Software pro USB teploměr,barometr a vlhkoměr

Vše o provozování elektronických amatérských meteostanic.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
PedroKV
Příspěvky: 44
Registrován: 07 srp 2010, 08:50
Meteostanice: usb teploměr a webkamera
Kontaktovat uživatele:

Software pro USB teploměr,barometr a vlhkoměr

Příspěvek od PedroKV »

Ahoj,

provozuji PC meteostanici meteo.pozorka88.cz. Nejdříve s USB teploměrem TEMPer, později s USB teplo/vlhkoměrem TEMPerHUM, jako ovládací program mám mnou upravený softík UTAC. Protože na stanici jedou 2 webkamery-jedna meteo a jedna hlídací, je PC vytíženo téměř na 100% a UTAC (Visual Basic pod .NET) to nějak nedává a co pár dní spadne. Na starším PC spadnul s chybovou hláškou, na novějším a rychlejším (3,4GHz) s jiným .NET prostě zmizí bez pozdravu. Moc mě nebaví být závislý na programátorech .NET.

Rozhodl jsem se kousek se posunout a pořídit USB barometr (http://www.vansteenissoftware.nl/PSensor/) a zároveň si od autora nechat upravit jeho program v Delphi tak, aby dokázal detekovat i TEMPerHUM a načítat a ukládat/posílat (FTP, WeatherUnderground) hodnoty z obou čidel. Něco to bude stát a zatím nevím co. Zatím je den první-oslovení autora HW+SW. Autor zatím netuší, co to bude stát, s tím že pro jednoho člověka.... Tak jsem mu nastínil, že by to mohl nabídnout jako řešení i pro ostatní. A tak se ptám, zda by o to byl mezi námi amatéry zájem? Pominu-li továrně vyrobené hotové meteostanice, je toto asi jediný a nejlevnější způsob, jak získávat teplotu, vlhkost, tlak a rosný bod.

Pokud by měl někdo o toto řešení zájem, ozvěte se, i nezávazně, na můj mail pedro [zavináč] pedrokv.com
HID TemperHUM (SW: UTAC 0.1.6) + webcam Canyon WCAM820 (Tincam)
Odpovědět

Zpět na „Provoz elektronické meteostanice“