Meteostanice Topcom 265 NE

Vše o provozování elektronických amatérských meteostanic.

Moderátor: Moderátoři

El.paulo
Příspěvky: 1
Registrován: 27 led 2011, 20:49

Re: Meteostanice Topcom 265 NE

Příspěvek od El.paulo »

Přeji hezký večer,

rád bych požádal o radu.
Používám tuto stanici "National Geographic 265 NE" již rok. Hlavní panel mám umístěn na stěně v obýváku (provoz na baterie). Zatím jsem stanici využíval jen v rámci ukazatelů na panelu. Jak postoupil čas, rád bych se dostal i k přenosu informací do PC a jejich dalšímu zpracování. Ale zde narážím na problém.

Rád bych posílal data ze stanice do PC. Nemohu si ale dovolit táhnout USB kabel po stěně od stanice až do vedlejší místnosti k PC. Jde nějak vyřešit bezdrátový přenos? Ať už pomocí Wi-fi nebo Bluetooth (obě sítě mám doma zavedeny).

Našel jsem tyto malé USB adaptéry (odkazy níže). Bylo by možné s nimi stanici spárovat? Fungoval by přenos dat? Nedocházelo by k velkému navýšení spotřeby baterií? Má někdo nějakou zkušenost nebo radu?

Bluetooth
http://www.krup.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=523
Wi-fi
http://www.krup.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=547

Budu rád a vděčen za jakoukoliv informaci, radu, pomoc, tip,....

Děkuji za Váš čas.
brul
Příspěvky: 3
Registrován: 07 úno 2011, 21:12
Meteostanice: 265NE

Re: Meteostanice Topcom 265 NE

Příspěvek od brul »

V tom datartu sem jí viděl taky a lituju ze sem ji znova nekoupil... :-( Dnes mi udělala chybu a asi konečná...

Zničeho nic přestala davat data pres USB a nezobrazuje vnejsi vlhkost ostatní data se zobrazují...
Predtim uz nekolikrat udelala to ze nebyly zadna vnejsi data ale vzdy se chytla nebo vymena baterii nebo restart pomohl.... tady ocividne nic z toho nepomaha.... Nemate napad cim to?

Edit: Tak se po 20hodinach to cidlo zase ozvalo a od ty doby maka i USB... Proste USB ocividne nedava zadna data dokud nejsou vsechna cidla OK...

Edit2: Tak se zase odmlcela.... Bateriema to nejni.... Oboje vymeneno... Signalove taky ne... I kdyz sem zakladnu donesl k cidlum a oboje restartnul, nenacetlo to data vnejsi vlhkosti vsechna ostatni ano... A ted babo rad....

Final edit:
http://www.deramax.cz/nahradni-vysilac- ... 0/d-72790/ A vše je OK :-)
Naposledy upravil(a) brul dne 12 úno 2012, 14:30, celkem upraveno 3 x.
Bobr
Příspěvky: 203
Registrován: 01 led 2006, 01:43
Meteostanice: NETKOM 265 NE
Bydliště: Velký Beranov, 545 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice Topcom 265 NE

Příspěvek od Bobr »

na konzole to zobrazuje všechno? mě to začalo blbnouta vypadávalo zobrazování venkovní teploty, vlhkosti a směru a rychlosti větru. Takže jsem pořídil novou - z ní použil novou konzolua ISS a zbytek nechal původní - a od té doby to funguje bez závady. Takže v mém případě předpokládám na chybu komunikace mezi konzolou a ISS.

asi tak 2-3 týdny po mém oznámení zmizela auž jsme ji tam neviděl - teda v JIhlavě - jak je to ji de netuším - možná b\y stálo zato se skusit zeptat jestli ji nemají na jiné prodejně a nepřesunuli ji do jihlavy nebo tam kde to máte nejblíž.
brul
Příspěvky: 3
Registrován: 07 úno 2011, 21:12
Meteostanice: 265NE

Re: Meteostanice Topcom 265 NE

Příspěvek od brul »

Ja ji videl v Praglu.... Problemy s komunikací sem kdysi resil upravou stanice.... Ted tam mam 1/2 anténu místi 1/8 která tam byla původně... To samé sem chtěl udělat i na čidlech ale k tomu sem se ještě nedokopal... :-)
brul
Příspěvky: 3
Registrován: 07 úno 2011, 21:12
Meteostanice: 265NE

Re: Meteostanice Topcom 265 NE

Příspěvek od brul »

Tak se mi stále odmlčuje vnější čidlo vlhkosti v relativně pravidelných intervalech.... nemáte někdo nápad?
george58
Příspěvky: 1
Registrován: 02 čer 2011, 10:28
Meteostanice: NE265

Re: Meteostanice Topcom 265 NE

Příspěvek od george58 »

Tak už i já mám stejný problém jako měl před časem Bobr.. Zničehonic stále svítí červená LED na vysílači, ke kterému jsou připojeny čidla.. máte už s tím někdo další zkušenosti?
paran
Příspěvky: 2
Registrován: 25 led 2011, 00:55
Meteostanice: Auriol-H13726,WS-1600

Re: Meteostanice Topcom 265 NE

Příspěvek od paran »

Zdravím, měl bych dotaz ohledně stanice popisované v tomto vlákně Topcom 265 NE. Zatím jsem se setkal se stanicemi, které zobrazovali tlak relativní a ten se dal korigovat buď přímo jeho hodnotou nebo korekcí nadmořské výšky.
Pochopil jsem dobře že u této stanice pokud se v nastavení tlaku zvolí zobrazení absolutního tlaku tak tento nejde nastavit a je daný? A v tomto případě dá se na jeho naměřený údaj alespoň trochu spolehnout?
Předem díky za odpověď.
Bobr
Příspěvky: 203
Registrován: 01 led 2006, 01:43
Meteostanice: NETKOM 265 NE
Bydliště: Velký Beranov, 545 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice Topcom 265 NE

Příspěvek od Bobr »

Setkal se někdo u této stanice s tím, že by přestožre nesvítí symbol rádiového signálu na konzole předávala data? Mě to takhle poslední dobou jede skoro furt :(. Teda začalo to při posledníách mlhách takže usuzuji na to, že se zase po cca 2 letech od výměny někam kam nemá dostává vlhkost. Někdy se to při vyjsnění zase chytne komplet. Takže objednáme náhradní venkovní ISS a 2 roky zase bude klid. A mezitím už doufám konečně našetřím an DAVIScu a bude klid ;)
Odpovědět

Zpět na „Provoz elektronické meteostanice“