Výběr meteostanice

Zajímáte se o meteorologii a nevíte jak začít? Máte nějaký problém při měření a pozorování? Pokusíme se vám poradit.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
PedroKV
Příspěvky: 44
Registrován: 07 srp 2010, 08:50
Meteostanice: usb teploměr a webkamera
Kontaktovat uživatele:

Výběr meteostanice

Příspěvek od PedroKV »

Ahoj,

vybírám meteostanici, abych rychle věděl, jak bude. Z tohoto pohledu se mi líbí Sencor 100, protože využívá rádiové Meteotime (dostupné kdekoliv nezávisle na internetu) s předpovědí na 4 dny. Chci se zeptat, zda s touto službou máte někdo zkušenosti, jestli to funguje alespoň trošku spolehlivě?

Pak co jsem taky koukal tady na různé lepší meteostanice s anemometry atp., tak cenově se mi docela líbí TE831X, ale nikde k ní nemůžu dohledat nějaké větší zkušenosti. Co mě trochu mrzí, že zobrazuje předpověď jen na příštích X hodin podle tlaku a teploty, další dny se člověk nedozví. Pěkná je možnost připojit to na internet a dělat si "budíky", ale zase-co z toho?

Tak furt nevím. Budu rád, když mi k tomu někdo zkušenější něco napíše. Díky.
HID TemperHUM (SW: UTAC 0.1.6) + webcam Canyon WCAM820 (Tincam)
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr meteostanice

Příspěvek od Tom »

Já moc tady ty stanice s přepovědí na 4dny nemusím.Beztak je to nějaká globální předpověď na větší uzemí to už se podívám na hydrák kde je ta předpově si myslím rozpracovanější.Navíc předpověd na více dní ztrácí na přesnosti což si je taky potřeba uvědomit.Stanice nic jiného pořádně ani neumí a než abych vyhazoval prachy za tohle podívám se radši na internet kde jsou předpovědi stejné.U těch domácích stanic bych taky neřešil ty předpovědi je to jen orientační pro změnu počasí v nasledujících 24h ikonky typu sněžení,bouřka,déšť,silný déšť a "milion" dalších nesmyslů u mě postrádá smysl.Je to spíš marketingový tah výrobců aby si lidi řekli jeee ta stanice umí tolik předpovědí tak si ji koupím(je to ale k ničemu).Lépe v předpovědi je na tom výrobce stanic Davis který používá úplně jiný výpočet ze senzorů ale za to se taky zaplatí pro tu kvalitnější předpověd kdy tam ve výbavě jsou už i ty potřebné senzory(solární,UV atd.atd.nevím co včechno :D stanici nemám tak radši o tom více nebudu rozepisovat to napíší jiní)zaplatí se ale za kvalitu cena 30 000kč spíš i trochu nad.Stanici kterou máte vybranou narovinu není nic moc(dlouhý interval pčenosu dat,vyšší rozlišení srážkoměru atd.) ale pokud to neberete až tak vážně proč ne.Asi tam bude trochu problém s dosahem je to bezdrátová stanice a tady tyto stanice nemají moc dobrý signál měl jsem WXR-LM a docela s tím byl problém.

Pokud vyloženě chcete tu stanici s předpovědí na 4dny proč ne nemá co zkazit protože nic jinýho než sosat data z evropského centra předpovědí počasí ani neumí tak nemá co zkazit :D :D
PedroKV
Příspěvky: 44
Registrován: 07 srp 2010, 08:50
Meteostanice: usb teploměr a webkamera
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr meteostanice

Příspěvek od PedroKV »

No, je fakt, že Karlovarsko (odkud jsem) je zastoupeno 2 regiony: jeden je celé Čechy a druhý Krušné Hory až do Polska, tak si to nedovedu moc představit. Nicméně ta předpověď je na celý den, ev. noc, takže není potřeba řešit, jestli bude pršet v 11 nebo ve 12, ale že nejspíš bude. Protože rekonstruuju barák, tak potřebuju plánovat, co se kdy udělá a zda se vůbec bude dělat. Teď jsem si všiml, že nemá barometr, to mě trošku mrzí.

Ta "Conrádka" je pro mě trošku technická libůstka, takové věci mám rád, ale zase to postrádá tu rychlou předpověď typu kouknu a vidím (jasně, na detailnější používám internet, satelitní snímky, radar). Dosah bych musel vyzkoušet, protože nejspíš bych čidla musel dát na tyč na vnitřní plot se sousedy, protože na střechu je jen tak nedostanu a hlavně kdo by tam pak lezl měnit baterky. Leda napáchat adaptér. Blbý je, že teploměr tak bude část dne ve stínu a anemometr mezi baráky, na každou stranu bude mít asi 3 metry, tak to nic moc. Ach jo, fakt nevím.

Tome můžu se ještě zeptat, z jakého softu máš ten meteoproužek v podpisu?
HID TemperHUM (SW: UTAC 0.1.6) + webcam Canyon WCAM820 (Tincam)
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr meteostanice

Příspěvek od Tom »

Banner mě vytvořil kolega zde z fora je to jeho vlastní práce takže žadný kupovaný software to nedělá.Je to napsané na web zdarma kam jsou data odesílána ze stanice a z toho to pak sosá dále:D ten banner i toto http://www.pocasiholasice.euweb.cz/ je jeho práce :D :D
PedroKV
Příspěvky: 44
Registrován: 07 srp 2010, 08:50
Meteostanice: usb teploměr a webkamera
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr meteostanice

Příspěvek od PedroKV »

aha :-)
HID TemperHUM (SW: UTAC 0.1.6) + webcam Canyon WCAM820 (Tincam)
Odpovědět

Zpět na „Otázky a odpovědi“