Výběr meteostanice

Vše o provozování elektronických amatérských meteostanic.

Moderátor: Moderátoři

Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri vyberu meteostanice

Příspěvek od Tom »

Ok rád se mrknu jak jsi to dělal -ještě budu dělat asi to rozlišení srážkoměru je docela velký tak to chci snížit.
airwavemagic
Příspěvky: 45
Registrován: 29 říj 2006, 17:18
Meteostanice: OREGON WMR 300
Bydliště: Němčičky 254 m n.m. okr. Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri vyberu meteostanice

Příspěvek od airwavemagic »

Toto téma sem už asi nepatří ale, na solár jsem použil starou plastovou láhev do které jsem umístil celé venkovní čidlo, z kterého jsem udělal prodloužení samotného čidla teploty a toto čidlo umístil do "vykuchané" žárovky od blikačů do auta.Tuto žárovku jsem obarvil načerno a v "krčku" kolem drátků vyplnil siliconem a umístil na plastovou lahev. Tato žárovka se mi osvědčila velikostí: vetší žárovka - větší tepelná setrvačnost, menší žárovka - nedostatečný rozdíl teploty pro výpočet a velké kolísání teploty. http://nemcicky.com/1.jpg A jelikož můj srážkoměr měl také rozlišení 1 mm, udělal jsem úpravu na 0,08mm a samozdřejmě i vytápění http://nemcicky.com/2.jpg
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri vyberu meteostanice

Příspěvek od Tom »

Kdyžtak mě piš do zpráv at to tady nezahlcujem.Jak to vlastně funguje je to zajímavý ale z té žárovky to jde do čidla a pak do stanice?a co to tam posílá?nebo jak to pak vypočítá to solární záření nebo jak bych to nazval.Ještě co to má za průměr ten nádstavec na srážkoměr?
filip
Příspěvky: 169
Registrován: 02 srp 2006, 17:01
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Velhartice, 612 m n m
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri vyberu meteostanice

Příspěvek od filip »

Tom píše:Kdyžtak mě piš do zpráv at to tady nezahlcujem.Jak to vlastně funguje je to zajímavý ale z té žárovky to jde do čidla a pak do stanice?a co to tam posílá?nebo jak to pak vypočítá to solární záření nebo jak bych to nazval.Ještě co to má za průměr ten nádstavec na srážkoměr?
Což takhle založit na téma Solár zvláštní thread? Rád se poučím. Díky

Filip
Velhartice, 612 m n m, WS3600 na Linksys NSLU2 "nonstop", SW: upravený open3600, 1-wire čidla na solár, TPM, teploty půdy
Obrázek
ondrav
Příspěvky: 17
Registrován: 12 led 2011, 17:07
Meteostanice: Davis Vantage Pro2 FARC
Bydliště: Ješetice, okr. Benešov
Kontaktovat uživatele:

Davis nebo Vaisala MAWS301

Příspěvek od ondrav »

V nejbližší době plánuju koupit meteostanici Davis.Před nedávnem jsem nalezl další meteostanici Vaisala MAWS301.Bohužel na tuto meteostanici jsem nenašel české zastoupení a ani přibližnou cenu.
Jaká meteostanice je lepší z hlediska přesnosti a provozu?
Kolik stojí meteostanice Vaisala MAWS301?
Vím,že nejrozšířenější profesionální meteostanice je Davis.Stanici Vaisala MAWS301 jsem nalezl v provozu pouze v Unhošti.

Děkuji za rozsáhlé informace :)
Meteostanice na České Sibiři http://www.pocasijesetice.cz
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr meteostanice

Příspěvek od Jan Pícha »

Z hlediska přesnosti bude určitě lepší Vaisala.Přesnou cenu neznám, Tipuji však že to bude určitě kolem 100 000 Kč.
Pěkný den z Teplicka :-)
ondrav
Příspěvky: 17
Registrován: 12 led 2011, 17:07
Meteostanice: Davis Vantage Pro2 FARC
Bydliště: Ješetice, okr. Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr meteostanice

Příspěvek od ondrav »

No to koukám.....100000Kč je poměrně dost peněž.Pokuď je opravdu takhle drahá zůstanu u Davisky :D
Předem děkuji za další informace.
Meteostanice na České Sibiři http://www.pocasijesetice.cz
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr meteostanice

Příspěvek od Tom »

Senzory na Vaisalu jsou šíleně drahé na to opravdu normální smrtelník nemá :D a myslím si pro naše hobby zbytečné Davis je pro nás amatéry dostačující podle mně protože pokud nebudu splňovat nějké standardy je Vaisala zbytečná.
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr meteostanice

Příspěvek od Jan Pícha »

ondrav píše:No to koukám.....100000Kč je poměrně dost peněž.Pokuď je opravdu takhle drahá zůstanu u Davisky :D
Předem děkuji za další informace.
Jsou to už profi senzory, jenom obyčejný kryt na teploměr (radiační štít) stojí přes 5000 Kč.Jinak davisku mám rok a čtvrt, pár chybiček má, ale obyčejný amatér je dokáže oželit pokud není vyloženě extra puntičkář :lol: Za tu dobu spokojenost.
Pěkný den z Teplicka :-)
Odpovědět

Zpět na „Provoz elektronické meteostanice“