Meteostanici pro ZŠ

Zajímáte se o meteorologii a nevíte jak začít? Máte nějaký problém při měření a pozorování? Pokusíme se vám poradit.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
bobeshk
Příspěvky: 3
Registrován: 07 úno 2012, 20:08

Meteostanici pro ZŠ

Příspěvek od bobeshk »

Rád bych pro kolegy fyziky a matematiky a samozřejmě i pro školní mládež :-) vybudoval a zprovoznil meteostanici na naší sídlištní základní škole. Rád bych co nejvíce použil některé hotové řešení. Moje představa je - externí část na střeše dvoupatrové budovy. Odtud jsem si nechal během zateplování natáhnout "husí krk" k sobě do místnosti, kde mám servery a LAN rozvody. Moje představa (možná naivní) je - není nezbytně nutná zobrazovací jednotka, rád bych, aby se aktuální stav místo toho mohl zobrazovat na LCD monitoru, ten bych zavěsil na chodbu, k němu příslušné jednoduché PC by bylo z druhé strany zdi. No a potřeboval bych možnost výstupu na školní www stránky, kde by kromě aktuálního stavu byla k dispozici i archívní data. Chtěl bych něco ne nutně nejlevnějšího - robustnější zařízení, ke kterému bych nemusel každý měsíc na střechu měnit baterie atd. Nevím, jak bezdrátový přenos - ale docela se bojím dvou železobetonových stropů. Nečiním si nároky mít něco super s přesností žádná celá, nula nula nic, ale zase ne jednoduché nespolehlivé zařízení zařízení. Zároveň bych se bál měřit srážky a teplotu 2 metry nad zemí - jsme na sídlišti a čidla by nepřežila týden. Dokázal by mě někdo zkušený nakopnout správným směrem - jak z hlediska řešení, tak i doporučení na prodejce. Děkuji moc a prosím zkušené meteorology, ať se nade mnou možná pousmějí, ale nekamenují mě, já jsem informatik, který chce pomoci :-) B.
Uživatelský avatar
Jakub Vaclavovice
Příspěvky: 347
Registrován: 22 led 2008, 18:54
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Václavovice u Frýdku-Místku 289m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanici pro ZŠ

Příspěvek od Jakub Vaclavovice »

Nevím jak ostatní, ale já bych doporučil Davis VP2 nebo VUE více: http://www.davis.cz/
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanici pro ZŠ

Příspěvek od Jan Pícha »

Souhlas s předchozím příspěvkem.Doporučuji meteostanice Davis.
Pěkný den z Teplicka :-)
bobeshk
Příspěvky: 3
Registrován: 07 úno 2012, 20:08

Re: Meteostanici pro ZŠ

Příspěvek od bobeshk »

Děkuji oběma, já na ně taky mlsně koukal a dnes podstrčil řediteli jejich katalog. Zatím bez ceníku :)
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanici pro ZŠ

Příspěvek od Tom »

Taky bych bral Davisku (plno způsobů jak přenášet data kabel,bezdrát kvalitní senzory aj.) s jinými mám né zrovna ideální zkušenosti problém dosahu ale i přesnost Daviska je první s kterou jsem fakt spokojen. U nás v zahradnické škole používají toto http://teranos.ala1.com/index.php nevím co je to přesně za stanici toto je jen nějaký jejich sofrware ale myslím si, že je to také kvalitní cenu ani jiné nevím to by se chtělo zeptat na emailu v odkazu dole asi. Jinak hodnoty vycházejí stejně jako u Davisky co si porovnávám.
zde je přímý odkaz na ty data ze zemědělské školy http://teranos.ala1.com/probe/probe.php?probe=11359220
bobeshk
Příspěvky: 3
Registrován: 07 úno 2012, 20:08

Re: Meteostanici pro ZŠ

Příspěvek od bobeshk »

Ještě bych měl dotaz - bez ohledu na typ budoucí stanice - jak to vypadá s dosahem bezdrátu uvnitř budovy? U plánovaného umístění by základnu od čidel dělilo asi 8-10 metrů, ale v tom jsou dva stropy. Na klasickou wifinu už to je hodně, jak u meteostanice? Nebyla by pak spolehlivější stanice s kabelem?
Odpovědět

Zpět na „Otázky a odpovědi“