Pozadí počasí na PC

Zajímáte se o meteorologii a nevíte jak začít? Máte nějaký problém při měření a pozorování? Pokusíme se vám poradit.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
lampet
Příspěvky: 18
Registrován: 05 úno 2009, 13:19

Pozadí počasí na PC

Příspěvek od lampet »

Nazdárek, nevím kde tenhle můj dotaz umístnit proto ať moderátor se nezlibí, chtěl bych na pozadí PC dostat aktuální radarové snímky počasí popř. jiné obrázky z tohoto oboru, ale aby se automaticky aktualizovaly z netu víte někdo jak na to je-li nějaký program? pokud to ovšem jde. Díky za rady
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozadí počasí na PC

Příspěvek od dobrmanek »

Na internetu je software, který toto umožňuje, ale problém je, že je to omezeno jen na stahování z určité stránky

trocha insiprace zde:
http://forum.fedora.cz/read.php?2,8148
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozadí počasí na PC

Příspěvek od fractal »

Musí to být pozadí plochy? Nestačí nějaký gadget? těch je s meteo tématikou spousty, já mám na PC např CZ radar formou gadgetu.
lamal
Příspěvky: 13
Registrován: 07 lis 2009, 09:37

Re: Pozadí počasí na PC

Příspěvek od lamal »

fractal píše:Musí to být pozadí plochy? Nestačí nějaký gadget? těch je s meteo tématikou spousty, já mám na PC např CZ radar formou gadgetu.
Ahoj můžeš mě poslat nějaký odkaz na ten CZ radar co máš na PC, ale aby se automaticky aktualizoval, nebo jak to máš řešené nevím co to je a jak to fachá
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozadí počasí na PC

Příspěvek od fractal »

Tak aktuální verze je tu: http://www.edisk.cz/stahni/15095/pocasi ... .07KB.html Chce tam kliknout na stáhnout pomalu a postupně se čklověk dostane až k uložení souboru. Pak třeba pravým myšítkem klepnout na stažený soubor a z nabídky kliknout na pocasi.Gadget (hned první nahoře) a po potvrzení se to nainstaluje a na ploše se objeví aktuální animace z radaru, která se automaticky aktualizuje.

Teda už z principu to jede jen na Vistách a W7!
Odpovědět

Zpět na „Otázky a odpovědi“