archiv

Zajímáte se o meteorologii a nevíte jak začít? Máte nějaký problém při měření a pozorování? Pokusíme se vám poradit.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
TomasBurt
Příspěvky: 76
Registrován: 06 led 2007, 18:23
Bydliště: Nejdek (Krušné hory) 584 m n.m.

archiv

Příspěvek od TomasBurt »

Nevíte někdo o nějaké stránce, kde by se dala zadarmo získat archivní meteorologická data? Wetteronline je docela nespolehlivá co se týče srážek a jinou stránku už neznám.
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dobrmanek »

Pokud vím, tak když napíšeš do chmi a vybereš si lokalitu s meteostanicí, tak ti je pošlou. Ale musíš napsat přesně co chceš.
Uživatelský avatar
TomasBurt
Příspěvky: 76
Registrován: 06 led 2007, 18:23
Bydliště: Nejdek (Krušné hory) 584 m n.m.

Příspěvek od TomasBurt »

To už jsem zkoušel. Za měsíční sumy srážek z jedné stanice od roku 1988 do 2006 chtěli 6 000 Kč a za sněhovou pokrývku dalších 6 000 Kč.
Nedovedu si představit, do jakých astronomických výšin by se vyšplhala cena, kdybych chtěl denní záznamy.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Geryk »

Taky jsem chtěl nějaká data po ČHMÚ a suma mě děsně vytočila a napsal jsem jim rozzlobený e-mail, ale samozřejmě nečekám, že mi odpoví...

Nevím, proč ČHMÚ tu není pro všechny lidi, ale jen pro bohaté firmy. Když jsem se jich ptal, proč nezveřejňují předpovědi na víc než den dopředu, tak prý proto, že tyto předpovědi jsou jen odhadem a oni prý zveřejňují jen přesné předpovědi... A přitom po telefonu za desítky Kč/min nám klidně řeknou předpověď na týden i výhled na měsíc dopředu. Prostě oni neví, jak se uživit - možná je to i chyba státu.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
storm_ice
Příspěvky: 5604
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od storm_ice »

tak odpověď od kámoše ... jsme příspěková organizace financovaná jen z jedné části státem a na tu druhou část si na sebe musíme vydělat a tohle je jeden ze způsobů ... sběr dat z jediné stanice stojí ročně desetitisíce .... a 6000 Kč je normální cena, např. v Německu jsou ceny ještě vyšší ... tolik k tomu .. já sem kdysi taky chtěl nějaká data z TP a celkem jsem se podivil že to tak je :D ale asi jo :roll:
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Geryk »

A jak je to v USA? Slyšel jsem, že státní orgány (nebo jak se to tam jmenuje) 100% financují meteo-ústav (ústavy?), ale to jsem opravdu jen slyšel. A USA je asi přeci jen bohatší než ČR...
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
TomasBurt
Příspěvky: 76
Registrován: 06 led 2007, 18:23
Bydliště: Nejdek (Krušné hory) 584 m n.m.

Příspěvek od TomasBurt »

Já jsem naštěstí rozzlobený e-mail neposlal a nakonec se mi to aspoň trochu vyplatilo. Popsal jsem paní klimatoložce, proč se o konkrétní stanici zajímám, že jsem chudý student atd... a nakonec jsme si psali skoro měsíc. Já jsem jí posílal svoje amatérsky naměřené údaje a ona mi na oplátku něco málo prozradila (velmi málo). Ale nikomu to neříkejte :wink:
storm_ice
Příspěvky: 5604
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od storm_ice »

jj určitě se asi nějaký ten udaj vyloudit dá, ale zas pokud někdo jen tak napíše tak jak mohou vědět, že za to třeba nedostne ten člověk pěníze a nezajímá ho přitom, co mu dají za údaje ... takhle když vidí že ten člověk má opravdu o něco zájem, tak asi se něco vyloudit dá :) :P jen to chce narazit na někoho vstřícnějšího
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Odpovědět

Zpět na „Otázky a odpovědi“