vyhřívání srážkoměru pro DAVIS VP2,oprava anemometru

Sháníte nebo naopak prodáváte vybavení pro meteorologická pozorování? Zde máte možnost vyvěsit si inzerát.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
texi
Příspěvky: 76
Registrován: 20 říj 2009, 08:20
Bydliště: Lužec nad Cidlinou , 231 m n.m.

vyhřívání srážkoměru pro DAVIS VP2,oprava anemometru

Příspěvek od texi »

Nabízím zhotovení vyhřívání - zásilka obsahuje osazenou desku,napájecí zdroj,propojovací kabel,tepelnou izolaci,spojovací material a návod - za cenu 1630,-Kč + poštovné. l.vaverka-tex@volny.cz
Deska osazená.JPG
Deska osazená.JPG (83.09 KiB) Zobrazeno 11917 x
komplet.JPG
komplet.JPG (98.4 KiB) Zobrazeno 11917 x
v praxi.JPG
v praxi.JPG (189.87 KiB) Zobrazeno 11917 x
Naposledy upravil(a) texi dne 05 kvě 2017, 14:58, celkem upraveno 1 x.
Zdravím Vás od Cidliny.
Davis VantagePRO2
Uživatelský avatar
Ponik
Příspěvky: 6
Registrován: 09 kvě 2011, 13:08
Meteostanice: Analog, WATSON 8681, Davis VP2+
Bydliště: Plzeň-Radčice
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhřívání srážkoměru pro DAVIS VP2

Příspěvek od Ponik »

Davis nemá problém říct, že za cenu přes 5000korun dostanu krom 24V zdroje a nějaké té bižuterie hlavně výkonový rezistor 24 ohmů 50W, který mi tam udělá to vyhřívání.
Tak se dovoluji zeptat, zda by šly zveřejnit hodnoty těch rezistorů, či další parametry toho výrobku bez toho, abych si ho musel kupovat. Např. i jaké napětí a proud toho zdroje atd.(já bych např. raději 12V vyhřívání) Co jsem koukal tak na všech fotkách jsou z nějakého důvodu zkaryté, to je strach, že si to lidi nakonec udělají doma a nepůjdou kšefty?
texi
Příspěvky: 76
Registrován: 20 říj 2009, 08:20
Bydliště: Lužec nad Cidlinou , 231 m n.m.

Re: vyhřívání srážkoměru pro DAVIS VP2

Příspěvek od texi »

Myslím si ,že pro šikovného elektrikáře není problém si hodnoty výkonových prvků spočítat a pak v praxi řádně odzkoušet a určitě nemám strach ,že nepůjdou kšefty, jejikož mojí hlavní pracovní náplní je jiná činnost. Dodávka obsahuje impulsní zdroj napětí buď na 12 nebo 15V.
Zdravím Vás od Cidliny.
Davis VantagePRO2
texi
Příspěvky: 76
Registrován: 20 říj 2009, 08:20
Bydliště: Lužec nad Cidlinou , 231 m n.m.

Re: vyhřívání srážkoměru pro DAVIS VP2

Příspěvek od texi »

...čistý zisk z mojeho výrobku v porovnání s Davisem je směšný - přitom výsledný efekt funkčnosti je naprosto stejný. To jen na vysvětlenou.
Zdravím Vás od Cidliny.
Davis VantagePRO2
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhřívání srážkoměru pro DAVIS VP2

Příspěvek od jirkapocatky »

Ponik píše:Davis nemá problém říct, že za cenu přes 5000korun dostanu krom 24V zdroje a nějaké té bižuterie hlavně výkonový rezistor 24 ohmů 50W, který mi tam udělá to vyhřívání.
Tak se dovoluji zeptat, zda by šly zveřejnit hodnoty těch rezistorů, či další parametry toho výrobku bez toho, abych si ho musel kupovat. Např. i jaké napětí a proud toho zdroje atd.(já bych např. raději 12V vyhřívání) Co jsem koukal tak na všech fotkách jsou z nějakého důvodu zkaryté, to je strach, že si to lidi nakonec udělají doma a nepůjdou kšefty?
Pokud Davis nemá problém zveřejnit své "tajemství",pak defakto stačí Poniku osadit na koleně vyrobené vyhřívání součástkami které "prozradili".Proč tedy ještě vyzvídáš po Texi jeho "Now how".Souhlasím s texi,že kdo na to "má",aby si to dokázal zbastlit,dokáže si poradit jak a co a kdo na to nemá,může si zařízení jednoduše koupit a je jen na něm od koho.Je to jen otázka nabídky a poptávky. :wink:
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhřívání srážkoměru pro DAVIS VP2

Příspěvek od Tom »

Já na to "nemám" a je pro mě taky pohodlnější si koupit zde inzerované vytápění a neřeším kdo na tom co má a jak to dělá. Podstatné je aby to 100% fungovalo za přijatelnější cenu- čekám na doručení balíku. Rozpouštění doma už je pro mě komplikované tak zkusím vyhřívání. Tohle by už taky měla být snad na dobro poslední investice na dlouho teď už si doufám budu užívat kvalitu bez investic.
František
Příspěvky: 1
Registrován: 17 úno 2012, 13:27
Meteostanice: DAVIS Vantage Pro2

Re: vyhřívání srážkoměru pro DAVIS VP2

Příspěvek od František »

Ponik píše:Davis nemá problém říct, že za cenu přes 5000korun dostanu krom 24V zdroje a nějaké té bižuterie hlavně výkonový rezistor 24 ohmů 50W, který mi tam udělá to vyhřívání.
Tak se dovoluji zeptat, zda by šly zveřejnit hodnoty těch rezistorů, či další parametry toho výrobku bez toho, abych si ho musel kupovat. Např. i jaké napětí a proud toho zdroje atd.(já bych např. raději 12V vyhřívání) Co jsem koukal tak na všech fotkách jsou z nějakého důvodu zkaryté, to je strach, že si to lidi nakonec udělají doma a nepůjdou kšefty?
Tohle vlákno je sice starší, ale "já to vykecám" protože si myslím, že tohle fórum je tu abysme si pomáhali :wink:
Výši zisku autora nebudu komentovat - každé zboží má svého kupce a je věcí každého jednotlivce co si kupuje nebo prodává.

Takže Poník vystačíš si se dvěmy vzorečky - první je klasika Ohmův zákon, díky němu zjistíš co potřebuješ vědět.
Víš, že DAVIS - odpor R 24 ohmů / 50W napájení 24V (cena 5000,- :roll: )

z toho zjistíš pomocí I = U/R (I - proud v A, U - napětí ve V, R - odpor v Ohmech)

I= 24/24 což je celá 1 ;-) takže jim tam teče proud 1A

a druhý vzoreček je P = U x I (P- výkon ve W)

Takže když víš, že DAVIS osazuje odpor na 50W, ale topí s ním (díky 1 A na 24Voltech) jen výkonem 24W tak k tomu má důvod (takže i ty počítej s dvojnásobnou zatižitelností odporu ). Co víc ještě potřebuješ vědět?
Zajdeš do obchodu s el. součástkami, koupíš potřebné odpory (abys složil správný odpor při dostačné zatižitelnosti odporů - "wattáži"), přidáš k tomu jeden dotykovej termostat aby ti to včas vypínalo (nebo zapínalo) - případně dva když budeš chtít řídit teplotu zapnutí i vypnutí. Zapojíš je do serie s odpory, připojíš zdroj a topíš.
Pokud to chceš na jiné napětí - tak si to přepočti (wattáž odporů je daná), takže jen R potřebuješ dopočítat k tvému U.
Udělátko ny výpočet najdeš tady http://www.stud.feec.vutbr.cz/~xvapen02 ... hm_zak.php.

Jinak zkráceně - pro tvých 12V a DAVISOVÝCH 24W výkonu budeš potřebovat odpor 6 Ohmů a tvůj zdroj 12V musí zvládnout dodat proud 2A.

F.
texi
Příspěvky: 76
Registrován: 20 říj 2009, 08:20
Bydliště: Lužec nad Cidlinou , 231 m n.m.

Re: vyhřívání srážkoměru pro DAVIS VP2, opravy anemometru VP

Příspěvek od texi »

Nabízím opravy anemometru -měření rychlosti větru pro VP2 za přijatelnou cenu.
Zdravím Vás od Cidliny.
Davis VantagePRO2
Odpovědět

Zpět na „Inzerce“