Davis Vantage Pro2

Zajímáte se o meteorologii a nevíte jak začít? Máte nějaký problém při měření a pozorování? Pokusíme se vám poradit.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Adam Dragula
Příspěvky: 1
Registrován: 19 srp 2016, 19:24
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2

Davis Vantage Pro2

Příspěvek od Adam Dragula »

Zdravím všetkých. Po mesiacoch sporenia som si konečne kúpil vytúženú stanicu Davis Vantage Pro 2, do precíznej výstavby (anemometer 10 m, ISS 2 m, tyče, laná a pod.), mi stanica týždeň šľapala a bol som spokojný. Z ničoho nič mi ale na stanici naskočili všade čiarky a ukazuje mi iba údaje, ktoré meria konzola, teda vnútorná teplota, vlhkosť a tlak. Vyskúšal som už všeličo a zistil som, že ISS signál odosiela, nakoľko každé 2 sekundy mi na konzole bliká X, čo znamená, že signál je 100%- ný. Chcem sa teda spýtať, či niekto takýto problém niekedy nemal, a či by mi niekto, prosím vás pekne, nevedel nejak poradiť. Ďakujem!
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro2

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Pak nastává otázka, jestli ten signál dokáže korektně dekódovat. Toto se mi teda za 6 let ještě nestalo... Zkusil bych na ISS i konzoli přepnout vysílací/přijímací frekvenci.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Odpovědět

Zpět na „Otázky a odpovědi“