Meteorologická stanice RainWise

Vše o provozování elektronických amatérských meteostanic.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Meteorologická stanice RainWise

Příspěvek od Roman -dovozce »

Poněvadž na trhu je málo kvalitních meteorologických stanic, chtěl bych se zeptat odborníků a znalců zde jaký mají názor na meteostanici americké firmy RainWise MKIII-LR, která by byla v ceně cca 45 - 49 tisíc včetně DPH. V sadě je USB interface s pamětí pro ukládání dat, software, displej Weather Oracle, srážkoměr, anemometr, teploměr s vlhkoměrem s radiačním štítem , solární panel a stojan. Solární panel v kombinaci s akumulátory zajišťuje napájení senzorů až 25 dní bez slunečního svitu.

Anemometr- rychlost od 0 do 67 m/s, přesnost +/-2%, 16 směrů větru, interface zaznamenává směr ve stupních
Vnější teplota- -54°C až +74°C, přesnost +/-0,25°C
Vnitřní teplota- 0°až+50°C, přesnost +/-0,5°C
Relativní vlhkost od 0 do 100%, přesnost +/-2%
Rosný bod- -40°C až +60°C, přesnost +/-1°C
Teplotní index- do +71°C, přesnost +/-1°C
Wind Chill- do -88°C, přesnost +/-1°C
Barometrický tlak- 551 až 1084 hPa. absolutní, možnost nastavení nadm. výšky, přesnost +/-1,69 hPa, teplotní kompenzace od -40°C do +85°C
Srážky- průměr srážkoměru 20,5 mm, rozlišení 0,25 mm, přesnost 2% na 3,85 mm za hodinu
Frekvence– 2,4 GHz
Dosah signálu– až 1,6 km v otevřeném prostoru
Záznam- 2 s

Vítám každý názor.
Uživatelský avatar
Jakub Vaclavovice
Příspěvky: 347
Registrován: 22 led 2008, 18:54
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Václavovice u Frýdku-Místku 289m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteorologická stanice RainWise

Příspěvek od Jakub Vaclavovice »

Už kdysi jsem se na tuhle stanici díval. Bohužel se mi nelíbí umístění senzoru jako u davis vue, že je vše pohromadě. Nevím jestli se dají senzory různě oddělit tak jak to umožňuje davis VP2? Co jsem ale zatím viděl na internetu obrázky a videa, tak všude měli senzory pohromadě, což si myslím je u stanice, která se může pochlubit přesností měření škoda. Jestliže budu měřit vše např. ve 2m tak přesnost anemometru nebude doceněna tím, že jej nebude možné mít v 10m. Další věc, které je u takto drahé stanice škoda, je nemožnost připojení dalšich čidel např. měření solarní radiace, UV záření a dalších teplotních čidel jako je u bezdrátové VP2. Toť můj názor.
Odpovědět

Zpět na „Provoz elektronické meteostanice“