Volná téma

Místo pro všechna ostatní témata co Vás napadnou.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Volná téma

Příspěvek od dobrmanek »

Tak ještě potišeji, aby to moc nebylo slyšet. letos to asi nebude víc než 500 km :oops:
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Volná téma

Příspěvek od Flames »

No tak fractal je už slušný hobík s těmi 4000km.Je fakt,že tam dole se dá jezdit skoro celoročně.U nás jsme vytahovali kola až koncem dubna a než přišla zima se těch 5-7 tisíc km najezdilo..plus nějaká stovka na kolech horských ve sněhu.

Doufám,že alespoň někteří z těch starších jste si nenechali ujít v neděli večer film Hombre.Sakra to byli filmy tenkrát..a frajer Luke Paul Newman.Znám to zpaměti,ale stejně jsem koukal...Hej Hombrééééééé :)
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Volná téma

Příspěvek od fractal »

Teď si uvědomuju, že jen cestou na nádraží a zase zpět ujedu ročně 600 km ale to jsem do toho nepočítal :-)
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Volná téma

Příspěvek od Vichr »

Tachometr na kole nevozím, ale mám to necelých 5 km do práce a odpoledne zase zpět. Jezdím i v zimě, pokud není náledí nebo čerstvý sníh. Mám tu výhodu, že je to po cyklostezce :). Když odečtu soboty, neděle, svátky, dovolenou a sněholedy, dostanu se dost blízko k 2 000 km ročně. Dalších odhadem 1 500 km najezdím o víkendech a na dovolené. Takže cca 3,5 tisíce kilometrů to ročně bude, možná kdybych připočítal různé drobné cesty tak ještě víc. Já jsem "absolutní cyklista". Ale žádnej závodník, kochám se :lol:
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Volná téma

Příspěvek od Flames »

Vichr píše:kochám se :lol:
Vy jste se zase kochal pane doktore :D :D :D
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Volná téma

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Kochat se můžete, ale v žádném případě nesepisovat ve stavu "kochání se" smlouvy :D

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2011040307
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Volná téma

Příspěvek od dědahvězdář »

Kolo a já:
Do práce jsem jezdil denně na kole, jen 1,8 km, ale 39 roků tam a zpět = přibližně 35000km. V roce 1963 jsem jezdil do učení pokud dovolilo počasí do Přerova (2 x 15 km) a ještě každou volnou chvíli, ujel jsem za jeden rok necelých 10000 km. Jezdil jsem tenkrát na obyčejném kole, bez převodů ale měl jsem počítadlo kilometrů z NDR (soudruzi v NDR v tomto případě chybu neudělali) stálo 55 Kč (naši tenkrát říkali, že je to moc peněz za takovou blbost).

Nyni poskakuju o dvou fr. holích a čekám na vozík (ale to není následkem toho kola).
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Volná téma

Příspěvek od Jan Pícha »

Letos 2,5 tis. km pouze rekreačně o víkendech nebo po odpoledních.
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Volná téma

Příspěvek od Flames »

dědahvězdář píše:Kolo a já:
Do práce jsem jezdil denně na kole, jen 1,8 km, ale 39 roků tam a zpět = přibližně 35000km. V roce 1963 jsem jezdil do učení pokud dovolilo počasí do Přerova (2 x 15 km) a ještě každou volnou chvíli, ujel jsem za jeden rok necelých 10000 km. Jezdil jsem tenkrát na obyčejném kole, bez převodů ale měl jsem počítadlo kilometrů z NDR (soudruzi v NDR v tomto případě chybu neudělali) stálo 55 Kč (naši tenkrát říkali, že je to moc peněz za takovou blbost).

Nyni poskakuju o dvou fr. holích a čekám na vozík (ale to není následkem toho kola).
To je úctyhodná suma kilometrů,ale přesně to zapadá do generace mých rodičů a hlavně prarodičů,kteří každý den třeba několik km chodili do práce a z práce pěšky,nebo na tom kole.Jinak to počítadlo jsem na dědově kole jsem také proháněl a to bylo něco,stejně jako ručičkový tachometr a vidět,že se řítím na kole 30 km rychlostí..

Matematika a ty čísla to je věc...Do práce to mám také 1,8 km,chodím pěšky,více než 20 let...se divím,kolik jsem toho ušel vedle těch mnoha stovek kilometrů po Krkonoších.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Volná téma

Příspěvek od Tom »

Já tedy kolo jen od jara do podzimu to se snažím jezdit každý den do práce tam i zpět to mám 26km. Už se nemůžu dočkat cena nafty je tam kde je a finančně je to fakt náročné a ještě k tomu člověk z toho nemá vůbec dobrý pocit...
stana85
Příspěvky: 4
Registrován: 26 bře 2010, 12:51

Re: Volná téma

Příspěvek od stana85 »

Ahoj už několik dnů sleduju model ALADIN a musím říct že jim to vůbec nevychází. Třeba dnes 26.4.2014 mělo u nás být zataženo a docela dost pršet. Ve skutečnosti bylo polojasno a ani kapka. O to už je tak několik dní. Jak je možné že se tolik pletou??? A to se dívám max na den dopředu.
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Volná téma

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Je to z toho důvodu, že se zde dlouhodobě rozkládá nevýrazné talkové pole, ve kterém se často vyskytuje orograficky podmíněná konvekce, navíc s výrazným denním chodem. S tím si model prostě neporadí.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Medojedka
Příspěvky: 3
Registrován: 21 lis 2016, 21:55

Re: Volná téma

Příspěvek od Medojedka »

Mám to snad pochopit tak, že tohle diskusní vlákno ovlivňuje počasí? :shock: :)
Nejen rozmary počasí, ale také rozmary receptového jídla dokáží potěšit i zachmuřit moji tvář.
Odpovědět

Zpět na „Volná tlachárna“