Meteostanice WMR 200

Vše o provozování elektronických amatérských meteostanic.

Moderátor: Moderátoři

Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: WMR 200

Příspěvek od Tom »

Uběhl nějaký čas abych mohl zhodnotit kvalitu stanice WMRS200 je to defakto totéž jako WMR2OO tak nebudu zakládat nové téma

Stanici mám napojenou na Meteohub NSLU2 který stahuje data v intervalu 10s a poté se data odesílají na můj server o počasí.Pokud je někdo šikovný poskládá si tuto mašinku na stahování dat sám a za polovic minimálně.Můžu tedy NSLU doporučit spokojenost nemusí být nonstop zaplý pc což je velká výhoda spotřeba nějakých 10W.

Umístění čidel WMRS200
-anemometr ve vzdálenosti do 30m na 10m stožáru.Po dobu provozu ani jeden výpadek čidla oproti WXR-LM lepší zaznamenávání nárazu větru takže spokojenost
-thermohydro senzor umístěn cca ve vzdálenosti 10m za zdí také bez 1 výpadku
-srážkoměr umístěn cca ve vzdálenosti 5m od stanice(tady jsem si bohužel nemohl dovolit jít za zeď v mém případě při jiném umístění ihned výpadek čidla někdy se stane i na těch 5m ale to zcela výjmečně není to pravidelně)

výhody WMRS200
-poměr cena výkon(5500kč) oproti WMRS200 úspora až 6000kč
-senzory totožné jako u WMR200
-nemá display a paměť na datové soubory-pro někoho může být divné že píši jako výhoda ale nepotřebuji display a vnitřní paměť.Ten luxus oproti třeba WMRS200 oželím o stahování dat se stará NSLU2 vůbec display na stanici nepostrádám data sleduji na pc.Takových stanic moc není je to škoda celkem úspora oproti stanicím s pamětí a displejem je tam opravdu velká

nevýhody WMRS200

-barometr rozlišení po 1hpa
-slabší dosah srážkoměru(je to v mém případě netvrdím, že to bude dělat každému ale v mém případě je to slabší článek této stanice)
-rozlišení srážkoměru je slabých 1mm ale udělal jsem si nádstavec takže jsem to vyřešil
-radiační štít nic moc co jsem tak zkoušel rozdíl je poměrně velký tak jsem čidlo dal do osvědčeného radiačního štítu s el. odvětráváním co jsem si vytvořil tam je rozdíl minimální

Celkově bych stanici ohodnotil vůči ceně jako kvalitní kousek který nezklame čidla považuji zase vůči ceně za docela kvalitní až na ten srážkoměr bezproblémový provoz.Po čase jsem spokojen, že jsem po ní šáhl a nešel do WMR200 tento její sourozenec WMRS200 bohatě stačí dovolím si ji zařadit v kvalitě na popředí v žebříčku stanic do 10000kč
kuba97
Příspěvky: 1
Registrován: 26 dub 2017, 20:43

Re: Meteostanice WMR 200

Příspěvek od kuba97 »

Zdravím , mám tu kompletní meteostanici Oregon Scientific WMR928N se všemi snímači. Ležela celou dobu na pudě , nikdy nebyla v provozu. Zkoušel jsem jí a vše běží jak má. Jen nevím za kolik jí mužu prodat. Prosím moc o radu s cenou :) Díky předem
Přílohy
18159752_697358283800557_1687484348_o.jpg
Odpovědět

Zpět na „Provoz elektronické meteostanice“