WMR918, WMR928, WMR968

Vše o provozování elektronických amatérských meteostanic.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

WMR918, WMR928, WMR968

Příspěvek od Roman -dovozce »

Máte zkušenosti se stanicemi Oregon Scientific WMR918, WMR928, nebo WMR968 ? Jak jou na tom v porovnání s WS 3600 ?
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: WMR918, WMR928, WMR968

Příspěvek od jirkapocatky »

Roman -dovozce píše:Máte zkušenosti se stanicemi Oregon Scientific WMR918, WMR928, nebo WMR968 ? Jak jou na tom v porovnání s WS 3600 ?
Tuhle stanici jsem zahlédl jednou u obchodníka s fotoaparáty v našem okresním městě.Chtěl za tu nejnižší verzi asi 9 tisíc.Ovšem říkal že je to zcela náhodná a ojedinělá záležitost a asi taky neprodejná.Bez českého manuálu,bez propagace na českém trhu.Myslím že ji doposud nikdo nenabízí,přestože se domnívám že je zdařilá co se týče provedení a mnoho zahraničních uživatelů si ji chválí(většinou ale vlastníci 968)Určitě má lepší anemometr.Frekvenci přenosu dat od čidel jsem taky kdysi někde četl,ale nepamatuji se přesně.Myslím že je to lepší jak u WS.Ovšem jen tak mlhavě si vybavuji nějaký nedostatek u vnitřní paměti. Myslím že ji stanice vůbec nemá a musí se dokoupit extra datalogger.Ovšem není to se zárukou,Chtělo by se po tom pídit.
Teď jsem si vzpoměl že tuto značku přece jen někdo nabízí:http://www.e-pocasi.cz/meteorologicka_stanice.html
Tam by mohli vědět víc jirka
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Pitr
Příspěvky: 21
Registrován: 19 lis 2006, 23:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: WMR918, WMR928, WMR968

Příspěvek od Pitr »

Roman -dovozce píše:Máte zkušenosti se stanicemi Oregon Scientific WMR918, WMR928, nebo WMR968 ? Jak jou na tom v porovnání s WS 3600 ?
Uz par hodin jsem stastnym majitelem WMR968, ale porovnat oproti WS3600 nedokazu, neb neznam. Co konkretne by te zajimalo ?
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: WMR918, WMR928, WMR968

Příspěvek od Roman -dovozce »

Pitr píše:
Roman -dovozce píše:Máte zkušenosti se stanicemi Oregon Scientific WMR918, WMR928, nebo WMR968 ? Jak jou na tom v porovnání s WS 3600 ?
Uz par hodin jsem stastnym majitelem WMR968, ale porovnat oproti WS3600 nedokazu, neb neznam. Co konkretne by te zajimalo ?
Jo, já vím, že ji máš. Sleduji Tvou anabázi z USA. Zajímalo by mne, zda má stanice vnitřní paměť, nebo je nutné mít puštěný PC stále. A pokud paměť má, tak na kolik datových paketů a zda je to EEPROM paměť, která není závislá na napájení (pro případ výpadku).
Návštěvník

Re: WMR918, WMR928, WMR968

Příspěvek od Návštěvník »

Roman -dovozce píše:Zajímalo by mne, zda má stanice vnitřní paměť, nebo je nutné mít puštěný PC stále. A pokud paměť má, tak na kolik datových paketů a zda je to EEPROM paměť, která není závislá na napájení (pro případ výpadku).
No to ja nevim, tak daleko jsem se jeste nedostal. Jak to poznam jestli pamet ma nebo nema? S PC jsem ji jeste nespojil neb nemam na PC serial port, dnes jsem zakoupil USD-Serial redukci, tak to vecer vyzkousim a dam vedet, SW uz mam stazeny. Manual je k tomu hodne utly, zatim jsem ho necetl.

Jinak me baleni mile prekvapilo - hlavne ty solarni napajece - robustni provedeni, na 8 sroubu s tesnenim, precizni pruchodkou, vcetne alkalickych clanku a akumulatoru pro solar clanek a drobnosti pro montaz. Zatim jsem zprovoznil jen vnitrni cidlo (tlak, teplota, vlkost) a venkovni (teplota, vlkost) - na srazkomer a anemometr nemam dobry QTH :( Ale je hezky, jak stanice komunikuje s tim vnitrnim cidlem obousmerne - protoze se do ni prenasi predpovedni symbol pocasi.
Pitr
Příspěvky: 21
Registrován: 19 lis 2006, 23:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: WMR918, WMR928, WMR968

Příspěvek od Pitr »

Roman -dovozce píše:Zajímalo by mne, zda má stanice vnitřní paměť
Rekl bych, ze nema. Po stisknuti memory a prislusne merene veliciny se zobrazuji jen minima a maxima a u tlaku prubeh za 24 hodin po hodinach. Zadnou dalsi pamet jsem neobjevil.
Pitr
Příspěvky: 21
Registrován: 19 lis 2006, 23:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: WMR918, WMR928, WMR968

Příspěvek od Pitr »

Tak pamet opravdu tahle stanice nema. Data se sbiraji az v PC, mam ji ted pripojenou pres seriovy kabel a USBserial redukci a slape to pekne. Adapter na podsviceni uz take mam, takze spokojenost velika. Mam ted doma meteostanice dve, tak muzu srovnavat citlivost tlakovych, vlkostnich a teplotnich cidel :-)))
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: WMR918, WMR928, WMR968

Příspěvek od Roman -dovozce »

Pitr píše:Tak pamet opravdu tahle stanice nema. Data se sbiraji az v PC, mam ji ted pripojenou pres seriovy kabel a USBserial redukci a slape to pekne. Adapter na podsviceni uz take mam, takze spokojenost velika. Mam ted doma meteostanice dve, tak muzu srovnavat citlivost tlakovych, vlkostnich a teplotnich cidel :-)))
Nepřítomnost vnitřní paměti znamená mít PC stále v provozu, což může být doma nevýhoda. Myslím, že přesnost a citlivost bude stejná.
V únoru budu mít v nabídce stanici s USB a pamětí na 3300 datových paketů.
Pitr
Příspěvky: 21
Registrován: 19 lis 2006, 23:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: WMR918, WMR928, WMR968

Příspěvek od Pitr »

Roman -dovozce píše: V únoru budu mít v nabídce stanici s USB a pamětí na 3300 datových paketů.
Jo, to USB je dnes uz asi nutnosti, ale diky adapteru USBserial za 300 Kc neni problem starsi stanice s COM portem pripojovat takto virtualne treba pres COM8 :-) Absence pameti trochu zamrzi, ale na druhou stranu ani nevim k cemu mi to bylo, prozatim nas zajima jen venkovni teplota a tlakova tendence (ani ne tak kvuli predpovedi, jako spis kvuli rybolovu). Takze mame jen trosku vylepseny teplomer :o)))
Odpovědět

Zpět na „Provoz elektronické meteostanice“