Znáte někdo TE831X

Zajímáte se o meteorologii a nevíte jak začít? Máte nějaký problém při měření a pozorování? Pokusíme se vám poradit.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
mkpipa
Příspěvky: 3
Registrován: 19 lis 2009, 16:17

Znáte někdo TE831X

Příspěvek od mkpipa »

Uvažuji o koupi této stanice, ale nemohu sehnat nikoho,kdo by s ní měl nějakou zkušenost. V březnu se o ni vedla debata, ale ,,zemlak,, si ji nakonec nekoupil (už jsme si psali). Už proběhla komunikace i s Kubou Kuchařem, ale máte k tomu ještě někdo něco? Prosím Michal,Třeboň
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Znáte někdo TE831X

Příspěvek od Jan Pícha »

Tak je to ta stanice typu TFA Nexus,Irox pro x WXR a TFA Sinus apod.TFA Nexus Tyto stanice se liší v pár detajlech jako napříkld WXR má UV čidlo a dálkový ovladač,ale také v jednom zásadním detajlu a to je cena.za WXR si řeknou 8000 Kč kdežto například Irox s absolutně stejnými střevy stojí téměř o polovinu méně.Irox akorát příjímá nějaký čas HGB ale to je taková nepodstatná blbůstka.Stanice TE831x bych vám doporučil pokud máte kam vhodně umístit čidla (nejlépě v přímé viditelnosti na konzoli).Nevím jak se stanicí hodláte nakládat jestli ji budete do PC zapojovat jen občas nebo chce ji mít trvale zapojenou do PC,ale zeptal bych se ještě na paměť.Dnes ty stanice mají pěměť kolem 3000 meteosad ale taková TFA Sinus mě nedávno šokovala pamětí na pouhých 200 sad.Jinak měli by se zde vyjádřit majitelé stanic WXR,Irox a podobných,protože jak říkám,je to všechno na jedno brdo co jsem zjistil.Vždyť i ovládání stanic je naprosto stejné.
Pěkný den z Teplicka :-)
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Znáte někdo TE831X

Příspěvek od Tom »

Já WXR mám jako vedlejšku Uv čidlo bych oželel přesnost není u WXR dobrá dále dálkový ovladač bych taky oželel a hlavně bych nedoporučoval srovnávat s profi stanicemi i jinými stanicemi byť amatérskými mám doma 3 a můžu s klidným svědomím říct, že každá ukazuje jinak mohlo by se tak stát, že budeš docela zklamaný :D .Pokud chceš měřit srážky,vítr,teplotu a nebudeš si lámat hlavu s přesností budeš věřit tomu co ukazuje stanice tak je to asi jedno a za ty prachy proč ne.Akorát možná bude problém s programem pokud bys chtěl odesílat na net nevím jestli to např. PC.Wetterstation nebo Weather Display podporují.Otázkou je paměť myslím si ,že moc velká nebude už podle ceny.Stanici neznám jen jsem se chtěl zmínit o WXR záleží co od potenciální stanice očekáváš je jedno jestli dáš 3000kč nebo 10000kč rozdíl bude asi jen v té paměti a doplňcích(Uv čidlo atd.) ale v přesnosti zas až tak velký rozdíl nebude.Navíc čím více dalších senzorů tím více dalších nepřesností u těchto "low" výrobků.....
tamysk
Příspěvky: 68
Registrován: 14 črc 2009, 10:43
Bydliště: Bratislava (Slovakia)
Kontaktovat uživatele:

Re: Znáte někdo TE831X

Příspěvek od tamysk »

Mam doma TE831x, takze kludne sa pytaj.

K mojim postrehom.

Mam doma rovnako aj Irox PRO-EC ktora nema pripojenie usb port a telo ma biele, kdezto TE831x strieborne. K senzorom, pasuju a funguju aj tie k IROX. Nakolko vnutro je absolutne identicke. Jak irox, tak aj TE831x ma rovnake DPS, rovnake revizie plosakov, rovnake cidla a aj rovnakeho vyrobcu (HIDEKI).

V TE831X je naviac 8kb pamet (cirka 210 zapisov-bieda ak ju nemas stale napojenu na pc). Momentalne som skusil prehodit plosak, na ktorom je umiestnene USB do Iroxu a cuduj sa svete, normalne funguje. Irox ma dokonca osadenu aj pamat, ale nema asi 3 kondenzatory, 2 odpory a samotny usb konektor. Este aj v samotnej konzole je otvor na usb, ale nakolko neni osadeny samotny konektor, je tam len diera.

Stanica bez problemov spolupracuje s PC-wetterstation, weather display. Treba nastavit ako IROX a vypnut data logger, nakolko si nasledne program mysli, ze je pamet 3200 zapisov a blbne.

Viac info je na pocasiemost.vija.sk
Meteo stanica Most pri Bratislave: pocasiemost.vija.sk
Meteo stanica Zliechov: zliechov.vija.sk
RNDr.
Příspěvky: 206
Registrován: 23 říj 2009, 20:44
Meteostanice: DAVIS VANTAGE PRO 2
Bydliště: Uhrovec - SZ slovensko, meno: MARKO, vek: 15

Re: Znáte někdo TE831X

Příspěvek od RNDr. »

tamysk: no čo stou stanicou kúpiš ju či nie ????!!!!! :(
mkpipa
Příspěvky: 3
Registrován: 19 lis 2009, 16:17

Re: Znáte někdo TE831X

Příspěvek od mkpipa »

K večeru se ozvu.mkpipa
Uživatelský avatar
Rosina
Příspěvky: 113
Registrován: 25 srp 2009, 11:14

Re: Znáte někdo TE831X

Příspěvek od Rosina »

. .
Naposledy upravil(a) Rosina dne 04 led 2015, 16:19, celkem upraveno 1 x.
PedroKV
Příspěvky: 44
Registrován: 07 srp 2010, 08:50
Meteostanice: usb teploměr a webkamera
Kontaktovat uživatele:

Re: Znáte někdo TE831X

Příspěvek od PedroKV »

Ahoj, vybírám meteostanici, narazil jsem na tuto, chci se zeptat vlastníků, zda jde z této stanice online posílat data na internet (FTP..). Google poctivě mlčí, e-shopy také. Díky.
HID TemperHUM (SW: UTAC 0.1.6) + webcam Canyon WCAM820 (Tincam)
mkpipa
Příspěvky: 3
Registrován: 19 lis 2009, 16:17

Re: Znáte někdo TE831X

Příspěvek od mkpipa »

Mám ji, jsem spokojen (trochu problém v signálu - plechová střecha), ale tohle nevim. Tak daleko jsem se nedostal...
Odpovědět

Zpět na „Otázky a odpovědi“