spolehlivá meteostanice

Vše o provozování elektronických amatérských meteostanic.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
zdenek22
Příspěvky: 2
Registrován: 26 dub 2014, 15:49

spolehlivá meteostanice

Příspěvek od zdenek22 »

Dobrý den,
mám na Vás prosbu, která se týká meteostanice. Jak jsem pročítal toto fórum některá témata již zde jsou a proto pokud se budu opakovat předem se omlouvám. Nejsem nováčkem v meteorologii, ale doposud měřím skleněnými teploměry a ještě stanicí Hyundai WS1805. Chtěl bych si pořídit meteostanici s připojením k PC, abych časem mohl i data odesílat na připravovaný web, ale aby tato stanice byla spolehlivá a pokud možno i co nejpřesnější. Je jasné, že pokud bych chtěl skoro špičku tak mě doporučíte DAVIS. Ale je spousta jiných např. stanice WH 10.. , Oregon, Topcom, WS od LaCrosse a jiné, ale zde se již strácím v orientaci. Každý si určitě chválí to své zařízení, které používá. Chtěl bych Vás poprosit o objektivní názor na tyto všechny stanice, která je podle vás tá top a nejspolehlivější. Nebráním se bezdrátovému přenosu, ale kabel je podle mě mnohem lepší pro četnost přenosů mezi čidly a LCD dislejem hlavně když chci zaznamenat nárazový vítr. Kamarád má bezdrát sice přesně nevím co za značku, ale má občasné výpadky v přenosu měření a interval přenosu je cca přes 45s což je podle mě dost. Děkuji všem, kteří zde napíší svůj názor a hlavně doporučení, abych si udělal představu jakou stanici si pořídit.
S pozdravem Zdeněk
zdenek22
Příspěvky: 2
Registrován: 26 dub 2014, 15:49

Re: spolehlivá meteostanice

Příspěvek od zdenek22 »

Zdravím, je to již týden co jsem zde psal svou prosbu na doporučení jakou meteostanici si pořídit a tak bych chtěl všem poděkovat, kteří zde napsaly svůj poznatek a názor. Nečekal jsem, že bude tak velký ohlas a zároveň že si ujasním jakou stanici si mám pořídit. No nic budu muset dále hledat na netu porovnání a případné názory na jednotlivé stanice. Ještě jednou všem děkuji za rady a jak budu zase něco potřebovat a nebo poradit určitě zde na fórum napíši a budu čekat a čekat a čekat na odpověď a třeba se i někdy dočkám. :( :(
Zdeněk
Odpovědět

Zpět na „Provoz elektronické meteostanice“