OregonWMR200

Vše o provozování elektronických amatérských meteostanic.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Jakub
Příspěvky: 24
Registrován: 23 pro 2010, 12:42

OregonWMR200

Příspěvek od Jakub »

Šli by jste ještě dnes do oregon WMR200?

A koupili by jste oregon WMR 300 i po těch recenzí na ní.?




Dík Jakub
vlkoid
Příspěvky: 43
Registrován: 28 dub 2009, 14:56
Meteostanice: WMR300
Bydliště: Dolni Cermna, 402mnm

Re: OregonWMR200

Příspěvek od vlkoid »

Ahoj

Jaké recenze máš na mysli? Já mám WMR300 a celkem OK. Nějaké zhodnocení je http://www.vlkoid.8u.cz/?p=1017 a http://www.vlkoid.8u.cz/?p=790
Kdyžtak se zeptej, co tě zajímá.
Ještě jsem měl WS2810, tam byl mnohem horší signál, zamrzal anemometr (myslím fyzicky, ne signál), nakonec odešel srážkoměr.
U táty doma byla nějaká podobná jako Ventus 155 a to byla vůbec tragédie.
WMR200 jsem neviděl ani neměl.
Záleží co od stanice čekáš a kolik chceš investovat.
Jarda
Jakub
Příspěvky: 24
Registrován: 23 pro 2010, 12:42

Re: OregonWMR200

Příspěvek od Jakub »

Porouchala se vysílací jednotka (může se stát i u jiných stanic), během záruky vyřešeno bez potíží
Nulová podpora výrobce a pravděpodobně i špatný pozáruční servis.

Zdravím vlkoide

máš to tam psané v těch nevýhodách, a já to cituji nahoře jako první.
Procházel jsem zahraniční weby a tam s tím moc nejsou spokojený a to se týká nejvíc právě té podpory a náhradních dílů.
Tam na diskusi se ptali jestli se dá te pokažený díl nahradit z jiného kousku a jak ho k tomu předělat aby fungoval na tý 300.
Absolutní nekomunikace podpory i výrobce(mrtvý brouk)nevím proč.
Chtělo by se to zeptat Romana- dovozce, jest-li jako obchodní partner s ním jednaj jinak než se zákazníkem.Jakou má možnost sehnat náhradní díly on a jak je to se servisem?
Až skončí záruka co potom.Bojim bojim!
vlkoid
Příspěvky: 43
Registrován: 28 dub 2009, 14:56
Meteostanice: WMR300
Bydliště: Dolni Cermna, 402mnm

Re: OregonWMR200

Příspěvek od vlkoid »

Ahoj
Oni náhradní čidla jsou k dispozici, minimálně v DE nebo UK a daly by se objednat. Ale celkově je to bída s dostupností. Horší je,že se obtížně zjišťuje příčina závady. Mě nejdříve začal zlobit větroměr, dával nesmyslná data a odpojoval se. Myslel jsem,že je porucha tam a možná nefunguje proto, že jsem prodloužil kabel. Nakonec se to vrátilo s tím, že byla chyba v hlavní jednotce. Je tam sice LED signalizace, ale ta fungovala normálně.
Na druhou stranu, jak jsem měl TFA Primus, shodná s WS 2810, tak tam se pokazil srážkoměr a tím přestala fungovat celá komunikace. Sehnat náhradní nebylo nic moc. Nakonec jeden člověk pomohl a nějak sehnal náhradní, který však fungoval 3 měsíce....
Kdyby wmr stala o 6000 méně byla by to jasná volba, takhle jsem taky hodně váhal, ty problémy s komunikací Oregonu jsem věděl. Zas davis by s připojením na net stála o 10 tisíc víc, to se mi dát nechtělo za stanici co se prodává 10let a šla by dnes udělat lépe. Jestli vyrobí 3 řadu a hlavně zlepší interface připojeni na net, pak si klidně připlatím. Do té doby musí wmr vydržet :cry:
Jarda
Jakub
Příspěvky: 24
Registrován: 23 pro 2010, 12:42

Re: OregonWMR200

Příspěvek od Jakub »

Ahoj Jardo.
Přesně jak píšeš, mám z toho nedobrý pocit a levné to není.
Daviska stojí dost a k tomu ještě dataloger, jo to je hrůza.
Já měl WS 2300 nebyla nejhorší sem tam nesmyslné teploty nebo vítr,ale za ty peníze dobrý.
Pak odešel vysílač na větroměr.A nový celý vysílač nemůžu sehnat.Jinak teplota,tlak, deštoměr jede.Odešla mi jen ta zásuvka na vítr.Zatím vysílám z WS 2300 a mám tam napsáno že stanice má závadu a na odstranění se pracuje. (www.pocasivestec.cz)
Potom to byla WH 1080 a ta fungovala a po záruce odešel vysílač nebo přijímač.Vysílač bliká červeně, ale na jednotce doma mám čárky.
Tak že další v háji.No a nejsou peníze.Teď mám možnost koupit za dobrou cenu tyto dvě.Oregon WMR88 3500kč a nebo Garni 857 4900kč.
která z nich by byla lepší.Mám to připojené pořád k notebooku.
Dík a zdraví Jakub
vlkoid
Příspěvky: 43
Registrován: 28 dub 2009, 14:56
Meteostanice: WMR300
Bydliště: Dolni Cermna, 402mnm

Re: OregonWMR200

Příspěvek od vlkoid »

Ahoj
Ty dvě stanice budou mít dle mého podobný "výkon". Přečti recenze, nastuduj manuály, zvaž všechny parametry a uvidíš ke které se přikloníš. Nezapomeň na SW který máš, aby byl kompatibilní. A kdybych byl ženská tak řeknu i "nezapomeň na design" :mrgreen:

Jen pro zajímavost o čem uvažuji já, jak jsem psal do jiného tématu:
"Další alternativa by bylo použít některý modulární systém, třeba Arduino http://www.arduino-shop.cz
Návod na meteostanici například zde http://makezine.com/2015/11/20/build-yo ... r-station/"
S tím by se nechala postavit Vatage Pro za zlomek peněz.
Jarda
Jakub
Příspěvky: 24
Registrován: 23 pro 2010, 12:42

Re: OregonWMR200

Příspěvek od Jakub »

Ahoj.
No vidim to na tu oregonku.Garni nejede s cumulusem.88 mi připadá robustnější a někdo tady na ní jede už asi 6let a furt dobrý.

Jinak ta stanice díval jsem se na to a stálo by to za to.

nevíš náhodou jest-li by se dalo nahradit teplotní čidlo a zároveň vysílač na tu WS 2300 z WS 1600.
Já bych řekl že je stejný jen tám nemá 3 konektor na nabíjení.WS 1600 jede jen na baterky.
Jest-li to nejede na frekvenci 868 to nevím?WS 2300jede na 433.
Jakub
vlkoid
Příspěvky: 43
Registrován: 28 dub 2009, 14:56
Meteostanice: WMR300
Bydliště: Dolni Cermna, 402mnm

Re: OregonWMR200

Příspěvek od vlkoid »

Ahoj
Ws2300 a WS1600 spolu asi komunikovat nebudou neb každá jede na jiné frekvenci. A i kdyby jely na stejné frekvenci tak to neznamená, že spolu budou komunikovat. Záleží také na kódování signálu.
J
Jakub
Příspěvky: 24
Registrován: 23 pro 2010, 12:42

Re: OregonWMR200

Příspěvek od Jakub »

Díky za vše
jakub
Odpovědět

Zpět na „Provoz elektronické meteostanice“