Aktuální počasí - září 2012

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - září 2012

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
jasné a velmi teplé počasí pokračuje. Už to ale nejsou taková nepříjemná vedra jako v srpnu. Měl jsem teď 2 dny dovolené a nelitoval jsem. Je opravdu krásně byť dneska už bylo celkem horko. Ráno stále příjemně 14,9 °C a vypadá to, že tropická noc jako loni už nehrozí. Po ránu byla ještě nějaká vysoká oblačnost, zkoumal jsem její původ a mohla za ni níže nad Itálií, která sem natahovala oblačné prstíky. Přes den pak bylo letních 27,5 °C. To teplo mě připomíná loňské září.
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - září 2012

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Konečně se počasí vybralo.Noční minimum při zmenšené oblačnost +10,2,ráno skoro zataženo +12,5 v 6.hodin.Dopoledne ještě drží oblačnost,pak se to pomalu vybírá,až na odpolední skoro jasno.Teplota vystoupala na maximum +22,8 st.Večer jasno,teplota padá..po 20.hod k +15 st.
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - září 2012

Příspěvek od kocurekp »

Dnes příjemně skoro jasno, teploty 14,8 - 25,6°C.

Dnes jsem měřil cukernatost bobulí z keřů na zahrádce refraktometrem, tramín má 24°NM (hranice výběru z hroznů), kerner 19°NM (ryzlinková odrůda, ještě nechám dozrát). To je dost brzo, cca 14-20 dní napřed. Zítra nebo pozítří musím tramín sklidit, vylisovat a do demižonu... :mrgreen:
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
horale
Příspěvky: 728
Registrován: 29 říj 2010, 11:00
Meteostanice: Topcom NG265NE
Bydliště: Nové Město pod Smrkem 490 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - září 2012

Příspěvek od horale »

Ahoj, jak já bych byl vděčen za teplíčko, co má Fractal.. :D Ale i to co má Kocurekp bych bral.. (Teď myslím teplo, ne víno.. :D ) U nás teplota vyšplhá lehce nad dvacet (včera ani na dvacítku nedosáhla) a ještě to pěkně dlouho trvá. Rána už jsou studená a vlastně večery taky, takže to je jenom chvilkové teplo. I v baráku už je chladno...

Včera bylo skoro zataženo, Tmin 10,3°C, Tmax 19,1°C.

Dnes skoro jasno, Tmin 8,7°C, Tmax 22°C

Aktuálně je jasno a 11,5°C
storm_ice
Příspěvky: 5636
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - září 2012

Příspěvek od storm_ice »

Hoj, v pondělí bylo jasno až polojasno, přechodně až skoro zataženo. Tmax 25,9°C Tmin 11,5°C, vítr V-SSv do 6 m/s.

Aktuálně 01:00 jasno ObrázekObrázek 12,7°CObrázek bezvětří
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - září 2012

Příspěvek od kocurekp »

Dnes ráno 15,4°C, teď před polednem 23. Od rána jasno.

Horale: jo jde to, ale co z toho, když jsem celé dny v práci... :( Teplého počasí hlavně užívají děti, kteří se ještě teď čvachtají v bazénu (má 23 - nemám zastřešení ale solární ohřev), a manželka, která je zimomřivá...
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2352
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - září 2012

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Po víkendu návrat k post-letnímu počasí.

Pondělí ještě skoro zatažené s Tmin +10,2°C a Tmax +18,8°C, úterý však zatažené jen do rána, potom po zbytek dne skoro jasno s Tmin +10,5°C a Tmax +23,3°C. Noc na středu jasná s Tmin +7,7°C a Tmax +23,4°C (zatím).
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - září 2012

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
dnes byl další teplý letní den. Ráno příjemné 14,4 °C, bylo jasno celý den, jen k večeru se objevovaly malé altocumuly. Přes den v maximu 27,4 °C. Aktuálně (18:55) jasno a ještě letně 25,1 °C.

horale: Ono je to fajn z jara a na podzim ale díky letním vedrům celkem nenávidím léto. Určitě je to moje nejméně oblíbené roční období.

kocurekp: Ten tramínek vypadá výborně!
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
Uživatelský avatar
horale
Příspěvky: 728
Registrován: 29 říj 2010, 11:00
Meteostanice: Topcom NG265NE
Bydliště: Nové Město pod Smrkem 490 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - září 2012

Příspěvek od horale »

Hahoj, dnešek byl z počátku slunečný, odpoledne a k večeru zatažený a večer se slabou přeháňkou. Ráno opět chladné 8,8°C, odpolední maximum ale chvilkově příjmných 23°C.

Kocurekp: no to je zákon schválnosti. Taky se mi to nějak často stává, že jsem v práci zrovna když je hezky..

Fractal: Jo to chápu, celý léto pařáky asi není nic příjemnýho. Možná by jsme si to ale měli vyměnit, přestěhovat se.. :D Přeci jen mám radši léto a vedro, než zimu a sníh. Tady je dlouhá zima, léto ne moc pěkný a kraťounký, že ani nestihnu všechny práce, který mám naplánovaný... A nebo se nastěhujeme ke Kocurekp, tam budou příjemný teploty pro všechny.. :lol:
storm_ice
Příspěvky: 5636
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - září 2012

Příspěvek od storm_ice »

Hoj, v úterý byla ráno mlha, jinak bylo skoro jasno až oblačno, Tmax 26,1°C Tmin 9,9°C, vítr V-SSv do 3 m/s.

Aktuálně 00:00 zataženo ObrázekObrázek 16,5°CObrázek V 2 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - září 2012

Příspěvek od kocurekp »

Včera 15,5 - 25,1°C, jasno nebo skoro jasno, k večeru nasouvání vysoké oblačnosti od SZ. V noci dokonce přešla jakási pidifronta, ze které krátce sprchlo 1,3 mm.
Dnes od rána polojasno, ranní minimum 14,3°C. Teplota stoupá pomaleji než včera, aktuálně jen 16.

Jasně, pojďte všichni do Prahý! :lol: Ten shon vás zahřeje... :D
Mám za sebou lisování do 2 do rána, zjistil jsem, že jsem si asi koupil malý lis, nějak to šlo pomalu. Každopádně tramín už je v demižonu s ušlechtělými kvasinkami pro pomalé kvašení (žádný bouřlivý burčák), mírně zasířený proti oxidaci. Mošt byl "sladký jak cecek", až si říkám, jestli mu nebudou chybět kyseliny? První plodný rok vydatnost 0,8l na keř, nic moc, ale zpočátku jsem jim nechal jen poloviční zátěž.
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - září 2012

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Uplynulou noc větrno,ráno vcelku teplo +12,5 stupně,oblačno.Dopoledne chvilku skoro jasno,rychle se zatahuje až na skoro zataženo,po poledni spíše oblačno,postupně polojasno,navečer skoro jasno.Celý den větrno od SV,ochlazení patrné.Teď večer už je kosa po 20.hod to padá k +9 st.

kocurekp :Tady se člověk dozví věci :) Kvasinky jdou teda mimo mne.Já spíš ovoce a zeleninu v čerstvém stavu :wink:Jinak ta nížina kolem Prahy je počasově opravdu asi optimál.Tady nahoře je hnusně zima většinu roku a jak psal horale,léto krátké,odbité,i když letos řekněme nadstandard.
Ovšem jižní Morava nemá chybu.A těch pár pařáků přes léto,vyváží mírné pěkné počasí zbytku roku.
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - září 2012

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
dnešek byl ráno oblačný, dopoledne až zatažený s rozpadající se frontou beze srážek. Odpoledne tak průměrně polojasno, k večeru jasno. Minimum 14,6 °C, teď, maximum 21,4 °C. Vítr SZ 5, v nárazech až kolem 13 m/s.

kocurekp: No on ten tramín sám osobě je taková vcelku bezkyselinová odrůda, takže bych od toho v tomto směru žádný zázrak nečekal.
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí - září 2012

Příspěvek od Vichr »

V uplynulých dnech jsem trávil dovolenou v Karlovarském kraji a dost mě překvapilo, jaké je tam sucho. Lázeňské lesy kolem K.V. jsou plné spadaného bukového listí (ovšem převážně zeleného!) a místní tvrdí, že měsíc nepršelo. Sucho je evidentní i ve Slavkovském lese, i když u Mariánských lázní už tak silné projevy nejsou vidět. Studená fronta se projevila výrazněji až dnes ochlazením - ráno bylo v M.L. pod 9 stupňů, celé dopoledne pak skoro zataženo s čerstvým větrem a podzimní teplotou.
V Č. Budějovicích máme aktuálně skoro jasno a 12 stupňů.
Komu se nelíbí dlouhá zima, krátké léto ani příliš horké léto, doporučuji naši oblast :).

Přeji hezký den
Vichr
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - září 2012

Příspěvek od kocurekp »

Dnes bylo celkem chladno, 13,6 - 19,4°C, pocitovou teplotu navíc snižoval celkem čerstvý SZ vítr v nárazech k 8 m/s. Aktuálně ve 23:20 je 14°C, vítr se utišil se západem slunce...

Jižní Čechy mohu rovněž doporučit v létě pro bouřkomilce! :)
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2012“