oregon scientific WMR200 funkční soft...?

Zajímáte se o meteorologii a nevíte jak začít? Máte nějaký problém při měření a pozorování? Pokusíme se vám poradit.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
nav0065
Příspěvky: 4
Registrován: 04 úno 2013, 23:22
Meteostanice: WMR200

oregon scientific WMR200 funkční soft...?

Příspěvek od nav0065 »

Zdravím,

nainstaloval jsem meteostanici WMR200, nastavil jsem datalogger (záznam po 1 minutě). Den před tím jsem testoval asi 5 softwarů, první "Weather OS" výrobcem dodávaný ke stanici, vůbec nereagoval po připojení stanice přes USB (zobrazoval pouze aktuální data). Dále např. Wx data logger... Po té jsem někde přišel na soft "WUHU" ten mi popřipojení začal vytahovat data a následně je i zobrazil, říkal jsem si že to bude ok. Po měsíčním záznamu jsem připojil ntb, WUHU vytahoval data asi 3 a půl hodiny. Pak jsem vyobrazil graf a hodnoty vůbec neodpovídají realitě, jakoby zobrazoval pouze posledních 24h, i po přenesení hodnot do .csv a následnému zobrazení v LabView zobrazoval to samé. Sem směřuje můj dotaz. Máte někdo podobné zkušenosti? Dokázal by mi někdo nějak poradit jak spolehlivě vytáhnout data z měsíčního měření z této stanice? Dotyčnému bych byl moc vděčný.
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: oregon scientific WMR200 funkční soft...?

Příspěvek od jirkapocatky »

Sice Oregon nemám,takže moc neporadím,mám jen obecnou poznámku.Pokud jsi nastavil ukládání záznamu po 1 minutě,nemůžeš asi očekávat že budeš mít v interní paměti stanice(datalogeru) celý měsíc.Domnívám se,že to bude o hodně méně.Dále bych předpokládal,že by stanice měla bez potíží komunikovat s přiloženým softem.Což jsi potvrdil.Píšeš jen, že sice zobrazoval soft aktuální data,nikoliv "historické" záznamy.Je možné,že jde jen o chybu ve správném nastavení (vytvoření)adresáře a názvu souboru kam se mají data průběžně ukládat a zpětně také vytahovat pro případnou tvorbu grafů.
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
nav0065
Příspěvky: 4
Registrován: 04 úno 2013, 23:22
Meteostanice: WMR200

Re: oregon scientific WMR200 funkční soft...?

Příspěvek od nav0065 »

29 dní minutového záznamu se do paměti vleze, vidím to i na stanici, při volení intervalu. S tím origo softem jsem si neporadil, zkusil jsem snad vše.. program pozná, že je stanice připojená, ale stáhnout data nejde.
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: oregon scientific WMR200 funkční soft...?

Příspěvek od jirkapocatky »

Domnívám se,i když je to jen momentální myšlenka,že jde o nějaké nedorozumění.Píšeš"....vidím to i na stanici.....".Co tam vidíš? Že máš v datalogeru několik tisíc minutových záznamů?Znovu opakuji a ptám se.Při prvotní konfiguraci softu jsi dotazován nebo vybízen k vytvoření nějakého adresáře pro ukládání dat?Když mluvíš o datalogeru,je to nějaká externí "krabička"na kabelu který propojuje stanici s PC? Nebo datalogerem nazýváš vnitřní pamět stanice ?Určitě by vše usnadnilo vyjádření nějakého dalšího majitele stejné stanice,já se totiž jen snažím pomoci v obecné rovině najít nějakou pomoc.Obvykle totiž nastává problém f komunikaci mezi PC a stanicí obecně.Buď je nebo není.Nejde mi do hlavy že pokud komunikace pracuje-zobrazují se aktuální data,proč by se při běžícím spojení ihned neukládala do nějakého adresáře?Možná je právě problém v tom ,že soft neví kam má data průběžně ukládat.Máš stanici a PC pořád v provozu nebo PC a noc vypínáš? A data se neukládají ani při běhu PC ani po nočním vypnutí?
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
nav0065
Příspěvky: 4
Registrován: 04 úno 2013, 23:22
Meteostanice: WMR200

Re: oregon scientific WMR200 funkční soft...?

Příspěvek od nav0065 »

Jako datalogger mám na mysli vnitřní pamět zařízení. Co se týče těch počtu dní, jak jsem psal, lze vidět při nastavení ukládání dat na stanici intervaly, v případě 1 minuty se ukazuje délka záznamu 29 dní, v případě 2 minut 58dní... Jinak máš pravdu, že by to chtělo vyjádření nějakého majitele této stanice, ten tu ale asi není ;-)
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: oregon scientific WMR200 funkční soft...?

Příspěvek od jirkapocatky »

Tak jsem si tady to pročítal jiná vlákna a napadla mě v souvislosti tvých potíží jistá podobnost s tímto tématem:viewtopic.php?f=39&t=900&start=30
viz poslední příspěvěk z 22.ledna.
Pokud totiž nemáš fyzicky na svém PC COM port a koupil jsi tudíž stanici s USB,bývá i u jiných výrobců stanic toto řešeno instalací ovladače pro toto spojení,který vytvoří tzv.virtuální port a jeho číslo,které najdeš v "tento počítač---pravá myš---vlastnosti----hardware---správce zařízení" zadáš do konfigurace stanice.(například COM port 1,nebo COM port 2,......)
Zkus se na to podívat.
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
nav0065
Příspěvky: 4
Registrován: 04 úno 2013, 23:22
Meteostanice: WMR200

Re: oregon scientific WMR200 funkční soft...?

Příspěvek od nav0065 »

Díky Ti za pomoc, až se ke stanici dostanu (měřím povětrnostní vlivy na FV elekrárně, takže nemůžu hned vše otestovat) tak to určitě zkusím.
Odpovědět

Zpět na „Otázky a odpovědi“