Nechce se synchronizovat W-8681

Zajímáte se o meteorologii a nevíte jak začít? Máte nějaký problém při měření a pozorování? Pokusíme se vám poradit.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
blizzy
Příspěvky: 8
Registrován: 27 pro 2012, 15:46
Meteostanice: w-8681

Nechce se synchronizovat W-8681

Příspěvek od blizzy »

Mate nekdo zkusenosti - jedna o to ze mi dosly baterie u venkovnich cidel - tak jsem je vymenil a od te doby se mi to nechce synchronizovat s vnitrni stanici - vymenl jsem i ve vnitrni stanici baterie ale nic. Nevite nekdo cim by to mohlo byt - uz je to vic jak jeden den co mam vymenene a stale se nic nedeje. Ma nekdo nejaky tip ?
meteos
Příspěvky: 30
Registrován: 12 úno 2010, 12:42
Bydliště: Brno, 262 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nechce se synchronizovat W-8681

Příspěvek od meteos »

Presne neznam poradi vymeny baterii, ale pri synchronizaci se musi dodrzet poradi vkladani baterii. Doporucuji se mrknout do navodu a postupovat podle navodu pri prvnim spusteni...
Meteostanice ClimeMet 2000 | 262 m | http://www.4meteos.com | http://www.radareu.cz | http://www.radareu.eu
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nechce se synchronizovat W-8681

Příspěvek od fractal »

Většinou se to musí udělat tak, že se prvně vloží baterie do čidel, ty pak cca 5 minut vysílají kód, který přijme stanice, do které se musí baterky vložit až po čidlech. Stanice pak hledá právě tyto vysílané kódy a s čidly se spáruje.
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
blizzy
Příspěvky: 8
Registrován: 27 pro 2012, 15:46
Meteostanice: w-8681

Re: Nechce se synchronizovat W-8681

Příspěvek od blizzy »

fractal píše:Většinou se to musí udělat tak, že se prvně vloží baterie do čidel, ty pak cca 5 minut vysílají kód, který přijme stanice, do které se musí baterky vložit až po čidlech. Stanice pak hledá právě tyto vysílané kódy a s čidly se spáruje.
To jsem udelal asi uz 10x
jednou se mi podarilo to sparovat - bezelo to 2dny a pak se to zase ztratilo a od te doby se to nesparuje a to jsem to i sundal dal vedle sebe - dikoda n avysilaci blika cervene a na prijimac se objevuje ze vyhledva

Napadla me jedna vec - neni mozne ze nekdo ma neco podobneho na stejne frekvenci a me to pak blbne ? Zacalo to delat prave mezi svatky - ze by nekdo neco dostal k jejzisku ?

Premyslim o jine stanici - mate nejaky tip, ze bych stavajici vymenil ze neco lepsiho a kvalitnejsiho pokud je to signalama ? - tak aby to bylo bezproblemu
Koukal jsem na kabelovou verzi Davis Vantage Pro 2, ale nejak jsem nepochopil jestli jde rovnou pripojit na pc - diky za kazdou radu
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nechce se synchronizovat W-8681

Příspěvek od Tomáš Prouza »

blizzy píše:Premyslim o jine stanici - mate nejaky tip, ze bych stavajici vymenil ze neco lepsiho a kvalitnejsiho pokud je to signalama ? - tak aby to bylo bezproblemu
Koukal jsem na kabelovou verzi Davis Vantage Pro 2, ale nejak jsem nepochopil jestli jde rovnou pripojit na pc - diky za kazdou radu
Kabel je pro propojení mezi ISS a konzolí - konzole je pak připojená přes USB do PC nebo přes IP link do routeru.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
blizzy
Příspěvky: 8
Registrován: 27 pro 2012, 15:46
Meteostanice: w-8681

Re: Nechce se synchronizovat W-8681

Příspěvek od blizzy »

Tomáš Prouza píše:
blizzy píše:Premyslim o jine stanici - mate nejaky tip, ze bych stavajici vymenil ze neco lepsiho a kvalitnejsiho pokud je to signalama ? - tak aby to bylo bezproblemu
Koukal jsem na kabelovou verzi Davis Vantage Pro 2, ale nejak jsem nepochopil jestli jde rovnou pripojit na pc - diky za kazdou radu
Kabel je pro propojení mezi ISS a konzolí - konzole je pak připojená přes USB do PC nebo přes IP link do routeru.
Takze se k tomu nemusi kupovat zadny datalogger nebo co jsem cetl ? - staci jenom koupit meteostanici - pujde to do programu Cumulus ?
Uživatelský avatar
Jakub Vaclavovice
Příspěvky: 347
Registrován: 22 led 2008, 18:54
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Václavovice u Frýdku-Místku 289m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Nechce se synchronizovat W-8681

Příspěvek od Jakub Vaclavovice »

Právě že ke stanici je zapotřebí pro připojení k PC ještě přikoupit weatherlink. Na výběr je verze s USB,COMportem a nebo IP.
blizzy
Příspěvky: 8
Registrován: 27 pro 2012, 15:46
Meteostanice: w-8681

Re: Nechce se synchronizovat W-8681

Příspěvek od blizzy »

Jakub Vaclavovice píše:Právě že ke stanici je zapotřebí pro připojení k PC ještě přikoupit weatherlink. Na výběr je verze s USB,COMportem a nebo IP.
Takze po procteni fora jsem jeste zkusil rano koupit lepsi baterie Energizer lithium a dat je tam a stejne to nepomohlo - tak jsme se rozhodl pro Davise Vue - jsem zvedav kdy mi prijde - pry maji naskladnit v utery - tak snad do konce tydne bude doma ze bych o vikendu montoval.
Odpovědět

Zpět na „Otázky a odpovědi“