Meteostanice WS 3650

Vše o provozování elektronických amatérských meteostanic.

Moderátor: Moderátoři

storm_ice
Příspěvky: 5578
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový model WS 3650 jako náhrada za WS 3600

Příspěvek od storm_ice »

Roman -dovozce píše:
fractal píše:Jestli tomu dobře rozumím, tak teplotní/vlhkostní čidlo musí být spojeno s anemometrem kabelem, jak je kabel dlouhý? Je rozlišení srážkoměru opravdu 0,1 mm? Děkuji za odpovědi.
Omlouvám se za pozdní odpověď. ano čidlo pro měření teploty/vlhkosti obsahuje vysílač a anemometr je k němu připojen. Délka kabelu anemometru je 10 m. Srážkoměr má samostatný vysílač. Rozlišení je 0,1 mm, ale rozumějte, že rozlišení displeje je 0,1 mm, je tedy např. zobrazena hodnota 52,1, nebo 23,3 mm, není to ale impulz.
Pokud myslíte impulz (překlopení kolébky), pak výrobce neudává množství srážek pro překlopení, ale měřením jsem zjistil, že při překlopení 10x se načte 2,6 mm, při překlopení 50x se načte 13,3 mm apři 100x 26,6 mm srážek, takže k překlopení dojde při 0,266 mm srážek. Hodnota nebude asi úplně přesná, ale myslím, že je dostatečně vypovídající.
tzn. cca 1/2 oproti WS 3600 tam to bylo myslim 0,518 mm zase o něco lepší, ty 0,3 mm už to zachytí lépe než čekat na 0,5 mm. Jinak ještě nešel by udělat screen na soft jak vypadá a jestli už ukazuje stejné hodnoty jako stanice nebo jestli o5 teplota občas "plave"
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový model WS 3650 jako náhrada za WS 3600

Příspěvek od Roman -dovozce »

storm_ice píše:
Roman -dovozce píše:
fractal píše:Jestli tomu dobře rozumím, tak teplotní/vlhkostní čidlo musí být spojeno s anemometrem kabelem, jak je kabel dlouhý? Je rozlišení srážkoměru opravdu 0,1 mm? Děkuji za odpovědi.
Omlouvám se za pozdní odpověď. ano čidlo pro měření teploty/vlhkosti obsahuje vysílač a anemometr je k němu připojen. Délka kabelu anemometru je 10 m. Srážkoměr má samostatný vysílač. Rozlišení je 0,1 mm, ale rozumějte, že rozlišení displeje je 0,1 mm, je tedy např. zobrazena hodnota 52,1, nebo 23,3 mm, není to ale impulz.
Pokud myslíte impulz (překlopení kolébky), pak výrobce neudává množství srážek pro překlopení, ale měřením jsem zjistil, že při překlopení 10x se načte 2,6 mm, při překlopení 50x se načte 13,3 mm apři 100x 26,6 mm srážek, takže k překlopení dojde při 0,266 mm srážek. Hodnota nebude asi úplně přesná, ale myslím, že je dostatečně vypovídající.
tzn. cca 1/2 oproti WS 3600 tam to bylo myslim 0,518 mm zase o něco lepší, ty 0,3 mm už to zachytí lépe než čekat na 0,5 mm. Jinak ještě nešel by udělat screen na soft jak vypadá a jestli už ukazuje stejné hodnoty jako stanice nebo jestli o5 teplota občas "plave"
Software vypadá stejně, jako pro WS 3600. Pokud byly provedeny úpravy, tak je pozná asi jen ten, který tenhle software užívá déle. Ptal jsem se na plavání hodnot teploty uživatele WS 3600, který nyní provozuje WS 3650IT+ a ten mi sdělil, že takový problém neměl ani s WS 3600 a nemá jej ani nyní s WS 3650IT+. WS 3600 používá tři roky.
storm_ice
Příspěvky: 5578
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový model WS 3650 jako náhrada za WS 3600

Příspěvek od storm_ice »

hmm tak jsem ot nenašel, ale někde se tu o tom psalo, že HP dává hodnoty po 0,0 0,2 0,4 0,5 0,7 0,9 .. je pravda že poslední dobou se objevují i hodnoty mezi tím, ale stále mi to neukazuje vždy stjně s tím co je na stanici .. např dnes 11,7 místo 11,8 na stanici :wink:
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Th
Příspěvky: 68
Registrován: 09 srp 2005, 19:11
Bydliště: Vítězná-Huntířov, Dvůr Králové 430 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový model WS 3650 jako náhrada za WS 3600

Příspěvek od Th »

storm_ice píše:hmm tak jsem ot nenašel, ale někde se tu o tom psalo, že HP dává hodnoty po 0,0 0,2 0,4 0,5 0,7 0,9 .. je pravda že poslední dobou se objevují i hodnoty mezi tím, ale stále mi to neukazuje vždy stjně s tím co je na stanici .. např dnes 11,7 místo 11,8 na stanici :wink:
Tenkrát jsme se shodli na tom, že soft ty hodnoty přepočítává ze °F a proto nikdy v PC neukáže 0,1 0,3 0,6 a 0,8 protože to prostě zaokroulí na ty zbývající hodnoty. To, že by ti najednou tyto hodnoty HW ukazoval je dost divný a nechce se mi tomu věřit.
storm_ice
Příspěvky: 5578
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový model WS 3650 jako náhrada za WS 3600

Příspěvek od storm_ice »

Th píše:
storm_ice píše:hmm tak jsem ot nenašel, ale někde se tu o tom psalo, že HP dává hodnoty po 0,0 0,2 0,4 0,5 0,7 0,9 .. je pravda že poslední dobou se objevují i hodnoty mezi tím, ale stále mi to neukazuje vždy stjně s tím co je na stanici .. např dnes 11,7 místo 11,8 na stanici :wink:
Tenkrát jsme se shodli na tom, že soft ty hodnoty přepočítává ze °F a proto nikdy v PC neukáže 0,1 0,3 0,6 a 0,8 protože to prostě zaokroulí na ty zbývající hodnoty. To, že by ti najednou tyto hodnoty HW ukazoval je dost divný a nechce se mi tomu věřit.
je to celkem zajímavý, ale teď zrovna koukám a 7/10 mám v záznamu jak 14,8 tak i 13,8°C, přitom večer už ale 12,9 a pak už zas 12,7°C tedy klasika, taky mi to vrtalo hlavou, že si to vzpomělo i na jiné desetiny Obrázek mám taokový pocit, že se to začalo objevovat při mrazech v půlce února, tehdy jsem měl -8,1 a -9,1°C např.
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice WS 3650

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
objevil se mi malý problém. V current.lst či jak se ten soubor jmenuje, se chybně objevuje rychlost a směr větru. Vypadá to, že se to zasekne na nějaké hodnotě a hodiny se to nemění. Špatně se to objevuje i na kartě Current weather (takový ten přehled všech dat) v programu HW. V history.dat se ukládá vše správně. Problém pak je ale třeba s bannerem, který načítá aktuální data z current.lst. Restart PC, ani aplikace nepomáhá. Situace viz přiložený graf. Nevíte někdo co s tím?
Přílohy
vitr.jpg
Odpovědět

Zpět na „Provoz elektronické meteostanice“