Náhrada za NSLU2

Vše o provozování elektronických amatérských meteostanic.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
TiborTeam
Příspěvky: 3
Registrován: 02 čer 2009, 10:57

Náhrada za NSLU2

Příspěvek od TiborTeam »

Zdravím odborníky ! Můj dodavatel mi oznámil že už nemůže sehnat NSLU2. Můžete poradit nějakou jinou podobnou náhradu ???
Děkuji ! TiborTeam.
METEOshop
Příspěvky: 11
Registrován: 06 led 2007, 12:06
Bydliště: Brno, Valchařská 77, 61400
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhrada za NSLU2

Příspěvek od METEOshop »

Pokud byste měl stále ještě zájem, tak máme aktuálně skladem jak celý meteoserver METEONSLU2, tak můžeme prodat i jen samotné NSLU2, stačí poslat email nebo zavolat.
kefr
Příspěvky: 7
Registrován: 16 črc 2009, 19:55

Re: Náhrada za NSLU2

Příspěvek od kefr »

Ahoj,pokud chceš NSLU2 tak si jej můžeš koupit za 2114 na LAN-SHOP.cz Čao Kefr.
Mirman
Příspěvky: 18
Registrován: 23 led 2007, 22:06
Bydliště: Brumov-Bylnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhrada za NSLU2

Příspěvek od Mirman »

Zdravím,potřeboval bych radu ohledně Meteohubu.Můj problém spočívá v tom,že chci zprovoznit NSLU2+meteweb,ale nedaří se mi dostat do administrace,heslo nefunguje,nemá stím nekdo zkušenost. :?
Díky M
Brumov-Bylnice 330 m.n.m.
Loc: 49°5'4.05"N,18°1'5.87"E
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhrada za NSLU2

Příspěvek od Tom »

Já Meteohuba mám předpokládám že heslo a uživatelské jméno znáte.Tento problém jsem taky měl hub fungoval ale pak jsem se tam nemohl dostat dával jsem to na reklamaci a nahráli mě tam novější verzi ale příčinu jsem nezjistil.U mě to vyřešilo tedy přeinstalování a protože jsem neměl v té době nic zálohovaný o všechny data jsem přišel.

Meteohuba jste již provozoval nebo s ním pracujete poprvé?Pokud to máte z meteoshopu je tam heslo i uživatelské jméno u všech stejný.
Mirman
Příspěvky: 18
Registrován: 23 led 2007, 22:06
Bydliště: Brumov-Bylnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhrada za NSLU2

Příspěvek od Mirman »

právě že jsem meteohub zprovoznil před půl rokem,ale pak jsem ho nevyužíval a nevím jestli jsem změnil heslo k přístupu,ktere "samozrejme"nevim,kazdopadne
sháním radu jak to vyřešit... :(
Brumov-Bylnice 330 m.n.m.
Loc: 49°5'4.05"N,18°1'5.87"E
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhrada za NSLU2

Příspěvek od Tom »

uživatelské jméno tam je nastaveno :meteohub , heslo:meteohub ale pokud jste ho změnil tak to nevím já jsem se tedy vůbec nemohl na meteohuba dostat.Zkusit se jedině zeptat v meteoshopu co s tím.Ještě zkuste se zeptat Filipa z Velhartic tady na foru on má NSLU a dost se v tom vyzná.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhrada za NSLU2

Příspěvek od Tom »

Mám takový problém:
Poslední dobou se mě stává že meteohub z ničeho nic přestane odesílat data na web(do huba to jde ale z už ne nemůžu se ani přihlásit do rozhraní) jako by se sekl -data se normálně odesílají v 10min intervalech a na Underground po 5s ale při seknutí se data odesílají jen na undergraund po 10 minutách jinam to nejde.Když to restartuji po několikáté se to rozjede a do toho rozhraní se dostanu ale dnes jsem to restartoval už 3x a nemůžu to rozjet data už nejdou ani na underground.Nevíte čím by to mohlo být.Už mě ten krám štve měl jsem to na reklamaci už 1x :? :? :? přijde mě to že je problém s IP adresou nebo nevím co s tím někdy taky pomůže když restartuji router a meteohuba pak se to někdy rozjede- sakra možná zkusit použít nový router ale náhradní nemám a zas kupovat novej se mě nechce když nevím jestli to je tím
Uživatelský avatar
cvp
Příspěvky: 110
Registrován: 25 led 2008, 13:51
Bydliště: Napajedla 260m.n.m., Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhrada za NSLU2

Příspěvek od cvp »

Mirman píše:právě že jsem meteohub zprovoznil před půl rokem,ale pak jsem ho nevyužíval a nevím jestli jsem změnil heslo k přístupu,ktere "samozrejme"nevim,kazdopadne
sháním radu jak to vyřešit... :(
Jedina moznost co me napada, je stahnout putty.exe zadat IP a dostat se do system meteohub. Uzivatelske jmeno/heslo je: root/meteohub

Pak jen zjistit linuxovy prikaz na zmenu hesla, ale nevim jestli to bude zmena hesla pro linux nebo pro samotny software meteohub. Nebo zkusit neco ve smyslu sudo install nc, coz je neco jako norton comander, najit tam nekde meteohub.conf kde snad by mohlo byt ulozeno heslo.

Ale jsou to rady spise tak pokus / omyl. Nic z toho jsem na meteohubu nezkousel

Tom píše:Mám takový problém:
Poslední dobou se mě stává že meteohub z ničeho nic přestane odesílat data na web(do huba to jde ale z už ne nemůžu se ani přihlásit do rozhraní) jako by se sekl -data se normálně odesílají v 10min intervalech a na Underground po 5s ale při seknutí se data odesílají jen na undergraund po 10 minutách jinam to nejde.Když to restartuji po několikáté se to rozjede a do toho rozhraní se dostanu ale dnes jsem to restartoval už 3x a nemůžu to rozjet data už nejdou ani na underground.Nevíte čím by to mohlo být.Už mě ten krám štve měl jsem to na reklamaci už 1x :? :? :? přijde mě to že je problém s IP adresou nebo nevím co s tím někdy taky pomůže když restartuji router a meteohuba pak se to někdy rozjede- sakra možná zkusit použít nový router ale náhradní nemám a zas kupovat novej se mě nechce když nevím jestli to je tím

Bohouzel tuto chybu jsem mel take a je to v routeru. Pri nonstop bezeni se muze nekdy router seknout. V tomto pripade pomuze primo restart routeru. Jinak na hlidani routeru je dobry watchdog, ktery je vsak drahy a lze ho sehnat tak od 2000kc.

Jinak pokud se to sekne a jsi nekde daleko a znas IP adresu na meteohub, stahni putty.exe ze stahuj.cz, vloz do ni IP adresu a tim se za pomoci textove konzole dostanes do meteohub linuxu. Zadas tovarni jmeno a heslo: root/meteohub, pak zadas reboot a cely meteohub se Ti restartuje. Pokud tohle nepomuze, tak zkusit restart routeru.
Obrázek
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhrada za NSLU2

Příspěvek od Tom »

Hm asi to bude tím routerem protože jsem se nemohl připojit ani do webkamery přes IP .Asi po 10 restartu routeru se to rozjelo ale stejně se to za chvíli sekne...Metehub není moc dobrá věc už to neustálý logování dat je strašný těch dat je strašně moc se ani nedivím že ten router trpí zátěž je velká.Sem ještě zkusil změnit odesílání dat na Underground na delší interval po 10min. aby nebyla na něho taková zátěž- uvidím co to bude dělat
Uživatelský avatar
cvp
Příspěvky: 110
Registrován: 25 led 2008, 13:51
Bydliště: Napajedla 260m.n.m., Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhrada za NSLU2

Příspěvek od cvp »

Kup novy router. Router ma zvladat zatez velikou. Doma mam router, pripojeny na to 3 PC a neustale to maka. Bratr na vic stahuje porad neco z internetu, tak ze to jede nonstop a bez vypadku. A to tu mam linku 8mbps, tak ze u tveho routeru to posilani dat je minimalni zatez na router.
Obrázek
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhrada za NSLU2

Příspěvek od Tom »

Jsem prodloužil interval odesílání na Underground a je zatím klid router se neseká snad to bude držet :o) těch 5s to asi nezvládalo ale nevím proč no to je jedno hlavně že to odesílá novej router se mě kupovat nechce z jara stanici budu muset kvuli bourání domu na delší čas zrušit :( :( tak to je zbytečný kupovat
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhrada za NSLU2

Příspěvek od Tom »

Ahoj mám dotaz včera jsem dal aktualizaci v Meteohubu na verzi 4.7d a přestaly se mě odesílat grafy a xml sobour z meteohubu ven.Nevíte co s tím nebo jak se vrátit na nějakou starší verzi když dám automatický upgrade tak mi to hodí jen tu 4.7d ale v manualu mi nejde starší nahrát.
Odpovědět

Zpět na „Provoz elektronické meteostanice“