Výběr meteostanice

Vše o provozování elektronických amatérských meteostanic.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri vyberu meteostanice

Příspěvek od Roman -dovozce »

Podle mne je poměrně malá šance. Zase nechci, aby jste to brali, jako že se opravdu nic neobjeví. Ale podle všeho Oregon má WMR 200, která se uvedla na trh minulý rok a ostatní výrobci inovují stávající modely, takže to nevidím nijak nadějně. Nicméně bych operavdu byl rád, kdybych se mýlil. Stanice, které by se mi líbily jsou v cenové ralaci 25 tisíc a výše, ale kolem 15 tisíc prozatím není nic , co bych mohl nabídnout. Bohužel.
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri vyberu meteostanice

Příspěvek od Roman -dovozce »

Tom píše:Měl bych dotaz na dovozce,prodejce WMRS200.Chci se zeptat podporuje WMRS200 senzor solárního napájení? senzory jsou stejné jako u WMR200 a stanice tedy sol.senzor podporuje?Tyto 2 stanice jsou vlastně totéž akorát rozdíl je v samotné konzole? v základu tato sada senzor sol.nap nemá.Jde na tento panel napojit anemometr u WMRS200?.Nevím jak to přesně funguje zda anemometr komunikuje jen přes tyto senzory nebo to ovlivnuje samotná konzole.Na internetu jde dokoupit ikdyž jen asi v zahraničí cena je někde okolo 2O euro tak to je celkem přijatelné.Díky za info docela by mě tato informace pomohla pokud by senzor šel napojit na solár bylo by to super
Model WMRS 200 je bez vnitřní paměti a bez displeje. Čidla jsou stejná, ale dodávka je bez solárního napájení. Předpokládám, že na konci května budu mít k dispozici i solární panel, ale cenu jsem dostal poměrně vysokou, takže je to v jednání. 20 euro je dost dobrá cena, ale na druhé straně vím, že internet snese všechno. Několikrát se mi stalo, že na internetu jsou super ceny, ale nakonec není nic skladem, nebo jde o podezřelé firmy, které při objednávce chtějí, aby bylo objednáno ještě něco dalšího a pokud je reklamace, pak nekomunikují (zkušenost jednoho mého zákazníka , který takto přišel o jedenáct tisíc a má nefunkční stanici Oregon - tuším WMR 918, která tenkrát tolik stála).
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri vyberu meteostanice

Příspěvek od Tom »

Děkuji moc za odpověd.Omlouvám se za mylné označení měny .Tedy 20 liber stojí nějak jsem v rychlosti nerozpoznal označení libry :D po přepočtu je to do 700kč na naše no plus poplatky-bankovní převod alespon 200 kč takže naskáče to s poplatky to přes 1000kč půjde určitě nevím jestli to je tedy konečná cena co uvádějí to jsem nezjištoval mají tam ještě nějaké standard delivery (na dobírku nebo co to znamená myslím že ano 2,65 libry) já osobně v zahraničí bych koupil jen když už nezbývá jiná možnost odkaz je zde předpokládám že jsou to nějaké oficiální stránky zastoupení Oregonu http://www.oregonscientific.co.uk/prod_ ... r_cell.htm

Kolik předpokládáte cenu při prodeji u vás hrubý odhad.Pokud by to nebyl velký rozdíl člověk určitě zvolí prodej v ČR


ještě se zeptám náraz větru i mimo interval 14s jak tomu mám rozumět.V rozmezí 1-14 , 2-14........to zaznamenává nejsilnější náraz?Nejde mě o 1 vteřinu jen chci vědět jak je to myšleno samozřejmě u větru čím menší interval tím lépe :D
No a poslední dotaz na interval měření vnější teploty.V popisu stanice je uvedeno venkovní teplota interva měření 52s a vnitřní teplotu to měří po 8s je to překlep nebo skutečnost protože proč vnitřní teplotu měřit po 8s a vnejší po 52s přeci mi jde více o venkovní hodnoty než kolik je v baráku.Pokud to je pravda tak to moc nedává smysl a celkem mě to zarazilo snad je to jen překlep :?No údajům o stanici výrobcem se v některých případech nedá věřit viz. uv čidlo WXR-LM je uvedeno přsnost + - 1 UVi no skutečnost je jinde + - autobus tak nevím realitu ukáže až provoz
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri vyberu meteostanice

Příspěvek od jirkapocatky »

Tom píše:......No a poslední dotaz na interval měření vnější teploty.V popisu stanice je uvedeno venkovní teplota interva měření 52s a vnitřní teplotu to měří po 8s je to překlep nebo skutečnost protože proč vnitřní teplotu měřit po 8s a vnejší po 52s přeci mi jde více o venkovní hodnoty než kolik je v baráku......
Nijak jsem nestudoval manuál,takže co ted napíšu je jen můj laický názor na tuto problematiku.Interval měření vnější versus vnitřní teploty je asi dán tím,že vnitřní čidlo je v konzoli pevně spojeno na plošném spoji,kdežto venkovní čidlo komunikuje jen přes radiové vlny a ta komunikační cesta je zatížená ještě dalšími čidly z venkovní jednotky.Proto asi delší interval.Ostatně 52 s na teplotu bohatě stačí, nijak bych se tím netrápil.Mimochodem ve včerejším filmu "Den poté" jistě plovoucí bojky pro měření teploty oceánu neměly interval kratší a i v tom "fofru" kdy teplota skočila o 13°C dolů :wink: to vědcům pro informaci stačilo. :shock:
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri vyberu meteostanice

Příspěvek od Tom »

jirkapocatky píše:
Tom píše:......No a poslední dotaz na interval měření vnější teploty.V popisu stanice je uvedeno venkovní teplota interva měření 52s a vnitřní teplotu to měří po 8s je to překlep nebo skutečnost protože proč vnitřní teplotu měřit po 8s a vnejší po 52s přeci mi jde více o venkovní hodnoty než kolik je v baráku......
Nijak jsem nestudoval manuál,takže co ted napíšu je jen můj laický názor na tuto problematiku.Interval měření vnější versus vnitřní teploty je asi dán tím,že vnitřní čidlo je v konzoli pevně spojeno na plošném spoji,kdežto venkovní čidlo komunikuje jen přes radiové vlny a ta komunikační cesta je zatížená ještě dalšími čidly z venkovní jednotky.Proto asi delší interval.Ostatně 52 s na teplotu bohatě stačí, nijak bych se tím netrápil.Mimochodem ve včerejším filmu "Den poté" jistě plovoucí bojky pro měření teploty oceánu neměly interval kratší a i v tom "fofru" kdy teplota skočila o 13°C dolů :wink: to vědcům pro informaci stačilo. :shock:
Zřejmě to tím bude.Souhlasím s tím že to není věc kvůli které bych si ji nekoupil jen jsem chtěl vědět jak to je.Zdá se mě zbytečné v místnosti měřit po 8s rozdíl teploty v intervalu 52s bude max v desetinách.Lepší kratší interval u větru nežli u teploty.
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri vyberu meteostanice

Příspěvek od Jan Pícha »

No já ty přenosy dat co se týče teploty a vlhkosti a srážek neřešim....myslim že nejzásadnější je interval přenosu z anemometru,ted mám 5 vteřin je to o hodně lepší než 33 sec co jsem měl dříve ale stejně to někdy nestačí.Jinak chtěl jsem se zeptat nemáte někdo volná radiační kryt od stanice WS 3600 ? :-)
Pěkný den z Teplicka :-)
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri vyberu meteostanice

Příspěvek od Tom »

Když už jsme u těch diskuzí padla tu i stanice Davis je to asi hranice našich finančních možností o Vaisale atd. se nemá cenu vůbec bavit .Myslím si že je to takový král stanice Davis v amatérské meteorologii.Nejlevnější model stojí lehce nad 15 000kč
Zajímalo by mě jak je to s tím weather linkem.Mám server Meteohub který data ze stanic(i Davis) sosá,zpracovává do grafů a zasílá na web.Je to vlastně také takový data logger který má flash disk kde se data ukládají.Jde mi o to fungovalo by to takhle: konzole- meteohub-web? nebo je bezpodmínečně nutný weather link tzn. konzole-wether link- popř. dále meteohub-web(ikdyž v tomto případě už by byl asi hub zbytečný postrádalo by to smysl).Pokud by to bylo možné odesílat na web bez weather linku i bych o této stanici uvažoval.Budu rád za vysvětlení počítám s tím ,že pokud to bude fungovat data na web dostanu ale v pc se na ně nepodívám ale o to mi nejde data sleduji na svých stránkách a taky web zdarma.
Ptám se tolik protože uvažuji o změně a už nechci udělat chybu při výběru a chci už stanici na delší čas co bude dosti spolehlivá.Přemýšlím mezi Oregon-Davis favorit je asi Davis ale záleží na tom dataloggeru protože Meteohub mě stál skoro 5000 kč a další peníze už do programů dávat nechci Oregon je taky podporován Hubem bez dataloggeru.
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri vyberu meteostanice

Příspěvek od Jan Pícha »

No jen tak pro zajímavost chceš stanici WXR LM změnit kvůli výpadkům čidel co? nebo jiný důvod.Já ten server měl taky ale když sem zjistil že mi TFA Nexus při zapojení do serveru začne odmítat brát data z čidel tak mi bylo jasné že je blbost reklamovat stanici páč mi blo vysvětleno že trvalé zapojení do USB ten signal nějak ruší a co se týče té davis tak já už do ničeho jiného nejdu,ale stejně si myslím že tu sadu k připojením do PC bude třeba zakoupit páč co jsem viděl na obrazku tak kabel ze stanice vede do datalogeru a z datalogeru to pokračuje do počítače.Jinak jeden kolega davis kupoval přes německý eshop a vyšla ho o několik tisíc levněji.Já bych si zvolil tuhle kombinaci
http://www.echtshop.de/wettercenter-dav ... p-707.html

http://www.echtshop.de/datalogger-fuer- ... p-545.html

http://www.echtshop.de/aktiver-luefter- ... p-552.html

a vyšlo mi že při kurzu 27 kč/Eur by mě vněmecku vyšla na 20 800 Kč kdežto v Česku na 24 038 Kč při koupi vymakanější verzí by cenovy rozdíl byl ještě větší.Koupě v česku ale má staůe sve vyhody např když se to pokazí atd.
Pěkný den z Teplicka :-)
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri vyberu meteostanice

Příspěvek od Tom »

Čidla mě už nevypadávají mám to umístěno tak aby to nevypadávalo rozbil se mě anemometr nový v současné době není k dostání za nový bude cena poměrně vysoko tak jestli má cenu do této ještě vrážet- chci jen kvalitnější stanici.Z konzole přes weather link do pc to je jasné že to musí jít přes weather link jinak se tam data nedaj ale když vynechám pc data tam nestahuji .Jde mi o ten hub zda je to "náhrada" za weather link jako odesílání z meteostanice na web já to samozřejmě nevím Davis jsem v ruce neměl protože v materiálech o meteohubu je vypsaná i stanice Davis tak by to postrádalo smysl mít 2 data loggery myslím si že by to mělo fungovat ale nevím to přesně třeba je to blbost co tady píšu kdo ví snad poradí :D .
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri vyberu meteostanice

Příspěvek od Roman -dovozce »

Tom píše:Děkuji moc za odpověd.Omlouvám se za mylné označení měny .Tedy 20 liber stojí nějak jsem v rychlosti nerozpoznal označení libry :D po přepočtu je to do 700kč na naše no plus poplatky-bankovní převod alespon 200 kč takže naskáče to s poplatky to přes 1000kč půjde určitě nevím jestli to je tedy konečná cena co uvádějí to jsem nezjištoval mají tam ještě nějaké standard delivery (na dobírku nebo co to znamená myslím že ano 2,65 libry) já osobně v zahraničí bych koupil jen když už nezbývá jiná možnost odkaz je zde předpokládám že jsou to nějaké oficiální stránky zastoupení Oregonu http://www.oregonscientific.co.uk/prod_ ... r_cell.htm

Kolik předpokládáte cenu při prodeji u vás hrubý odhad.Pokud by to nebyl velký rozdíl člověk určitě zvolí prodej v ČR


ještě se zeptám náraz větru i mimo interval 14s jak tomu mám rozumět.V rozmezí 1-14 , 2-14........to zaznamenává nejsilnější náraz?Nejde mě o 1 vteřinu jen chci vědět jak je to myšleno samozřejmě u větru čím menší interval tím lépe :D
No a poslední dotaz na interval měření vnější teploty.V popisu stanice je uvedeno venkovní teplota interva měření 52s a vnitřní teplotu to měří po 8s je to překlep nebo skutečnost protože proč vnitřní teplotu měřit po 8s a vnejší po 52s přeci mi jde více o venkovní hodnoty než kolik je v baráku.Pokud to je pravda tak to moc nedává smysl a celkem mě to zarazilo snad je to jen překlep :?No údajům o stanici výrobcem se v některých případech nedá věřit viz. uv čidlo WXR-LM je uvedeno přsnost + - 1 UVi no skutečnost je jinde + - autobus tak nevím realitu ukáže až provoz
Ten solární panel je za dobrou cenu. Ale převod z účtu bude dražší, pokud to půjde z banky. Výhodnější, pokud je to možné, je platba kartou. A pochybuji, že 2,65 libry bude poštovné z ndlie, když obchodní balík v rámci ČR stojí 80,- Kč. Já nedosáhnu na tak dobrou cenu, to bych musel nabrat těch solárních panelů hodně, ale zase je jen pár zájemců.
Co se týká anemometru, tak žádný výrobce bohužel nepopisuje bližší údaje. Podle mne je přenos v určitém intervalu a mezitím jsou nárazy zaznamenávány také. Je pravda, že u některých dodavatelů technické údaje chybí, tak se snažím to kontrolovat a měřit, ale je to hrůza rozbalit výrobek a se stopkami čekat na přenos, nebo jako šílenec překlápět vahadlo srážkoměru, abych zjistil, zda jsou údaje výrobce správně. U WXR (LM, LM2) není napsáno +/- 1UVi, ale 1UVi +/- 10%. Přenos signálu je něco jiného, než měření. Čidla měří každých 8 s, ale přenos je prostě každých 52 s. Není to překlep. nažím se překlepy nedělat. Např. WXR (LM, LM2) má měření teploty vnitřní i vnější teploty (tedy sampling) každých 10 s, ale u vnější teploty je přenos každých 47 s. Důvodem podle mne není vzájemné rušení, protože každé čidlo pracuje na jiném kanále a s jiným kódem, ale prostě výdrž baterií. Při vysílání je vyšší spotřeba. Ale momentálně se plácáme ve věcech, které jsou naprosto nedůležité. Proč potřebujete měření teploty každou minutu? Tohle snad neřeší ani Vaisala. Pro výrobní procesy, pokud tedy chcete měřit teplotu tam, kde se mění každou chvíli, jsou určena měřidla s nastavitelným časem a přesností +/- 0,4°C a cenou, která převyšuje WXR. Takže hovořit o 8s, nebo 10s při měření teploty je vrtání se v nepodstatných věcech.
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri vyberu meteostanice

Příspěvek od Roman -dovozce »

Tom píše:Čidla mě už nevypadávají mám to umístěno tak aby to nevypadávalo rozbil se mě anemometr nový v současné době není k dostání za nový bude cena poměrně vysoko tak jestli má cenu do této ještě vrážet- chci jen kvalitnější stanici.Z konzole přes weather link do pc to je jasné že to musí jít přes weather link jinak se tam data nedaj ale když vynechám pc data tam nestahuji .Jde mi o ten hub zda je to "náhrada" za weather link jako odesílání z meteostanice na web já to samozřejmě nevím Davis jsem v ruce neměl protože v materiálech o meteohubu je vypsaná i stanice Davis tak by to postrádalo smysl mít 2 data loggery myslím si že by to mělo fungovat ale nevím to přesně třeba je to blbost co tady píšu kdo ví snad poradí :D .
Jak už jsem psal, tak anemometr pro WXR stojí 1290,- Kč, ale co jsem měl je pryč a samostatně jej nepovezu. To by opravdu cena skočila.
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri vyberu meteostanice

Příspěvek od Roman -dovozce »

Roman -dovozce píše:
Tom píše:Děkuji moc za odpověd.Omlouvám se za mylné označení měny .Tedy 20 liber stojí nějak jsem v rychlosti nerozpoznal označení libry :D po přepočtu je to do 700kč na naše no plus poplatky-bankovní převod alespon 200 kč takže naskáče to s poplatky to přes 1000kč půjde určitě nevím jestli to je tedy konečná cena co uvádějí to jsem nezjištoval mají tam ještě nějaké standard delivery (na dobírku nebo co to znamená myslím že ano 2,65 libry) já osobně v zahraničí bych koupil jen když už nezbývá jiná možnost odkaz je zde předpokládám že jsou to nějaké oficiální stránky zastoupení Oregonu http://www.oregonscientific.co.uk/prod_ ... r_cell.htm

Kolik předpokládáte cenu při prodeji u vás hrubý odhad.Pokud by to nebyl velký rozdíl člověk určitě zvolí prodej v ČR


ještě se zeptám náraz větru i mimo interval 14s jak tomu mám rozumět.V rozmezí 1-14 , 2-14........to zaznamenává nejsilnější náraz?Nejde mě o 1 vteřinu jen chci vědět jak je to myšleno samozřejmě u větru čím menší interval tím lépe :D
No a poslední dotaz na interval měření vnější teploty.V popisu stanice je uvedeno venkovní teplota interva měření 52s a vnitřní teplotu to měří po 8s je to překlep nebo skutečnost protože proč vnitřní teplotu měřit po 8s a vnejší po 52s přeci mi jde více o venkovní hodnoty než kolik je v baráku.Pokud to je pravda tak to moc nedává smysl a celkem mě to zarazilo snad je to jen překlep :?No údajům o stanici výrobcem se v některých případech nedá věřit viz. uv čidlo WXR-LM je uvedeno přsnost + - 1 UVi no skutečnost je jinde + - autobus tak nevím realitu ukáže až provoz
Ten solární panel je za dobrou cenu. Ale převod z účtu bude dražší, pokud to půjde z banky. Výhodnější, pokud je to možné, je platba kartou. A pochybuji, že 2,65 libry bude poštovné z ndlie, když obchodní balík v rámci ČR stojí 80,- Kč. Já nedosáhnu na tak dobrou cenu, to bych musel nabrat těch solárních panelů hodně, ale zase je jen pár zájemců.
Co se týká anemometru, tak žádný výrobce bohužel nepopisuje bližší údaje. Podle mne je přenos v určitém intervalu a mezitím jsou nárazy zaznamenávány také. Je pravda, že u některých dodavatelů technické údaje chybí, tak se snažím to kontrolovat a měřit, ale je to hrůza rozbalit výrobek a se stopkami čekat na přenos, nebo jako šílenec překlápět vahadlo srážkoměru, abych zjistil, zda jsou údaje výrobce správně. U WXR (LM, LM2) není napsáno +/- 1UVi, ale 1UVi +/- 10%. Přenos signálu je něco jiného, než měření. Čidla měří každých 8 s, ale přenos je prostě každých 52 s. Není to překlep. nažím se překlepy nedělat. Např. WXR (LM, LM2) má měření teploty vnitřní i vnější teploty (tedy sampling) každých 10 s, ale u vnější teploty je přenos každých 47 s. Důvodem podle mne není vzájemné rušení, protože každé čidlo pracuje na jiném kanále a s jiným kódem, ale prostě výdrž baterií. Při vysílání je vyšší spotřeba. Ale momentálně se plácáme ve věcech, které jsou naprosto nedůležité. Proč potřebujete měření teploty každou minutu? Tohle snad neřeší ani Vaisala. Pro výrobní procesy, pokud tedy chcete měřit teplotu tam, kde se mění každou chvíli, jsou určena měřidla s nastavitelným časem a přesností +/- 0,4°C a cenou, která převyšuje WXR. Takže hovořit o 8s, nebo 10s při měření teploty je vrtání se v nepodstatných věcech.
Myslel jsem z Anglie, nějak se mi pletou písmena.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri vyberu meteostanice

Příspěvek od Tom »

Roman -dovozce píše:
Tom píše:Čidla mě už nevypadávají mám to umístěno tak aby to nevypadávalo rozbil se mě anemometr nový v současné době není k dostání za nový bude cena poměrně vysoko tak jestli má cenu do této ještě vrážet- chci jen kvalitnější stanici.Z konzole přes weather link do pc to je jasné že to musí jít přes weather link jinak se tam data nedaj ale když vynechám pc data tam nestahuji .Jde mi o ten hub zda je to "náhrada" za weather link jako odesílání z meteostanice na web já to samozřejmě nevím Davis jsem v ruce neměl protože v materiálech o meteohubu je vypsaná i stanice Davis tak by to postrádalo smysl mít 2 data loggery myslím si že by to mělo fungovat ale nevím to přesně třeba je to blbost co tady píšu kdo ví snad poradí :D .
Jak už jsem psal, tak anemometr pro WXR stojí 1290,- Kč, ale co jsem měl je pryč a samostatně jej nepovezu. To by opravdu cena skočila.

Jasné chápu to.Je taky jasné že cena náhradního dílu bude vyšší.Ještě k těm 8s v konzole oregonu šlo mi o to že interval pro vnitřní teplotu je úplně zbytečný ale mají to tak . Neberte to tak že chci aby to měřilo po 8s jen jsem chtšl vědět proč interval resp. přenos pro vnitřní teplotu je nižší než pro venkovní po těch 52 s vysvětleno mě to bylo proč tomu tak je. :D K Oregonu už vím vše co jsem potřeboval díky moc za odpovědi více už se v tom vrtat nebudu.
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri vyberu meteostanice

Příspěvek od Roman -dovozce »

Tom píše:
Roman -dovozce píše:
Tom píše:Čidla mě už nevypadávají mám to umístěno tak aby to nevypadávalo rozbil se mě anemometr nový v současné době není k dostání za nový bude cena poměrně vysoko tak jestli má cenu do této ještě vrážet- chci jen kvalitnější stanici.Z konzole přes weather link do pc to je jasné že to musí jít přes weather link jinak se tam data nedaj ale když vynechám pc data tam nestahuji .Jde mi o ten hub zda je to "náhrada" za weather link jako odesílání z meteostanice na web já to samozřejmě nevím Davis jsem v ruce neměl protože v materiálech o meteohubu je vypsaná i stanice Davis tak by to postrádalo smysl mít 2 data loggery myslím si že by to mělo fungovat ale nevím to přesně třeba je to blbost co tady píšu kdo ví snad poradí :D .
Jak už jsem psal, tak anemometr pro WXR stojí 1290,- Kč, ale co jsem měl je pryč a samostatně jej nepovezu. To by opravdu cena skočila.

Jasné chápu to.Je taky jasné že cena náhradního dílu bude vyšší.Ještě k těm 8s v konzole oregonu šlo mi o to že interval pro vnitřní teplotu je úplně zbytečný ale mají to tak . Neberte to tak že chci aby to měřilo po 8s jen jsem chtšl vědět proč interval resp. přenos pro vnitřní teplotu je nižší než pro venkovní po těch 52 s vysvětleno mě to bylo proč tomu tak je. :D K Oregonu už vím vše co jsem potřeboval díky moc za odpovědi více už se v tom vrtat nebudu.
Opravdu nevím, proč je interval měření takový. Patrně používají čip, který to má tak nastaveno. Třeba se používá ještě v jiném zařízení, třeba dataloggeru. Pokud srovnáváme Oregon a Davis, pak pokud vyjde (jak bylo řečeno) určitá nutná sestava Davice na přes 20 tisíc v Německu (bez poštovného), pak je Oregon o 7-8 tisíc levnější (12 990,- u mne i s poštovným). Pokud je to malý rozdíl, pak tedy kašlu na Davise a začnu dovážet jiné stanice mezi 25-35 tisíci, které jsou zase jinde, než Davis. Mi se na Oregonu líbí kompaktnost (žádné přikupování dataloggeru), velká paměť (přes 41 tis. záznamů) a pro mne, jako prodejce žádné reklamace. Ale pokud se začneme bavit o Davisu, který je o polovinu dražší, tak už jsme zase jinde. Lze srovnávat stanice z jedné cenové kategorie. Ale na to, kolik vůči Davisu stojí Oregon a co nabízí, je to dobrý poměr cena/kvalita. Davis zase můžeme srovnávat s jinými značkami (RainWise, Columbia-Capricorn atd.).
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri vyberu meteostanice

Příspěvek od Tom »

Kdybych si měl vybrat z Oregonu šel bych do WMRS200 (bez paměti a displeje s hodnotami)tam je pak rozdíl obrovský vůči třeba Davis 15.500 kč WMRS200 5400kč ale už dost o srovnávání nedá se to takhle srovnávat Davis a Oregon a další stanice je vždy něco jiného :D :D
Odpovědět

Zpět na „Provoz elektronické meteostanice“