Setkání amaterských meteorologů

Zajímáte se o meteorologii a nevíte jak začít? Máte nějaký problém při měření a pozorování? Pokusíme se vám poradit.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
ivosum
Příspěvky: 231
Registrován: 06 led 2007, 20:34
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Volary, 760 m n. m., nejvyšší bod okresu 1378 metrů n.m.
Kontaktovat uživatele:

Setkání amaterských meteorologů

Příspěvek od ivosum »

Možná nejsem první, možná ani jediný... Co takhle uspořádat sraz nadšenců, které zajímá počasí víc než ostatní?
Zkusme rozpoutat debatu na tohle téma, jestli jste pro nebo proti, kdy a kde to uspořádat... kdo by byl ochoten se ujmout organizace...
Osobně vím, že i na jiných forech se srazy konají....
----------
Ivoš z Volar, web http://www.pocasi-volary.cz
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání amaterských meteorologů

Příspěvek od fractal »

Hehe, určitě zajímavý nápad, možná jen bude trošku problém, že jsme každý z dost rozdílných koutů republiky a vymyslet nějaký sraz tak, aby vyhovoval všem by bylo možná dost nadlické, ale kdo ví. Chtělo by to silnou meteorologickou osobnost s chutí něco organizovat, třeba by nejprve mohly být setkání Moravskoslezké a České a pak třeba celorepublikové :-)
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Setkání amaterských meteorologů

Příspěvek od Flames »

Už to nějaký pátek bude,asi 3 roky,co zde tato myslenka probehla.Tehdy jsem navrhoval jako termín meteorologicky den a den otevrenych dveri v Praze Komořanech,kde jsem ještě nebyl.
Můžete to brát jako návrh na příští jaro...ale nevím,zda se zůčastním.Sotva kdy hledám nějáké to volno pro sebe.Taky chápu ,že leckdo,ba většina z vás to má dále než 150 km jako třeba já.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání amaterských meteorologů

Příspěvek od Michal Geryk »

Setkání by mělo být uprostřed republiky - nejlépe na východě Čech při "Dni otevřených dveří". Napadají mě stanice v Pardubicích nebo v Hradci pro dobrou dostupnost jak autem, tak vlakem. Případně i ta Praha...

Já navrhuji za hlavního organizátora Tomáše Prouzu. Bude to mít blízko a "šéfuje" tomuto fóru... A po tomto příspěvku mě doufám nezablokuje... :lol:
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání amaterských meteorologů

Příspěvek od dobrmanek »

Gerykm: Musím se přiznat, že jsem taky uvažoval o Pardubicích. Protože je to pro nás Moraváky a Slezáky asi nejlepší. Spojení je naprosto ideální, ale lidem ze Šumavy už se to asi moc zamlouvat nebude.
Chudák Tomáš Prouza, já myslím, že se po přečtení tvého příspěvku pěkně orosil :lol: :twisted:, ale máš pravdu jako správce by to snad mohl tak trošku zorganizovat :wink: .
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
storm_ice
Příspěvky: 5606
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání amaterských meteorologů

Příspěvek od storm_ice »

dobrmanek píše:Gerykm: Musím se přiznat, že jsem taky uvažoval o Pardubicích. Protože je to pro nás Moraváky a Slezáky asi nejlepší. Spojení je naprosto ideální, ale lidem ze Šumavy už se to asi moc zamlouvat nebude.
Chudák Tomáš Prouza, já myslím, že se po přečtení tvého příspěvku pěkně orosil :lol: :twisted:, ale máš pravdu jako správce by to snad mohl tak trošku zorganizovat :wink: .
hehe tak se přidám, já bych radši teda v Pze, bo to mám blíže, ale je pravda, že střed je cca někde ve východních Čechách. Jinak by to nemuselo být ani na den otevřených dveří :D
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání amaterských meteorologů

Příspěvek od fractal »

Pardubice sú fajn. Pendošem to mám jen 2 zastávky. :lol:
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání amaterských meteorologů

Příspěvek od Michal Geryk »

Omlouvám se Tomášovi :oops: , nemyslel jsem to až tak vážně. Ale chtělo by to člověka, který umí aspoň trochu věci organizovat a mít čas - mně se nedostává ani jednoho... :(
Takže - hlaste se dobrovolně... :)

Anebo se prostě dohodneme, že třeba v "Den otevřených dveří" přijedeme tam a tam a aspoň se seznámíme.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
storm_ice
Příspěvky: 5606
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání amaterských meteorologů

Příspěvek od storm_ice »

tak určitě není problém se domluvit, organizovat to téměř nikdo nemusí, nějak se domluvíme, zatím je času dost
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2350
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání amaterských meteorologů

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Asi bych se měl taky vyjádřit. Nejsem přiliš organizační typ abych se přiznal. Navíc až je HK naše krajské město, znám leda tak okolí nádraží a v Pardubicích jakbysmet (zato v takovém Brně bych se vyznal víc než dobře). Udělat sraz při příležitosti Dne otevřených dveří při ČHMÚ by nebyl zase tak špatný nápad, kde by to bylo je vcelku jedno, je pravda, že HK a PU jsou dobře dostupné vlakem (od Prahy a Brna i autem) asi ze všech částí ČR.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
ivosum
Příspěvky: 231
Registrován: 06 led 2007, 20:34
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Volary, 760 m n. m., nejvyšší bod okresu 1378 metrů n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání amaterských meteorologů

Příspěvek od ivosum »

Jsem rád, že se diskuze na toto téma rozjela. Podle mě pro ty, keří mají auto nebude problém dojet kamkoliv. Je pravda, že Pardubice jsou asi takový střed republiky. Otázkou je, kolik lidí na takový den otevřených dveří chodí... jde o to, jestli se dlouho nečeká, jestli bychom se něco dozvěděli, kolik lidí berou na obchůzku po jejich ústavu apod. :)
Já s tímto nemám zkušennosti, navštívil jsem v létě s kolegou Vaškem z Nové Pece profesionální stanici na Churáňově mimo den otevřených dveří, strávili jsme tam 2 hodiny, dozvěděli jsme se přesně, co jsme chtěli, prostě naprostá spokojenost. A to jsme nebyli objednáni a šli jsme vlastně jen okolo.
Možná by stálo za uvážení jet někam mimo oficiální termín, samozřejmě po domluvě a objednání předem.
Zase na druhou stranu je pravda, že takhle se nemusí nic organizovat a kolik lidí přijede je celkem jedno. No do jara času dost, však my na něco přijdeme.
---------------
Zdraví Ivoš ze Šumavy http://www.pocasi-volary.cz
Odpovědět

Zpět na „Otázky a odpovědi“