Aktuální počasí - květen 2010

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
RNDr.
Příspěvky: 206
Registrován: 23 říj 2009, 20:44
Meteostanice: DAVIS VANTAGE PRO 2
Bydliště: Uhrovec - SZ slovensko, meno: MARKO, vek: 15

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od RNDr. »

Tomáš Prouza, gratulujem k novej stanici :D
Uživatelský avatar
CtiborV
Příspěvky: 648
Registrován: 21 led 2008, 21:51
Meteostanice: Lacross WS 2350
Bydliště: Řídeč, okr. Olomouc, 300 m.n.m, střední morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od CtiborV »

Gratulace k nove poradne stanici Tomasu Prouzovi, akorat jedna pripoiminka: ten anemometr se mi zda velice nizko nad zemi, Tam toho moc nenameris, spis skoro nic...
Vikend se docela povedl, denni chod pocasi nizkeho tlaku nevychazi tak jak chmi predpovidal. Rano je vetsinou zatazeno stratem a docela zima. Po obede se oblacnost vetsinou rozpusti a odpoledne se objevuji prehanky. Vcera tu byla jedna silna okolo 6h - ale nedala vice jak 1mm. Dnes ukazuje stanice take 1mm ale dest jsem nezaznamenal...
Maxima dnes 20,7 stupnu, vcera 19,8 stupnu.
Minima dnes 10,3 stupnu , vcera 7,4 stupnu.
Vitr: dnes max.naraz 7,7 m/s ze Z, vcera 6,9 m/s z vychodu! :)
Aktualni pocasi (kazdych 5 minut) a statistiky - http://ctibor.borec.cz/pocasi.
Z Řídeče (300 m.n.m) u Šternberka v podhůří Nízkého Jeseníku . Aktuální data a statistiky : https://ctiborvenus.eu/pocasi
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2352
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od Tomáš Prouza »

CtiborV píše:..., akorat jedna pripoiminka: ten anemometr se mi zda velice nizko nad zemi, Tam toho moc nenameris, spis skoro nic...
Zatím je to provizorní řešení, pokud se domluvím se sousedem, dala by se navařit trubka na sloupek od plotu a dostat se výš, jinak na zahradě dosti těžko budu stavět nějaký stožár.

Teplota ve 22:00 +11,2°C, tlak 1007,2 hPa, vlhkost 82%, bezvětří. Blíží se sem zbytky bouřkové linie, ale maximálně tu spadne pár kapek...
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
storm_ice
Příspěvky: 5636
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od storm_ice »

huj včera bylo polojasno až oblačno, přechodně až skoro zataženo, večer přechodně až skoro jasno. Tmax 17,4°C Tmin 5,1°C, vítr prom. nebo Z do 4 m/s.

Aktuálně 23:50 skoro zataženo, kouřmo ObrázekObrázek 9,0°CObrázek bezvětří
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od Michal Geryk »

Neděle byla zpočátku deštivá, napršely za dopoledne asi 3 mm vody. Na letišti (5 km JZ od města) prý nespadla ani kapka - hranice deště byla ostře ohraničená :shock: .
Odpoledne už bylo (proti mému očekávání) krásně, slunečno, mírně větrno (SV), ale poměrně chladno.
Dnes v noci přešla přeháňka, dala další 2 mm vody.

Tmax včera +16,5°C.
Tmin v noci +9°C.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od Tom »

Víkend byl v sobotu s přeháňkami které daly 2mm minimum +9C maximum +19C neděle už byla lepší bylo oblačno až polojasno beze srážek t.min. 11C t.max. +19C.
Dnes je venku opar po nočním dešti a napršelo překvapivé 4mm srážky nebyly co se týče rozlohy rozsáhlejší ale mrak byl co se odrazivosti týče celý bohatý na srážky a chvíli se tady pozdržel byl v něm podle detekce i nějaký ten výboj.
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Jestliže doposud u nás v květnu pršelo,bylo to spíše častěji a slabě.Dnes v noci však sprchlo vydatně,když použiji lidový termín,kterému každý rozumí,lilo jako z konve,mnohdy se ani spát nedalo.I vzdálená bouřka o sobě dala vědět,takže v letošní zatím neslavné bouřkové sezóně máme 2.bouřku-opět noční-celkem s 5 zaregistrovanými blesky :(
Teď po ránu je +9 st.zataženo,deštivo,převážně slabým deštěm a dle radaru srážky zatím nekončí.Květen má srážkově řádně našlápnuto..
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Neděle byla poměrně teplá, dopoledne slabé přeháňky, srážky 0,3 mm.
Nejvyšší teplota 18°C, polojasno slabý východní vítr.
Ranní minima 7,6°C.
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od hrdla3 »

Tomáš Prouza píše:
CtiborV píše:..., akorat jedna pripoiminka: ten anemometr se mi zda velice nizko nad zemi, Tam toho moc nenameris, spis skoro nic...
Zatím je to provizorní řešení, pokud se domluvím se sousedem, dala by se navařit trubka na sloupek od plotu a dostat se výš, jinak na zahradě dosti těžko budu stavět nějaký stožár.

Teplota ve 22:00 +11,2°C, tlak 1007,2 hPa, vlhkost 82%, bezvětří. Blíží se sem zbytky bouřkové linie, ale maximálně tu spadne pár kapek...
Zdravím.Také gratuluji k nové stanici.Stanice je jistě bezdrátová,tak dej anemometr úplně mimo,třeba na střechu.Já to tak také mám a funguje to bez problémů.

Jinak zde včera zpočátku polojasno a odpoledne již oblačno až zataženo s přeháňkami a dvěmi slabšími bouřkami.Tmin +2,6st. a Tmax +17,5st.Napršelo 8.7mm.Dnes již od rána zataženo ,Tmin +7,1st.,aktuálně +9,1st.Přeji pěkný den.
Přílohy
Včerejší příchod bouřky
Včerejší příchod bouřky
P5090029.jpg (25.6 KiB) Zobrazeno 5246 x
Včerejší příchod bouřky
Včerejší příchod bouřky
P5090028.jpg (21.46 KiB) Zobrazeno 5246 x
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
od pátku do neděle proměnlivá oblačnost od skoro jasno po zataženo, ráno většinou kolem 12 °C, odpoledne mezi 18-22 °C. V Podivíně za tyto 3 dny beze srážek. Kolegyně v práci mi teď líčí jak v Brně každý den pršelo :-).

Jinak tento styl počasí mě velice vyhovuje, je příjemně, žádné vedro, na kole se skvěle jezdí, od 24.4. netopíme, takže energeticky mi to taky vyhovuje ;-)
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 327
Registrován: 29 dub 2007, 02:03
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od Janek »

Zdravím počasové nadšence, :)
vrátil jsem se z chmelové brigády z Kokor (Přerovsko). Minulý týden ve znamení občasného deště a přeháněk i s bouřkou. Dle vyprávění a po zhlédnutí radarových snímků však bylo počasí zajímavější v rodné Karviné. Mou první bouřku roku jsem zaregistroval až v sobotu večer - pozorovatelný byl i nepříliš výrazný arcus.

Dnes přešla slabá přeháňka s bouřkou (dle detekce 1 blesk) kolem 8:30, po 12:00 pak přišla již silná přeháňka s blesky do 5 km a prší nadále... očekávám dneska solidní úhrny, neboť se tu všude kolem vyvíjejí Cb.

Aktuálně: 15 °C; slabý SV vítr; 7/8 Cu, Cb, Sc; mírný déšť po bouřce...
EDIT: přichází dnešní 3. bouřka.
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
dubnany 189
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2009, 22:07
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoraský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od dubnany 189 »

Zdravím všechny,
Konečně se mě podařilo sem opět dostat, jelikož jsem měl problémy s internetem a v sobotu mě vypadl úplně nahodil jsem ho až v neděli ráno. Počasí je v těchto dnech jako na houpačce chvíli svítí slunce a chvíli je zas zataženo a jsou i přeháňky. Ojediněle i bouřky. Naposled byla bouřka 5.5. od té doby ne.Teplota je 20°C a fůká mírný jihovýchodní vítr. za květen nám spadlo 54mm zatím. květen by mohl být srážkově nadprůměrný. :P
Pěkný pozdrav z jižní Moravy,konkrétně z Dubňan posílá Jirka
Naděje umírá poslední,užívejte života dokud to jde.
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od Adi »

Ahojky

Opravdu zajímavé počasí dneska - podobně jako u Janka, akorát rozmístění přeháněk krapet odlišné. Již o půl osmé první bouřka z krátkým slejvákem, dopoledne další, avšak spíše bokem,přes Havířov, nyní končí další, která šla přímo. Srážek odhadem asi 7 mm. teploty ráno díky bouřce na 11, v 15 hod před další buřinou 17, nyní 14. Podle všeho tomu není konec :mrgreen:
Tohle má meteo duše má ráda :-)

zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2352
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Když jsem šel včera večer spát tak jsem říkal: sakra, nějaká ta bouřka by mohla dojít abych otestoval srážkoměr. A co se nestalo....

Neděle byla poklidná polojasná, s Tmin +6,1°C a Tmax +18,3°C, tlak v 15:00 1009,0 hPa. Maximální vítr JV 3,6 m/s ve 14:02. Večer se od jihozápadu blížilo bouřkové pásmo, které se ale rozpadalo, takže jsem mu nevěnoval příliš pozornosti a šel spát.
Chyba! Těsně před půlnocí se párkrát zablesklo a zahřmělo. V 0:20 jsem zaznamenal náraz větru 6 m/s a co víc, v 0:38 začalo pršet a pršelo a pršelo až do 9. hodiny ranní a napršelo neuvěřitelných 30,6 mm deště (neuvěřitelných proto, že v Trutnově spadlo "jen" 11 mm). Po poledni se obloha protrhla a teplota se zvedla až na +15,5°C v 15 hodin, tlak naopak poklesl na 1006,3 hPa. Aktuálně v 16:50 teplota +16,5°C, tlak 1006,4 hPa, vítr JZ do 1 m/s. Beze srážek ale zase se něco chystá...
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od Jan Pícha »

Zdravím
Takže mě zas nezbývá nic jiného než zase proklínat vše co je východně od nás :lol: Včerejší okraj bouřky nám sem hodil 1 mm vody a později ještě večer přeháňka která dala dalších 1,6 mm
Dnes odpoledne opět krátká přeháňka přechodně silnějšího charakteru,která dala pouhých 2,6 mm,například v Teplicích napadlo přes 5 mm.Co jsem koukal tak na severovýchodě se bavme opět o úhrnech 10x vyšších :evil:

Aktuálně: Zataženo,tepota 10,7°C,vlhkost 94%,tlak 1008 hPa,bezvětří,nad 600 m.n.m. mlhavo. :|
Pěkný den z Teplicka :-)
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2010“