Meteostanice WS 1600

Vše o provozování elektronických amatérských meteostanic.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman -dovozce »

Kross píše:Dost o této stanici uvažuji, je to dobrý. Máte směr větru i sílu, srážky atd. Na co DCF, na stávající stanici DCF nemám, a hodiny se posunou max. o 2 minuty za rok. Ale zajímalo by mne, jestli když čidla umístím na střechu, jakou mám šanci, že budu mít přenos. Mám nad sebou ještě 2 patra. Jde o max. 10 metrů. Co vy na to? Dík.
No podívejte se - každý rádiový přenos je možno narušit. Nejčastější příčinou ztráty signálu je elektromagnetické pole jiného zařízení, jiný signál, nebo např. kovová konstrukce. U modelu WS 1600 je použita (na rozdíl od WS 3500, nebo WS 3600, kde je frekvence přenosu 433 MHz) frekvence 868 MHz, která je méně náchylná na výpadky vlivem parazitních signálů, nebo polí a je také zvýšen výkon. Takže je dosah stejně jako u WS 3500, nebo WS 3600 do 100 m v otevřeném prostoru, ale s větší pravděpodobností s šancí na stabilnější provoz. Je to samozřejmě věcí místních podmínek, ale myslím, že 10 m není problém.
JeKyLL
Příspěvky: 61
Registrován: 21 srp 2006, 02:30
Bydliště: Kopřivnice 49N36 18E9 336m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JeKyLL »

Kross píše:Dost o této stanici uvažuji, je to dobrý. Máte směr větru i sílu, srážky atd. Na co DCF, na stávající stanici DCF nemám, a hodiny se posunou max. o 2 minuty za rok.
S dosahom pravdepodobne nebudete mať problém. Mňa osobne "ruší" to, že tento model nemá žiaden výstup na PC. A tým si do budúcna uzatvoríte cestu štatistiky dát. Perspektívne by vám to mohlo chýbať. To už radšej WS2300, ktorá stojí do 5000kč aj poštovným. Má síce "len" 175 dátových blokov, ale to môže byť napr. 175 x 1 hod (podľa nastavenia) a vtedy stačí zapnúť comp raz za týždeň a nalogovať "hodinové" dáta. Dlhodobejší zber dát je zaujímavejší, než aktuálna ikona s počasím na displeji, ... si myslím.
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman -dovozce »

JeKyLL píše:
Kross píše:Dost o této stanici uvažuji, je to dobrý. Máte směr větru i sílu, srážky atd. Na co DCF, na stávající stanici DCF nemám, a hodiny se posunou max. o 2 minuty za rok.
S dosahom pravdepodobne nebudete mať problém. Mňa osobne "ruší" to, že tento model nemá žiaden výstup na PC. A tým si do budúcna uzatvoríte cestu štatistiky dát. Perspektívne by vám to mohlo chýbať. To už radšej WS2300, ktorá stojí do 5000kč aj poštovným. Má síce "len" 175 dátových blokov, ale to môže byť napr. 175 x 1 hod (podľa nastavenia) a vtedy stačí zapnúť comp raz za týždeň a nalogovať "hodinové" dáta. Dlhodobejší zber dát je zaujímavejší, než aktuálna ikona s počasím na displeji, ... si myslím.
Ale jasně, ono se dá takhle přihazovat po tisícovce a kupovat o něco vybavenější modely. Nenašel jsem WS2300 pod 5000,- Kč, nicméně někteří mí zákazníci řeší rozdíly padesáti korun a tohle je o 20% vyšší cena. Pokud nejde o peníze, pak proč nejít přímo do WS 3600?
JeKyLL
Příspěvky: 61
Registrován: 21 srp 2006, 02:30
Bydliště: Kopřivnice 49N36 18E9 336m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JeKyLL »

Roman -dovozce píše: Ale jasně, ono se dá takhle přihazovat po tisícovce a kupovat o něco vybavenější modely. Nenašel jsem WS2300 pod 5000,- Kč, nicméně někteří mí zákazníci řeší rozdíly padesáti korun a tohle je o 20% vyšší cena. Pokud nejde o peníze, pak proč nejít přímo do WS 3600?
Ak nejde o peniaze... Tak potom prečo LaCrosse, že?
Ja som si kúpil ws2300 práve preto, že o peniaze išlo. Stála 4891,00Kč + poštovné - na leadingfarmers.cz (A našiel som ju cez Google).
Výrazný rozdiel medzi 2300 a 3600 zase nie je. Hlavne pri prevádzke cez PC (keď je samotná konzola vlastne zbytočná). To, že má viac pamäte, nie je až "také úžasné", aby to kompenzovalo zvýšenú cenu WS3600 - aspoň pre mňa nie. Senzory sú u oboch rovnaké a to je podstatné. Charakteristiky budú rovnaké.
Nemám nič proti WS1600, určite to bude "šikovná stanica". Zvýšenie prenosovej frekvencie skvalitní prenos, frekvencia dát je tiež vyššia, jediné čo mi na nej vadí (a preto som si ju nekúpil) - je absencia pripojenia na PC. A všetky dáta sa v podstate stávajú "až vtedy zaujímavé", ak sú v PC. Ale niekto naozaj nemusí mať ambíciu zberu dát v čase.
Tiež uznávam, že nie každý "dosiahne" aspoň na ws2300, ale stanicu chce mať. Pretože to je skvelá hračka! A to je určite aj ws1600. :wink:
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman -dovozce »

JeKyLL píše:
Roman -dovozce píše: Ale jasně, ono se dá takhle přihazovat po tisícovce a kupovat o něco vybavenější modely. Nenašel jsem WS2300 pod 5000,- Kč, nicméně někteří mí zákazníci řeší rozdíly padesáti korun a tohle je o 20% vyšší cena. Pokud nejde o peníze, pak proč nejít přímo do WS 3600?
Ak nejde o peniaze... Tak potom prečo LaCrosse, že?
Ja som si kúpil ws2300 práve preto, že o peniaze išlo. Stála 4891,00Kč + poštovné - na leadingfarmers.cz (A našiel som ju cez Google).
Výrazný rozdiel medzi 2300 a 3600 zase nie je. Hlavne pri prevádzke cez PC (keď je samotná konzola vlastne zbytočná). To, že má viac pamäte, nie je až "také úžasné", aby to kompenzovalo zvýšenú cenu WS3600 - aspoň pre mňa nie. Senzory sú u oboch rovnaké a to je podstatné. Charakteristiky budú rovnaké.
Nemám nič proti WS1600, určite to bude "šikovná stanica". Zvýšenie prenosovej frekvencie skvalitní prenos, frekvencia dát je tiež vyššia, jediné čo mi na nej vadí (a preto som si ju nekúpil) - je absencia pripojenia na PC. A všetky dáta sa v podstate stávajú "až vtedy zaujímavé", ak sú v PC. Ale niekto naozaj nemusí mať ambíciu zberu dát v čase.
Tiež uznávam, že nie každý "dosiahne" aspoň na ws2300, ale stanicu chce mať. Pretože to je skvelá hračka! A to je určite aj ws1600. :wink:
Samozřejmě, že připojení k PC je dobrá věc. Chtěl jsem mít v sortimentu i stanici jinou a WS 2300 je starší model. Ale mezi WS 2300 a WS 3600 je dost rozdíl, už jen poměrně obsáhlý displej s komfortním dotykovým displejem u WS 3600 je o něčem jiném, než displej u WS 2300.
Ale připravuji novinku s připojením na USB - nicméně jsem ve fázi zahájení zkoušek, pak atesty, návody. Nechci víc prozrazovat, třeba stanice nebude až tak dobrá. Je třeba rozšířit sortiment, aby si každý vybral podle svých požadavků :D
JeKyLL
Příspěvky: 61
Registrován: 21 srp 2006, 02:30
Bydliště: Kopřivnice 49N36 18E9 336m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JeKyLL »

Roman -dovozce píše: Samozřejmě, že připojení k PC je dobrá věc. Chtěl jsem mít v sortimentu i stanici jinou a WS 2300 je starší model. Ale mezi WS 2300 a WS 3600 je dost rozdíl, už jen poměrně obsáhlý displej s komfortním dotykovým displejem u WS 3600 je o něčem jiném, než displej u WS 2300.
Ale připravuji novinku s připojením na USB - nicméně jsem ve fázi zahájení zkoušek, pak atesty, návody. Nechci víc prozrazovat, třeba stanice nebude až tak dobrá. Je třeba rozšířit sortiment, aby si každý vybral podle svých požadavků :D
To je vec názoru, či je rozdiel medzi 2300 a 3600 veľký alebo malý. Závisí to do spôsobu užívania. Principiálne ide o to isté. Periférie sú rovnaké. Dáta sú rovnaké. Zobrazovanie "je iné". Ak to niekto má "poctivo na stene v obýváku", tak samozrejme 3600 ukáže lepšie, ak to niekto má "zahrabané niekde vzadu za počítačom" (ja :wink: ), tak je mu lautr jedno, čo sa zobrazuje na displeji - pretože na displej ani nevidím a v takomto prípade konzola slúži len ako "externá karta k PC". Ale nie každý má zapnutý počítač 24/7/365.
O "upatlanosti dotykových displejov" ale i o "zoxidovaných a vyvyklaných tlačítkach" je zbytočné polemizovať. Samotné staničky 1600/2300/3600 v podstate rovnako šikovné a každý si vyberie (ako štartovaciu hračku) podľa požiadaviek. Výsledky meraní budú rovnaké. (I keď je 2300 staršia - HW upgrady LaCrosse robí aj na nej - 2300 1S je upgrade niekedy z konca 2005).
USB je dobý nápad, pokiaľ bude cez USB riešené aj napájanie. Ak nie, tak to je ako postaviť diaľnicu pre matky s kočíkmi. Pre 2400baud dáta je to totálne zbytočné. Ale dnes as USB-izuje všetko. :) Mnoho ľudí dnes už ani netuší, čo to je COM.
(Keby som ja bol dovozca, tak by som možno skúmal záujem aj o doplnkové veci k staniciam - základné stojany, upevňovacie prvky a hlavne nejaký "radiation shield", resp. "aspirated shield" a pod. :idea: Ovšem, tie ceny v USD sú asi "nad české pomery". Ale nie som dovozca. Roman-dovozca. nech sa darí.)
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman -dovozce »

JeKyLL píše:
Roman -dovozce píše: Samozřejmě, že připojení k PC je dobrá věc. Chtěl jsem mít v sortimentu i stanici jinou a WS 2300 je starší model. Ale mezi WS 2300 a WS 3600 je dost rozdíl, už jen poměrně obsáhlý displej s komfortním dotykovým displejem u WS 3600 je o něčem jiném, než displej u WS 2300.
Ale připravuji novinku s připojením na USB - nicméně jsem ve fázi zahájení zkoušek, pak atesty, návody. Nechci víc prozrazovat, třeba stanice nebude až tak dobrá. Je třeba rozšířit sortiment, aby si každý vybral podle svých požadavků :D
To je vec názoru, či je rozdiel medzi 2300 a 3600 veľký alebo malý. Závisí to do spôsobu užívania. Principiálne ide o to isté. Periférie sú rovnaké. Dáta sú rovnaké. Zobrazovanie "je iné". Ak to niekto má "poctivo na stene v obýváku", tak samozrejme 3600 ukáže lepšie, ak to niekto má "zahrabané niekde vzadu za počítačom" (ja :wink: ), tak je mu lautr jedno, čo sa zobrazuje na displeji - pretože na displej ani nevidím a v takomto prípade konzola slúži len ako "externá karta k PC". Ale nie každý má zapnutý počítač 24/7/365.
O "upatlanosti dotykových displejov" ale i o "zoxidovaných a vyvyklaných tlačítkach" je zbytočné polemizovať. Samotné staničky 1600/2300/3600 v podstate rovnako šikovné a každý si vyberie (ako štartovaciu hračku) podľa požiadaviek. Výsledky meraní budú rovnaké. (I keď je 2300 staršia - HW upgrady LaCrosse robí aj na nej - 2300 1S je upgrade niekedy z konca 2005).
USB je dobý nápad, pokiaľ bude cez USB riešené aj napájanie. Ak nie, tak to je ako postaviť diaľnicu pre matky s kočíkmi. Pre 2400baud dáta je to totálne zbytočné. Ale dnes as USB-izuje všetko. :) Mnoho ľudí dnes už ani netuší, čo to je COM.
(Keby som ja bol dovozca, tak by som možno skúmal záujem aj o doplnkové veci k staniciam - základné stojany, upevňovacie prvky a hlavne nejaký "radiation shield", resp. "aspirated shield" a pod. :idea: Ovšem, tie ceny v USD sú asi "nad české pomery". Ale nie som dovozca. Roman-dovozca. nech sa darí.)
Vzhledem k tomu, že stanice dovážím od výrobců nejde až tak o to, že by cena byla vysoká, ale o požadované velké množství. V tom je problém. Ale já v sortimentu (http://www.garni-meteo.cz) mám také jednodušší stanice, které převažují, nicméně vidím, že zájem o složitější stanice tady je, takže i já budu hledat cestu k prodeji doplňků, náhradních čidel a stanic vyšší kategorie.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Roman -dovozce píše:
JeKyLL píše:
Roman -dovozce píše: Ale jasně, ono se dá takhle přihazovat po tisícovce a kupovat o něco vybavenější modely. Nenašel jsem WS2300 pod 5000,- Kč, nicméně někteří mí zákazníci řeší rozdíly padesáti korun a tohle je o 20% vyšší cena. Pokud nejde o peníze, pak proč nejít přímo do WS 3600?
Ak nejde o peniaze... Tak potom prečo LaCrosse, že?
Ja som si kúpil ws2300 práve preto, že o peniaze išlo. Stála 4891,00Kč + poštovné - na leadingfarmers.cz (A našiel som ju cez Google).
Výrazný rozdiel medzi 2300 a 3600 zase nie je. Hlavne pri prevádzke cez PC (keď je samotná konzola vlastne zbytočná).
Samozřejmě, že připojení k PC je dobrá věc. Chtěl jsem mít v sortimentu i stanici jinou a WS 2300 je starší model. Ale mezi WS 2300 a WS 3600 je dost rozdíl, už jen poměrně obsáhlý displej s komfortním dotykovým displejem u WS 3600 je o něčem jiném, než displej u WS 2300.
Ahoj nemám zájem nadále rozdmýchávat vášnivou polemiku ws2300 versus 3600,ale z vlastní zkušenosti musím dát za pravdu JeKyLLovi.
Pokud se vůbec koukám na display konzole,tak mě zajímá rychlost a směr větru,teplota a vlhkost.Jediné přepínání absolvuji v době deště,kdy chci vědět např. po ránu kolik v noci napršelo.Odpoledne všechno zkouknu a přehlédnu v kompu.což je úžasné zjednodušení a možnost posouzení nějaké tendence.Když k tomu přičtu zkutečnost,kterou sice nemohu potvrdit,ale někdo na tomto foru si stál za tím že WS3600 přenáší data od anemometru po 32 s což ve srovnání 8 s u WS2300(kabelem) je katastrofa,pak si nemyslím že velikost paměti nebo dotykový display to všechno dožene.Stejně tak si nemohu odpustit připomínku k Jekyllově konstatování,v jiném příspěvku na tomto foru,že WD je jenom kupa zbytečné grafiky.Mám spuštěné oba programyWeather Display a Heavy Weather současně a zodpovědně mohu prohlásit,že pokud nemám čas si hrát s tvorbou nějakých vlastních grafů(a to přes léto nemám) tak mi každodenní letmý pohled na otevřené okno HW řekne jen to samé co vidím na display.Což je ve srovnání s WD žalostně ,ale opravdu žalostně málo.A to už nemluvím o nutnosti ručního nulování denních min/max a pokud se nemýlím i absenci jejich ukládání.To je skutečně taky katastrofa.Tolik ode mne vše a tiše odcházím. Jirka
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkapocatky »

...nějak jsem si nevšiml že nejsem přihlášen tak se omlouvám
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
JeKyLL
Příspěvky: 61
Registrován: 21 srp 2006, 02:30
Bydliště: Kopřivnice 49N36 18E9 336m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JeKyLL »

4jirka:
OK, niekde som spomínal, že WD je "moc grafiky". Po cca 14 dňoch som si čiastočne upravil názor na WD. Pravda je, že asi žiaden sw nespracuje výsledky komplexnejšie, ako WD. Teda ak sa niekto nechce pustiť do vlastných programátorských experimentov, tak WD je skvelý. A grafika sa vcelku hodí. (Našiel som v ňom aj to, čo je pre mňa dôležité zo záhradkárskeho aspektu - GrowingDD, HeatingDD, etc. - takže nemusím programovať excel a logovať dáta z HeavyW - čo ma nesmierne potešilo.)
Čo mi vadí je absencia nejakého uceleného a presného manuálu. Niektoré možnosti nastavenia tak poznajú "len autori" (napr. offset -10 u GrowingDD - ani na fóre to nikto nevedel presne vysvetliť. Samozrejme, "po ručnom prepočítaní" mi to je už jasné. U sw za 60EUR by som manuál očakával.)
S "muchami WD" sa treba naučiť žiť - to sú všetko iba drobnosti.

4roman:
Sorry, to mi vôbec nenapadlo, že to je o "požadovanom počte". To je potom problém - pri tak malom trhu. Nie som obchodník. Meteostanica nie je žiadna "akčná zábava", šachy sú v porovnaní s meteostanicou vyslovene "adrenalínom". Tomu potom zodpovedá aj potencionálny trh.

4all
Osobne, stále si myslím, že meteostanica - a to je jedno aká - dostáva zmysel až vtedy, ak sa dáta logujú a vyhodnocujú v čase. Čím dlhší čas, tým lepšie. Okamžité údaje sú v podstate nezaujímavé, i keď majú istý informatívny charakter. Z tohoto aspektu, stanica bez možnosti pripojenia na PC - je v podstate bezcenná.
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman -dovozce »

JeKyLL píše:4jirka:
OK, niekde som spomínal, že WD je "moc grafiky". Po cca 14 dňoch som si čiastočne upravil názor na WD. Pravda je, že asi žiaden sw nespracuje výsledky komplexnejšie, ako WD. Teda ak sa niekto nechce pustiť do vlastných programátorských experimentov, tak WD je skvelý. A grafika sa vcelku hodí. (Našiel som v ňom aj to, čo je pre mňa dôležité zo záhradkárskeho aspektu - GrowingDD, HeatingDD, etc. - takže nemusím programovať excel a logovať dáta z HeavyW - čo ma nesmierne potešilo.)
Čo mi vadí je absencia nejakého uceleného a presného manuálu. Niektoré možnosti nastavenia tak poznajú "len autori" (napr. offset -10 u GrowingDD - ani na fóre to nikto nevedel presne vysvetliť. Samozrejme, "po ručnom prepočítaní" mi to je už jasné. U sw za 60EUR by som manuál očakával.)
S "muchami WD" sa treba naučiť žiť - to sú všetko iba drobnosti.

4roman:
Sorry, to mi vôbec nenapadlo, že to je o "požadovanom počte". To je potom problém - pri tak malom trhu. Nie som obchodník. Meteostanica nie je žiadna "akčná zábava", šachy sú v porovnaní s meteostanicou vyslovene "adrenalínom". Tomu potom zodpovedá aj potencionálny trh.

4all
Osobne, stále si myslím, že meteostanica - a to je jedno aká - dostáva zmysel až vtedy, ak sa dáta logujú a vyhodnocujú v čase. Čím dlhší čas, tým lepšie. Okamžité údaje sú v podstate nezaujímavé, i keď majú istý informatívny charakter. Z tohoto aspektu, stanica bez možnosti pripojenia na PC - je v podstate bezcenná.
Souhlasím, že připojení na PC pro sběr a vyhodnocení dat je důležité. Avšak širší sortiment je důležitý také - každý zákazník má jiné priority, někteří - ti dříve narození - třeba nemají ani PC. Takže se snažím dívat na věc z jiných úhlů.
Kross
Příspěvky: 336
Registrován: 24 kvě 2005, 10:11
Bydliště: Most, 270 m.n.m.

Příspěvek od Kross »

Je to možné, že připojení na PC je lepší, pro někoho, ale já nemám tolik času zapínat PC, denně. Když srovnám mé nynější pozorování, tak bych se posunul o několik stupňů výše. A když už si ráno a večer, 7 let, každý den píšu do sešitu několik hodnot, tak pár dalších už mne nezabije. A další věc, co stárnutí PC a software, co za pár let. Před 7 lety taky nikdo pořádně neznal internet atd. Co s tím pak? Sešit je nestárnoucí, a něco si můžu hodit do přehlednýho Excelu! Takhle to myslím! Co vy na to?
Most-místo měření 270 m.n.m., nadmořská výška Mostu 205-415 m.n.m.
Akribius
Příspěvky: 18
Registrován: 05 srp 2006, 18:49
Bydliště: Praha

Příspěvek od Akribius »

Já mám WS 3600 a data sbírám po jedné hodině.Ale sešit je bezkonkurenční,protože ne vždy,když chci něco porovnávat či vědět,budu zapínat comp.Ale pokud jsem na dovolené je to super,rovněž tak mám pracovní dobu značně nepravidelnou,takže nemohu být vždy doma a zapisovat.
Ale sešit s počasím je nenahraditelný i v dnešní době.
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman -dovozce »

Akribius píše:Já mám WS 3600 a data sbírám po jedné hodině.Ale sešit je bezkonkurenční,protože ne vždy,když chci něco porovnávat či vědět,budu zapínat comp.Ale pokud jsem na dovolené je to super,rovněž tak mám pracovní dobu značně nepravidelnou,takže nemohu být vždy doma a zapisovat.
Ale sešit s počasím je nenahraditelný i v dnešní době.
Pro Akribius a Kross: jsem rád, že jste napsali tenhle názor. To je právě to, proč např. WS 1600. Ať si každý vybere.
JeKyLL
Příspěvky: 61
Registrován: 21 srp 2006, 02:30
Bydliště: Kopřivnice 49N36 18E9 336m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JeKyLL »

Kross píše: .... A další věc, co stárnutí PC a software, co za pár let. Před 7 lety taky nikdo pořádně neznal internet atd. Co s tím pak? Sešit je nestárnoucí, a něco si můžu hodit do přehlednýho Excelu! ... Co vy na to? ...
:lol:
Dobré argumenty, hlavne ten o stárnutí PC. A čo potom také stárnutie meteostanice! To potom zostáva len nestarnúci sklenený teplomer, kovový barometer, bystré pozorovacie oko a reumatické kĺby, plus mínus rosnička (ale musím uznať, že to v podstate stačí).
"Vy" potrebujete tužku a zošit, "my" notebook a PDA. Jednoducho - "obyčajný generačný názorový rozdiel".
Ja sedím na internete od 1995 teda zhruba 11 rokov - to ešte bol vtedy "drahý a pomalý" a mobily ešte neexistovali. Niežeby dnes bol rýchly a lacný, ale časom si na to zvyknete. :lol: Prvý PC som si kupoval ešte za Kčs. Windows95 bol ohlásený iba ako novinka. Ale doba sa mení. Našťastie!

Tak teda hodne ostrých tužiek! ... to ja na to. :wink: Nech sa darí (a nič v zlom).
Odpovědět

Zpět na „Provoz elektronické meteostanice“