WMR200 - předpovědní symboly

Otázky, doporučení a řešení problémů týkajících se programového vybavení meteostanic (software / firmware)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Pinky
Příspěvky: 10
Registrován: 28 srp 2010, 20:48
Meteostanice: OREGON WMR200A, KW9008
Kontaktovat uživatele:

WMR200 - předpovědní symboly

Příspěvek od Pinky »

Dobré ráno všem,

dorazila mi v týdnu WMR200A, tedy US verze. Provedení shodné s Evropskou WMR200, jediný rozdíl je řízení časového signálu dle US frekvence a nemožnost nastavení časového posunu k řídícímu signálu podle časového pásma - stanice má předdefinovaná 4 US časová pásma . Východ, střed, středozápad a západ.

Poněkud se mi ale nepozdává orientační předpověď počasí pomocí symbolů. Po zapnutí stanice najede na polojasno, nastavím nadmořskou výšku, provede přepočet tlaku a po několika hodinách sledování trendu tlaku by mohla být indikace podle výrobce udávaných přesností 75% v následujících 12-24 hodinách. Mě začala ukazovat předpověď pro déšť se zataženo a trvala si na tom po dva dny - po většinu času bylo spíš polojasno.
Včera jsem ji celo zresetoval, nechal opět naběhnout.. a dnes mi opět dává předpověď na déšť ačkoliv aktuální profi předpovědí jsou někde jinde. Což mě připadá ještě zvláštnější protože od resetu se tlak prakticky nezměnil, vykazuje setrvalý stav či jen velmi pozvolný pokles.

U mnohem jenodušší stanice která pro domácí užití sloužila dosud se po zapnutí musel nastavit ručně ikon odpovídající aktuálnímu stavu... po pár hodinách sledování trendu tlaku začala dávat nějaký vcelku použitelný výsledek... v manálu jsme ale pro WMR nic takového nenašel takže předpokládám že si k tomu nějak dospěje sama. Nebo jen potřebuje mnohem delší čas na sladění se? (první déšť v naměřených srážkách apod??)
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: WMR200 - předpovědní symboly

Příspěvek od Tom »

Ty symboly bych bral s rezervou v noci jsem tam měl také sněžení ted polojasno ale nějak na to nereaguji funguje to asi na principu změny tlaku takže bych od toho nečekal žádné zázraky je to jen domácí stanice žádný profi přístroj takže zbytečná panika podle mě.P.S. i meteorologové se spletou a to mají mnohem podrobnější data :D
Pinky
Příspěvky: 10
Registrován: 28 srp 2010, 20:48
Meteostanice: OREGON WMR200A, KW9008
Kontaktovat uživatele:

Re: WMR200 - předpovědní symboly

Příspěvek od Pinky »

no jo... jenže mě pořád tvrdí že bude pršet a vedle toho krabička za pár korun co ukazuje polojasno což je více méně to co ukazuje předpověď.... Hlavně ale i v průběhu týdne prostě WMR ukazovala "horší" počasí než ten levný krám, hlavně ale nakonec úplně mimo (opět hůř) než následně bylo...
Obě dvě nedělají nic jiného než že sledují trend tlaku a WMR možná zohledňuje i další čidla a denní dobu... ale výsledek ve mě budí hodně rozpačité pocity.

Co se týká naměřených hodnot tak s těmi jsem spokojený.. ještě se seznamuju jak se stanicí tak s WD, takže to nebudu hodnotit, ale tahle indikace se mi zdá zcela pochybná...
Pinky
Příspěvky: 10
Registrován: 28 srp 2010, 20:48
Meteostanice: OREGON WMR200A, KW9008
Kontaktovat uživatele:

Re: WMR200 - předpovědní symboly

Příspěvek od Pinky »

Tom píše:Ty symboly bych bral s rezervou v noci jsem tam měl také sněžení ted polojasno ale nějak na to nereaguji funguje to asi na principu změny tlaku takže bych od toho nečekal žádné zázraky je to jen domácí stanice žádný profi přístroj takže zbytečná panika podle mě.P.S. i meteorologové se spletou a to mají mnohem podrobnější data :D
Tome koukal jsem na tvoje grafy a vidím že dens ráno kolem 0830 ti klesal tlak z ca 1013 na 1008 což by po ránu s nižší teplotou vysvětlovalo to sněžení (jakmile se mi telplota po ránu přehoupla něco nad nulu taky místo sněženeí začal ukazovat déšť), následně opět nárůst tlaku na současných 1013 a i v banneru máš předpověď stanice na slunečno... U mě praktiky setrvalých 1013 a pořád indikace na budoucí déšť... něco je blbě a nevím co :?
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: WMR200 - předpovědní symboly

Příspěvek od Tom »

Takový pokles tlaku je způsoben tím že musím mít konzoli za oknem a tím pádem vždy ráno tlak takhle skočí jakmile slunce nesvítí na konzoli tlak se srovná .Asi bude problém kde se zeptat tady v ČR ti dovozce asi logicky nepomůže jedině zkusit v USA
Pinky
Příspěvky: 10
Registrován: 28 srp 2010, 20:48
Meteostanice: OREGON WMR200A, KW9008
Kontaktovat uživatele:

Re: WMR200 - předpovědní symboly

Příspěvek od Pinky »

Tom píše:... jedině zkusit v USA
A s čím máte problém pane? Vždyť to je v pořádku, tady u nás prší :D .

Nevím, prostě je to divný... třeba bude potřebovat pár dní aby se srovnal. Stanici jsem zapnul když byl tlak 1022 a od té doby velmi zvolna klesá... zatím si tedy nesáhl na dno, od kterého by s eměla předpověď obrátit. Jen mě zajíma jestli podobně (hrubě) zkreslujícíc indikaci má někdo další ...
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: WMR200 - předpovědní symboly

Příspěvek od Tom »

Jak píšeš počkal bych až si to sedne pokud to restartuješ začínáš od nuly a stanice nemá z čeho brát.Jak jsem psal ber tyhle předovědi jen orientačně není to Davis v plné výbavě který sosá trochu jinak data pro předpovědi.Ty potřebné změny tlaku pro změnu ikony jsem nějak nestudoval tak to nepomůžu.P.S. konzole k WMRS200 mě ukazuje ted slunečno ale přikoupená konzole WMR200CA mě ukazuje v tuto chvíli deštivo protože jsem ji nedávno restartoval a předpověď se rozházela než si to zase sedne viděl bych tedy souvislost asi v krátke době pro přesnější předpověd po restartu nebo zahájení provozu
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: WMR200 - předpovědní symboly

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Nic proti, ale Daviska dneska přes den taky hlásila déšť, teď přešla na větrno a polojasno - což takřka odpovídá realitě.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice - software“