 26,1°CObrázek Jv do 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2011

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
takže teploty 21,3 °C - 34,6 °C, vedro hnusné, už je mi z toho zle. Teplota nad ránem dělala psí kusy viz můj předchozí příspěvek, taky kolem 4 h přišel náraz větru až 6 m/s (teplota vyskočila po promíchání vzduchu až o 2 °C. Jinak většinou přes den jasno, večer taky jasno. Zítřek snad přežiju, sobotu taky nějak protrpím a v neděli už se těším na ranní teploty tak kolem 13 °C 8) !
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2011

Příspěvek od Tom »

Maximum dnes +31.7°C opět o malinko méně v maximu. Zítra spíše nížiny Čechy výrazně nad +30 ?. Uvidíme každopádně maximum +33.1°C beru zřejmě jako definitivně nejvyšší hodnotu tohoto roku rád se nechám překvapit. Aktuální teplota k +24°C fouká tam větřík nebýt komárů příjemné být venku. Tropickou noc dnes moc nečekám.
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - srpen 2011

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Vše podstatné o bouřce už shrnul Tomáš,tak jen dodám,že bouřka byla velmi neobvyklá u nás větrným počasím dlouho před bouřkou,během bouřky i po ní.Jinak příchod bouře byl v plné parádě,jen to hlavní šlo severně od nás,nejbližší výboj byl 1 km JZ a po odchodu bouře to byly ojedinělé velice světelné hlučné výboje.
Dnešní počasí bylo výrazně poznamenané silnými nočními bouřkami.Většinu dopoledne bylo skoro zataženo,teplota jen kolem +20 a proudění ve vyšších hladinách bylo od SZ po přechodu noční vlny.Kolem poledne se to začalo otáčet na jižní proudění,oblačnost ubývala,teplota před 14.hodinou přelézá +25,nakonec odpoledne přes +27 st,to je slabota proti jiným místům co?? Slabé ochlazení je znát i teď večer-ve 22.hod je +18 st a do ranního předpovědního intervalu +20+16 se zítra ráno určitě nevejdeme..
I tak bylo dnes odpoledne a navečer u vody parádně…
David Sadecký
Příspěvky: 581
Registrován: 09 říj 2005, 12:27
Bydliště: Český Brod, 225 m.n.m.

Re: Aktuální počasí - srpen 2011

Příspěvek od David Sadecký »

U nás bylo taky dnes chladněji, tropík se nekonal. I večer je dnes chladnější, teď je 19,8°C. Zatím tady nebylo žádné extra vedro, nejvíc včera něco přes 31°C. Jsem zvědav na zítřek.
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2011

Příspěvek od Yves »

Já jsem solidně uvařenej človíček. Byl jsem 5 dní v rakouských Alpách pod masívem Dachstein ve výšce 1060 m n.m. a bylo to úplně jedno. Odpolední maxima lezla k 32°C jakoby nic. Až v 1870 m n.m. nás "ochladilo" "pouze" 26°C. Na druhou stranu nížiny mezi horami dokázaly odpoledne sálat až 36°C. První den nás olízla bouřka, hřmělo snad jedinkrát, ale padaly skoro 5 minut centimetrové kroupy. Možná by se našly i 15mm kousky. Tu bouřku jsme původně měli projet v horách, ale když začalo pršet, zmizli jsme v 6,5 km dlouhém tunelu a po výjezdu z něj byly mraky už zase za námi. :) Včera večer jsem viděl blýskavici z nejjižnější bouřky systému nad Německem u Salzburgu. Hezké bylo v tom nekonečném vedru vidět zbytky sněhu na alpských velikánech. Dneska jsme po cestě domů měli většinou do 31°C. Včera se tady kousek na SZ usadilo cosi monstrózního, ale Třebíč to obešlo. Jediná buňka a zvedla řeku Jihlavu o 70 cm. To mohlo být pořádné peklo. Teď večer v 22:52 je jasno, 20°C a já jsem zahájil obří větrání, protože naši to moc efektivně neumí a já měl v pokoji dneska 28,0°C!!! To jsem nikdy nezažil, fuj. Fotky: http://yves13.rajce.idnes.cz/Filzmoos_2011.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - srpen 2011

Příspěvek od kocurekp »

Oproti extrémnímu včerejšku se tou bouřkou opravdu cosi změnilo, dnes nepadl tropík ani tady, 18,5 - 29,2°C. Přitom bylo skoro jasno od rána. Sice je ještě teď ve 23 hodin 22°C, ale včera to byl asi opravdu vrchol tohoto roku. Byť to má dle meteorologů přijít až zítra... Větráme všemi otvory, v podkroví je 29°C, v přízemí 26°C. Máme tu teď Řecko, ale už se chystá konec... :?
Naposledy upravil(a) kocurekp dne 25 srp 2011, 23:11, celkem upraveno 1 x.
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí - srpen 2011

Příspěvek od Vichr »

Pozdně letní vedra u nás dosáhla maxima v úterý (až 35 stupňů). Včera se po většinu dopoledne udržovala oblačnost, která částečně tlumila nárůst teploty. Přesto odpolední maximum poskočilo na 33. Kolem 23. hodiny se začalo v dálce blýskat. Zprvu jsem odhadoval, že jde o bouřkový mrak malého rozsahu, který se nejspíš rozpadne. Později se ukázalo, že bouřka naopak "zrála". Kolem jedné hodiny v noci přecházela přes Č. Budějovice. Přinesla průměrnou světelnou a zvukovou show, velmi málo srážek (2,5 mm) a naštěstí žádné kroupy ani silný vítr. Do rána nebylo po bouřce památky, kromě nápadně chladnějšího vzduchu. Po celý dnešní den bylo jasno, relativně "chladněji" s maximem kolem 30 stupňů. Jako každý den jsem se byl koupat jednou v Malši a podruhé ve Vltavě. Voda je neskutečně teplá. Na konci srpna mívá Malše obvykle kolem 15 stupňů. Letos je to jako bazén a břehy jsou obležené lidmi.

Přeji hezký den:-)
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí - srpen 2011

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Vidím, všude, až na vyjímky (Flames) hnus velebnosti. Po předvčerejší bouřce jsme prostě ráno sbalili kufr a šli si na chvíli vydechnout do Jeseníků. Tam bylo teplo, avšak nešlo o vyložené vedro ani včera ani dnes. Maxima tam mohla dosahovat příjemných 25-27 stupňů, více ne.
U nás nešlo taky o vyložené tropy, teplota jen dnes stoupla k téměř 30, ovšem na rozdíl od Olomouce,kde jsme se nazpátek zastavili - kde bylo rozhodně tepleji - ovšem zde doma bylo a je ukrutné dusno, které navzdory lehce nižším teplotám oproti Hané dalo nesnesitelný pocit skleníku. Vražedný koktejl průmyslových smradů a vlhkosti. Ostatně zákal na straně Ostravska byl vidět již někde od Oder. V Olomouci se dalo dýchat, zde nikoli. Zatímco včera jsem dal v pohodě 18 km po svých, zde po půl hodině jsem byl mokrý jak myš a měl absolutně propocené triko.
Včerejší teploty zde byly na 27-28, předvčerejškem někde na 26. Za zmínku stojí slabá bouřka s milimetrem srážek včera během odpoledne, po které se obnovilo opět teplo
Nejhorší nás teprve čeká, úleva příjde ažžžžžžžžžžžžž v noci na neděli :evil: Nní je stále tropických 22 a nedá se spát

zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2011

Příspěvek od Tom »

Tropická noc dle očekávání nepadla. Minimum dnes ráno +18.2°C. Aktuálně je jasno jakýsi zákal. Teplota +20°C.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2011

Příspěvek od Michal Geryk »

Včera bylo opět slunečno, vedro a dusno, jen ráno bylo více oblačnosti z rozpadající se MCS. Rosný bod byl ale nižší než ve středu, pouze kolem +19 °C :mrgreen: .

Tmax včera +31 °C.
Tmin včera +21 °C, dnes +18,5 °C.

Zítra k večeru se na východě ČR očekávají hodně silné bouřky na studené frontě.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2011“