Problémy s webem ČHMÚ

Zajímáte se o meteorologii a nevíte jak začít? Máte nějaký problém při měření a pozorování? Pokusíme se vám poradit.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2350
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Problémy s webem ČHMÚ

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Zazněl zde dotaz, proč dochází k výpadkům serveru ČHMÚ v období výskytu extrémních povětrnostních jevů (fronty, bouřky, povodně).

Tato diskuse se již rozjela i na samotném webu ČHMÚ. Jde o to, že "když se něco děje" síť neunese zátěž návštěvníků a zhroutí se.

Poznatek z praxe: po povodních a jiných katastrofách uplynulých let se předávají varování na obecní úřady. No a i když se na web koukne každý 10. starosta, kterého se to týká, tak to je panečku hned pěkných lidí. A to samé jsou informace v médiích (mnohdy zveličené): další příval návštěvníků... A pak to nemá padat...
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
kVítek
Příspěvky: 54
Registrován: 24 kvě 2005, 18:55
Bydliště: Hluk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kVítek »

No, třeba dneska se mi tam nepodařilo načíst nic krom úvodní stránky.
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Příspěvek od Flames »

No já se tam dnes ani vůbec nedostal a teď večer je už prakticky po bouřkách a chystám se to skouknout,jak to dnes probíhalo a ono stále nic.To se teda divím,že to nemají nějak udělané,aby v takových to situacích jim to chodilo,vždyť právě kvůli tomu jsou ty radary a detekce v provozu,aby ty informace tekly k lidem.Zkoušel jsem se tam dostat na jejich stránky odjinud a také bez úspěchu.Až bude pozítří ráno skoro jasno a rosa,tak jim to tam asi nikdo hroutit nebude :)
kVítek
Příspěvky: 54
Registrován: 24 kvě 2005, 18:55
Bydliště: Hluk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kVítek »

no no, aby se ti to taky nezhroutilo. čehmú teďuž funguje.

00:04hod - No jo, funguje. Hlavně ty aktuální data z radaru staré šest hodin...
Vítek, Hluk (okr. Uh. Hradiště)
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2350
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Přetížení všech webů...

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Hehe, narazil jsem na zajímavou věc:
Jen tak náhodou jsem se díval na návštěvnost svého velkosvatňovického webu a pochopil jsem, proč to ČHMÚ padá:

Normálně mám návštěvnost 3 - 10 lidí za den. Minulé pondělí to však bylo 16 a včera dokonce 27 . Chtělo by to asi více bouřek.... A i tady na těchto stránkách návštěvnost rapidně narostla. Kéž by to tak zůstalo nastálo....

A dalším postiženým prý byl včera i Meteo-web, kde vlna návštěvníků strhla webhosting :lol:.
Každopádně nás může jen těšit, že má tolik lidé zájem o počasí....
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Odpovědět

Zpět na „Otázky a odpovědi“