Meteostanice Ventus831

Zajímáte se o meteorologii a nevíte jak začít? Máte nějaký problém při měření a pozorování? Pokusíme se vám poradit.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
dalik6
Příspěvky: 2
Registrován: 31 led 2012, 17:10
Meteostanice: Ventus 831

Meteostanice Ventus831

Příspěvek od dalik6 »

Dobrý den, mám meterologickou stanici Ventus 831 a normalni cidlo na mereni teploty ukazuje stejne jak´obycejny tepolomer. problem mam ze u anemometru je funkce Wind chill temperature/ Temp. at wind sensor "teplota pocitovaná vlivem vetru/ teplota z cidla anemometru. No a u teploty z čidla anemometru je nižší teplota až o 2,5-3°C Můžete mi enkdo napsat kde je chyba? Teplomer digitalni a anemometr je umisten od sebe 10cm. Díky za odpoved.
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice Ventus831

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Pokud fouká vítr, tak je to správně - čidlo zaznamenává teplotu u anemometru a pomocí vzorce zahrnujícího aktuální rychlost vypočítává pocitovou teplotu (která je v případně výskytu větru vždy nižší než teplota normální). Jen mě překapuje takové řešení, většina stanic si windchill dopočítává z normálního měření a nepotřebuje na to další čidlo.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
dalik6
Příspěvky: 2
Registrován: 31 led 2012, 17:10
Meteostanice: Ventus 831

Re: Meteostanice Ventus831

Příspěvek od dalik6 »

Ano to chápu ale, u anemometru jsou 2 funkce První je teplota pocitovaná vetrem a pak je druhá funkce teplota z čidla anemometru. No a teplota z čidla anemometru je jiná než teplota u klasického teploměru. nejde mi do hlavy jaktoze je rozdilna teplota u normalniho teplomeru a pak u teploty z čidla anemometru nemyslím teplotu pocitovanou vlivem větru.
Odpovědět

Zpět na „Otázky a odpovědi“