Aktuální počasí - březen 2010

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od Michal Geryk »

Tom píše:...P.S. podařilo se někomu najít průměrné hodnoty ze stanic Chmú vůbec se to neaktualizuje je to jen za loňský rok...
http://www.chmi.cz/meteo/ok/okdat101.html - dali to tam před chvílí... ;-)

Na zdejším letišti je průměr zatím -0,6°C - mám pocit, že tu došlo k záměně prozatímní průměrné březnové teploty a odchylky od normálu... :?

Včera bylo počasí nudné, zatažené (Sc), ráno sem tam vločka, v poledne pár kapek deště. Sníh rychle zmizel.
Dnes to vypadá lépe - je polojasno (Ac, Ci) ;-).

Tmax včera +6,5°C.
Tmin dnes +0,5°C.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od Adi »

Ahoj,

Včera nakonec po ranním sněžení dopoledne oblačno, teploty si to zamířily rychle vzhůru s maximy na 7 stupních, postupně zataženo, večer oět oblačno a stupně 3. Sněhu jsou už jen zbytky, kdy máme polojasnou oblohu a teplotu opět na 3 stupních, minima na 2.
Čeká nás jarní den, kdy oněch 10, či dokonce 12 určitě bude. Je pěkně a máme čistý vzduch, tedy zatím :wink:

Flamesi ono to máš tak, že nebydlíš na Ostravsku a já v Trutnově :mrgreen: Ono předjaří zde, když se začne prášit a vyleze binec odevšad je strašně depresivní, ty tam máš zatím sníh a kolem hory, nemusíš koukat na haldy špíny a psích ho-en, nemluvě o ryze estetických zážitcích, kdy při zpáteční cestě z práce koukáš na začouzenou továrnu při zamračeném nebi a vítr zvedá odpadky a prach z cest a suché, loňské trávy :mrgreen: Ono to není jen huť, ale spoušť v réžií OKD (šachty a vše kolem). Podívej se třeba sem - není tam toho moc, ale aspoň něco - http://frygato.sovpag.com/ To bys musel vidět.

Výhledy vyloženou změnu počasí neslibují, snad přelom měsíců může vypadat zajímavě. To je však moc daleko. Březen skončí nadnormálně stran teplot, pokud mohu soudit podle zde probíhající diskuse. Srážkově patrně skončí v normálu.

zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Tak i zde včera konečně příjemně teplé odpoledne s Tmax +8st.Dnešní ráno při polojasné obloze mrazivé s Tmin -4,5st. a zůstává tu zatím ležet většinou na zastíněných místech až 15cm sněhu,který ještě tak dva dny vydrží-viz foto http://hrdla3.rajce.idnes.cz/18.3.2010/ .Aktuálně v 8.10 je polojasno a rychle se otepluje,už je pouze -0,5st.Přeji pěkný den.
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Ve středu celý den zataženo, beze srážek maxima 5°C.
Minima -0,1°C, od rána skoro jasno, slabý JV vítr. Jaro se blíží.

Na stránkách http://www.chmi.cz/meteo/ok/infklim.html jsou hodnoty počasí ze leden a únor.
storm_ice
Příspěvky: 5608
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od storm_ice »

huj včera velká oblačnost, zataženo až skoro zataženo, ráno velmi slabý déšť/mrholení, k večeru částečné protrhávání oblačnosti. Tmax 9,1°C Tmin 1,8°C, Vítr Z-Jz 1-5 m/s, v nárazech až 8 m/s.

Aktuálně 09:00 skoro jasno ObrázekObrázek 5°CObrázek prom. do 1 m/s

4kocurekp jak píše Michal, jeden o koze, druhý o voze :lol: mě tam zmátlo to srovnal ... takže sem to špatně pochopil a tu nulu bral jako odchylku k průměru a ne průměr, ten mám jako Tom 0,3°C :wink:

4Tom já měl pocit, že to neaktualizujou, bo přecházej na portál, ale nejspíš to tak rychle nebude :)
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od kocurekp »

Noc byla "vlahá", až ráno v 7:13 to spadlo na +3,5°C, jinak bylo okolo 5°C. Stoupá to jak drak, v 9:30 už 8,7°C. Tak se mi to líbí... :D

storm_ice - ok :wink:
Tom píše:P.S. podařilo se někomu najít průměrné hodnoty ze stanic Chmú vůbec se to neaktualizuje je to jen za loňský rok..
Už to tam dali, ale jak tak koukám, budeme si asi muset zkalibrovat čidla, oba máme výrazně více slunečních hodin než ČHMÚ. Podle mě to bude tím, že se mi do svitu započítávaly i dny s tím rozptýleným zářením - pak je to na cca půlce z maxima W/m2, tak budu muset upravit threshold ve Weather Display...
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
cvp
Příspěvky: 110
Registrován: 25 led 2008, 13:51
Bydliště: Napajedla 260m.n.m., Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od cvp »

Teplota leti nahoru docela dobre. Podle modelu na JV Morave bude kolem 14°C, tak uvidime. Zatim Tmax se drzi na 10,3°C. Minimalni teplota byla 1.3°C [Dnes v 05:50h]
Obrázek
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Porovnání mého měření s profi stanicemi.
Přílohy
2010 leden únor.png
2010 leden únor.png (122.73 KiB) Zobrazeno 5683 x
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od Tom »

Kocourekp:budeme si asi muset zkalibrovat čidla
Já slun. svit beru opravdu jen orientačně já nemám profi přístroj rozdíl je tam velký ale trošku za to může i že zde bývá slunečněji než v Brně sice to je 15km ale mám zjištěné že u nás je o poznání slunečněji třeba včera Brno 0.1h a přitom vím že u nás svítilo více já tam mám skoro 2h čemuž věřím když jedu domů v Brně je vždy více oblačnosti v létě když v Brně leje vím že dojedu domů a tam bude vykukovat slunce možná by to mohl potvrdit kolega Fractal jezdívá trasu Brno -Břeclav přes Rajhrad je to zvláštní ale je to tak ale tím samozřejmě netvrdím že mě to měří přesně to si nedovolím ani náhodou tvrdit jdem mě spíš o zobrazení jak je venku na banneru a to sedívá.Zaleží taky jak profi stanice počítají slun svit. já to mám podle toho kdy je vrhán stín třeba to je jinak já to mám prostě takhle a počítám s tím že tam budou nepřesnosti přci jen je to rozdíl mezi skleněnou baňkou a teplotou venku ve stínu a je jasné že nepřesnosti tam budou tísíce na profi přístroj nemám a nechci mít.Důležitější je teplota :D včera Tuřany +8.1C já +8.5C...

Aktuálně slunečno vysoká oblačnost teplota nad +12C
Naposledy upravil(a) Tom dne 18 bře 2010, 12:26, celkem upraveno 7 x.
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od kocurekp »

V pravé poledne už tu máme 14°C! Aladin nás podcenil jak v noci, tak přes den... :P
Růst teploty dělá čáru jak podle pravítka:
pravitko.PNG
pravitko.PNG (24.3 KiB) Zobrazeno 5669 x
Obloha je vymetená, jen chemtrails od letadel...
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od kocurekp »

Tom píše:zde bývá slunečněji než v Brně sice to je 15km ale mám zjištěné že u nás je o poznání slunečněji
Asi jo - sám vím, že když jedu do Lanžhota, tak kousek za Brnem oblačnosti už je většinou míň, ale ten rozdíl je přeci jen dost velký - ČHMÚ má ještě v přehledu Kobylí a Kuchařovice u Znojma a hodiny jsou si dost podobné... No nic ber to jen jako námět, mě to nevadí, já jen že ve WD jde solární čidlo jednoduše zkalibrovat, ale ty asi používáš jiný software... :wink:

Brno, Tuřany 35,0 50,0
Kobylí 34,6 54,2
Kuchařovice 34,1 52,6

Bože já tu dnes spamuju, zastavte mě! (to asi se mnou dělá to jaro :mrgreen: )
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od Tom »

Kocourekp: ano souhlas rozdíl je to velký možná za to může i sníh nevím zimní měsíce jsou asi na to horší pro porovnání ale v létě jsou tam rozdíly menší profi je profi beru to také sportovně :D :D :D jen chci říct že je tu slunečněji občas spam neva nesmí to být pořád :) zkusím to pořešit co by s tím sl. svitem šlo dělat srovnání tento rok na Chmi chybělo tak jsem o tom nevěděl...
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2350
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Tak AHA! nakonec vážně nekecalo. Ráno bylo sice mrazivé s Tmin -4,3°C a pěknou radiační mlhou, ale pak to Slunce rozjelo až na Tmax +11,0°C. Do přibližně 10. hodiny bylo oblačno, ale celý zbytek dne vyplnila skoro jasná obloha. Po zahradě jsem odpoledne běhal jen v košili a rozvážel na kolečku sníh ze dvora dopředu před dům na slunce. Umyli jsme okna a auto, na zahradě se objevily první bledule a narcisy. Řev ptáků značně nabyl na intenzitě.

Aktuálně v 17:00 teplota +8,4°C, tlak 1025 hPa. Jasno, bezvětří. Sníh leží na 50% ploch.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od kocurekp »

Dnešní maximum vylezlo na rovných +16,0°C, to je slušný výkon a změna po těch nevlídných dnech. Škoda že už zítra nebude tolik slunce, ale počasí na zahrádku či výlety jako dělané. :)
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od dobrmanek »

Dnešní max 11 °C, ranní min 1,7 °C, aktuálně 8,2 °C, tlak 1025,8 hPa, vlhkost 62 %, vítr v maximu 4,5 m/s. Sluníčko krásně hřeje a poslední zbytky sněhu mizí, ale v lese se spíše stále jedná o 10 - 15 cm souvislou plochu sněhu.

Březnový průměr je zatím -2,8 °C což je skoro o -4,5 °C pod průměrem :shock: .
Naposledy upravil(a) dobrmanek dne 18 bře 2010, 17:41, celkem upraveno 1 x.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2010“