Meteostanice TE831X

Vše o provozování elektronických amatérských meteostanic.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteorologická stanice TE831X

Příspěvek od Roman -dovozce »

Tom píše:Nemá cenu o tom už diskutovat nechci se tu dohadovat Uv čidlo u WXR zachycuje úplně jiné hodnoty než jsou v reálu čidlo mám jiné a ukazuje stejně je potřeba to zkalibrovat hodnota uv čidla stanice x 0.4-0.5 tím se dosáhne přijatelnější hodnoty.Ale pro kalibraci je potřeba nějaký program jinak to nejde.Nechápu co bych reklamoval to je tecnický problém a né vada přístroje. to by mě nikdo nevyreklamoval není co reklamovat proto se čidlo nereklamuje :) .Bavili jsme se tu o stanici do 4000kč takže asi sem do tohoto tématu nemá cenu vsouvat Oregon které nepochybuji že je kvalitnější šlo tu o WXR vs TE831X a svůj názor jsem řekl.Co znám lidi kteří WXR potažmo WXR-LM májí všem to tak dělá takže vím o čem mluvím ale nebudem se tu kočkovat nikam to nevede :D .Prostě každý ať věří čemu chce s touto stanící mám zkušenosti přes rok tak vím o čem mluvím prodejcem nejsem... říkám není vyloženě špatná nevím jak je to ted s WXRLM2 se signálem zřejmě by to mělo být lepší názory jsem neslyšel,podle reakce na špatný dosah máte pravdu ,že výrobce problémům naslouchá ostatně nic jiného mu ani nezbývá když chce prodávat :D
Tak poprosím at dají soudruzi v Číně Uv čidlo do laboratoře a trochu ho zkalibrují něříkám na hodnoty na 0.1uvi to není reálné při ceně do 9000 kč ale dle mého názoru je rozdíl u těchto čidel příliš.Kdo o hodnotách Uv záření neví a vidí ho na displeji tak mu to asi tolik neřekne a těmto hodnotám věřit bude kdyby byl rozdíl v teplotě tam to každý pozná to je jasné

ještě se vrátím k Vám musím potvrdit a to rád, že komunikace s Vámi je opravdu na super úrovni a víte co prodáváte toho si cením.
Na to UV čidlo upozorním. A děkuji za uznání! Doufám, že se objeví stanice cenově přístupná a zároveň po všech stránkách dotažená.
zemlak
Příspěvky: 5
Registrován: 23 bře 2009, 22:03

Re: Meteorologická stanice TE831X

Příspěvek od zemlak »

Roman -dovozce píše: Doufám, že se objeví stanice cenově přístupná a zároveň po všech stránkách dotažená.
V to doufám také. Ale zatím to moc nevypadá. Vím, že v cenové relaci řekněme do 5000,- nemůžu očekávat žádnou slávu, ale stačil by mi jednodušší model, ale aby byl dotažený. U všech jsem zatím zaznamenal něco co se mi nelíbilo.:( Meterologie je jen můj okrajový zájem, prakticky chci jen vědět "jak je venku" a jednou týdně data stáhnout do PC a podívat se na graf, případně na čtvrtletní, pololetní vývoj počasí a nějaký ten graf si vytisknout a ukázat přátelům. A nějak nemůžu najít stanici, která by se mi líbila.
Už jsem byl rozhodnut pro tu TE831X, ale 200 záznamů v paměti je opravdu málo, i kdybych se spokojil například s půlhodinovým zaznemenáváním, tak vydrží zapisovat jen 4 dni. :(

Měl jsem půl roku TOPCOM 265 NE (označenou Nacional Geographic, prodává se i od jiných firem) a s tou jsem byl v celku spokojen, musel jsem jí reklamovat kvůli špatné komunikaci s čidlem, a teď nevím co vybrat místo ní, chtěl jsem si trošku připlatit a sáhnout po něčem o trošku lepším, ale zase nechci investovat nějak extra moc, i když vím, že to je nejlepší řešení, ale jak říkám, nevyužiji pak všechny funkce.

Máte nějakou radu v této nižší cenové kategorii?

A ještě jedna otázka na zamyšlení, proč při dnešních cenách flash pamětí, nemají tyto stanice větší paměť, případně by mohli umět zapisovat přímo na flashku neustále zapojenou do jejich USB portu, ta by se pak jen vzala, stáhla se data do PC a mohla by zapisovat dál, mě by to tak vyhovovalo. :)
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteorologická stanice TE831X

Příspěvek od Tom »

Pod 5000 kč poloprofesiální meteostanici s větší pamětí , připojitelnou k pc a s přesnějšími senzory nenaleznete to je prostě nereálné!
lehce pod 5000kč je tahle http://www.suntech.cz/produkt/56071/IRO ... B-bila.htm
ale senzorově to bude asi taky na úrovni WXR.Nevím jestli má smysl pod 5000 kč uvažovat- jedině zkusit od někoho koupit použitou stanici nějaký starší model ale za novou těžko.
Jedině koupit stanici s tou minimální pamětí a odesílat to třeba přes NSLU na webzdarma kde se data dají zdarma archivovat není potřeba mít vůbec zaplé pc ale NSLU taky něco stojí je to zakopaný pes s cenou pod 5000kč
5OOO to bude cenový strop pod který nikdo výrazně nepůjde a nebo půjde a to bude asi vysloveně šunt.
Uživatelský avatar
Rosina
Příspěvky: 113
Registrován: 25 srp 2009, 11:14

Re: Meteorologická stanice TE831X

Příspěvek od Rosina »

Zdravím vás! Chcem sa opýtať na pár vecí.

1. Ak máte skúsenosti s touto stanicou, čidlo by malo merať do -20°C, neviete koľko ešte pod -20°C asi zmerá?

2. Ak by nebola stanica stále zapojená na PC, koľko by trvalo kým sa pamäť zaplní?
RNDr.
Příspěvky: 206
Registrován: 23 říj 2009, 20:44
Meteostanice: DAVIS VANTAGE PRO 2
Bydliště: Uhrovec - SZ slovensko, meno: MARKO, vek: 15

Re: Meteorologická stanice TE831X

Příspěvek od RNDr. »

Rosina, čau zrejme ma poznaš kto som a ak sa pítaš na PRO-X IROX poviem ti všetko lebo ju mám :D :wink:
Uživatelský avatar
Rosina
Příspěvky: 113
Registrován: 25 srp 2009, 11:14

Re: Meteorologická stanice TE831X

Příspěvek od Rosina »

RNDr. píše:Rosina, čau zrejme ma poznaš kto som a ak sa pítaš na PRO-X IROX poviem ti všetko lebo ju mám :D :wink:
Čau. :D Tak ak by si mi mohol odpovedať na tieto otázky aj keď tá 2-há je skor k tej TE831X lebo tá má menšiu pamať ako PRO-X:

1. Ak máte skúsenosti s touto stanicou, čidlo by malo merať do -20°C, neviete koľko ešte pod -20°C asi zmerá?

2. Ak by nebola stanica stále zapojená na PC, koľko by trvalo kým sa pamäť zaplní?
Naposledy upravil(a) Rosina dne 04 led 2015, 16:04, celkem upraveno 1 x.
RNDr.
Příspěvky: 206
Registrován: 23 říj 2009, 20:44
Meteostanice: DAVIS VANTAGE PRO 2
Bydliště: Uhrovec - SZ slovensko, meno: MARKO, vek: 15

Re: Meteorologická stanice TE831X

Příspěvek od RNDr. »

Mne môžeš kludne tykat mám 14 :wink: . Minimálna meraná teplota je -30°C. No a vnútorná pamät má 3200 údajov, ja som ju mal zapojenú stále tak neviem asi aký čas to vydrží :? . Ak chceš poviem ti všetky plusi a aj mínusi tejto stanice
RNDr.
Příspěvky: 206
Registrován: 23 říj 2009, 20:44
Meteostanice: DAVIS VANTAGE PRO 2
Bydliště: Uhrovec - SZ slovensko, meno: MARKO, vek: 15

Re: Meteorologická stanice TE831X

Příspěvek od RNDr. »

A inak nechceš kúpit túto odomna ?? Za 70 €, cena je preto taká lebo mi niekto ukradol anemometer a búrka mi zničila UV senzor, ale keby si si tieto 2 veci dokúpil, tak ta výde lacnejšia odost. A je skro nová v marci bude mat rok
Uživatelský avatar
Rosina
Příspěvky: 113
Registrován: 25 srp 2009, 11:14

Re: Meteorologická stanice TE831X

Příspěvek od Rosina »

RNDr. píše:Mne môžeš kludne tykat mám 14 :wink: . Minimálna meraná teplota je -30°C. No a vnútorná pamät má 3200 údajov, ja som ju mal zapojenú stále tak neviem asi aký čas to vydrží :? . Ak chceš poviem ti všetky plusi a aj mínusi tejto stanice
Na nete sa pri čidlách píše -20°C.

Nad IROX PRO-X som uvažoval povodne ale teraz som dostal ponuku na TE831X čo je to isté len to má pamäť len 200 záznamov, nemá UV čidlo a nemá diaľkový ovládač a je lacnejšia. Zvlášť ešte pri tejto ponuke čo som dostal. Pokiaľ by som ju mal stále zapojenú ku PC alebo by som pravidelne hádzal údaje do PC tak by tá malá pamäť ani nevadila.
A práve to som chcel vedieť že asi koľko tá pamäť vydrží.
Ja som si už o IROX PRO-X veľa zisťoval, fajn stanica. Len aj tá cena tam zavážila. UV nepotrebujem ani a vraj meria od veci a diaľkové ovládanie to ju už luxus. :D Jedine pamäť je oproti TE831X lepšia.
Tak napíš ešte nejaké + a - ak si našiel rozdiel medzi týmito stanicami.
Naposledy upravil(a) Rosina dne 04 led 2015, 16:05, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Rosina
Příspěvky: 113
Registrován: 25 srp 2009, 11:14

Re: Meteorologická stanice TE831X

Příspěvek od Rosina »

. .
Naposledy upravil(a) Rosina dne 04 led 2015, 16:05, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Rosina
Příspěvky: 113
Registrován: 25 srp 2009, 11:14

Re: Meteorologická stanice TE831X

Příspěvek od Rosina »

. .
Naposledy upravil(a) Rosina dne 04 led 2015, 16:04, celkem upraveno 1 x.
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteorologická stanice TE831X

Příspěvek od jirkapocatky »

Rosina píše:Vie mi niekto poradiť? Zase mám problém s výškou a tlakom ako aj pri prvej stanici.

SHMÚ v Hričove dáva 995 hPa, starú stanicu si nastavujem o 1 hPa menej. Keď si novú nastavím na správnu výšku 400m tam mi píše 986,9 hPa a tento problém so zlým tlakom som mal aj pri starej stanici. A aby som dostal na novej 994 hPa tak to musím nastaviť až na 464 m.n.m. Čím to je?
Netrap se tím čím to je,ale nastav to tak aby jste měli shodné tlaky.Měly by být blízko pokud ta stanice Hričov je do 20 km od vás.Pokud je dˇalej,pak se můžete v daném okamžiku rozcházet o 1, max 2 hPa .Jejich tlakoměr je zkrátka přesnější a bere v úvahu i momentální teplotu a navíc tvá stanice prepočítává absolutní tlak na relativní podle nějakého fixního algoritmu,který není tak přesný.Důležité je aby po kalibraci oba tlaky(tvůj i oficiální )navzájem korespondovali. :wink:
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Uživatelský avatar
Rosina
Příspěvky: 113
Registrován: 25 srp 2009, 11:14

Re: Meteorologická stanice TE831X

Příspěvek od Rosina »

jirkapocatky píše:Netrap se tím čím to je,ale nastav to tak aby jste měli shodné tlaky.Měly by být blízko pokud ta stanice Hričov je do 20 km od vás.Pokud je dˇalej,pak se můžete v daném okamžiku rozcházet o 1, max 2 hPa .Jejich tlakoměr je zkrátka přesnější a bere v úvahu i momentální teplotu a navíc tvá stanice prepočítává absolutní tlak na relativní podle nějakého fixního algoritmu,který není tak přesný.Důležité je aby po kalibraci oba tlaky(tvůj i oficiální )navzájem korespondovali. :wink:
Diky. Aj keď si to nastavím aby sme mali zhodné, aj tak to ešte kolíše trochu.

A ako sa počíta wind chill? V anemometri je nejaké čidlo? Lebo vietor je 0 m/s, teplota z hlavného čidla okolo +7°C a wind chill je okolo +9°C.
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteorologická stanice TE831X

Příspěvek od Jan Pícha »

No ten windichil u těch stanic WXr,Nexus,Irox apod atd to není šťastně vyřešeno,protože dávat čidlo do anemometru,na který samozřejmě paří slunko celý den a pak z toho počítat windchill no nevím.Čidlo v anemometru je dobré tak akorát na měření teploty na sluníčku a možná tak na pozorování rozdílu v noci mezi teplotou ve 2 m a v 10 m (tak je to u mě).Takové přibližné stanovení windchillu umí u těchto stanic program weather display,který to počítá z hlavního čidla a z čidla rychlosti větru,nikoliv z teplotního čidla v anemometru.
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
Rosina
Příspěvky: 113
Registrován: 25 srp 2009, 11:14

Re: Meteorologická stanice TE831X

Příspěvek od Rosina »

Zas mám problém s tým tlakom. Nastavím o 1 hPa menej ako v Hričove aj na starej aj na novej stanici. Už nenastavujem výšku ale priamo tlak na tú potrebnú hodnotu. Stará ide v pohode ale TE831X strašne rýchlo vystúpa alebo poklesne. Napríklad na starej 1008 a na novej už viac ako 1012 a pritom ich stále nastavujem na rovnakú úroveň. Čo s tým je? A so stanicou nehýbem ani nemením výšku v ktorej sa nachádza, sú aj so starou stále pri sebe.
Odpovědět

Zpět na „Provoz elektronické meteostanice“