WS 2350 - ztráta komunikace mezi čidlem a stanicí

Vše o provozování elektronických amatérských meteostanic.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Astronaut
Příspěvky: 2
Registrován: 08 bře 2011, 08:01
Meteostanice: WS2350
Kontaktovat uživatele:

WS 2350 - ztráta komunikace mezi čidlem a stanicí

Příspěvek od Astronaut »

Všechny zdravím... :wink:
Vlastním meteostanici WS2350 a v říjnu loňského roku jsem ji přesunul z domu na zahradu (čidla do meteobudky a stanici do chaty). Před přesunutím meteostanice jsem měl čidla umístěná na balkóně a všechno šlapalo jak má. Jenže po přesunu mi čidla přestala komunikovat s meteostanicí resp. komunikace probíhala jak se meteostanici zachtělo. Vyměnil jsem proto všechny baterky za hodně kvalitní a stejně to nepomohlo. Dokonce jsem to zkoušel přes kabel a ten pro jistotu nejel vůbec. S dědem jsme se přes zimu snažili tomu přijít na kloub, ale až teď asi víme "příčinu". Meteostanice jede vždy jenom když svítí sluníčko a teplota neklesne pod cca -4,6°C. Nevíme proč to tak je. Mezi meteostanicí a čidlem (kde mám zapojený srážkoměr a anemometr) je jenom 8 metrů (přes bezdrátový přenos) a žádné velké překážky, které by kazily signál tam taky nejsou (jenom zeď chaty a pár křů...).
Nevíte někdo čím by to mohlo být?
Příroda měla, má a vždycky bude mít poslední slovo...
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: WS 2350 - ztráta komunikace mezi čidlem a stanicí

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Ty podmínky pro fungující přenos jsou docela zvláštní, hlavně ten mráz - ta hodnota je hodně nízká, baterie by ho měly hravě překonat (chápal bych to při -20°C). Ale i ten sluneční svit je zvláštní, opět bych pochopil v případě, že by stanice byla napájená solárním panelem. Frekvence přenosu je jak se dívám 433 MHz, na stejném mi běží Hyundai 1815 a zvládalo i přenos na 18 metrů skrze 5 zdí. Takže chybu bych hledal asi ve vysílači než v napájení.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Astronaut
Příspěvky: 2
Registrován: 08 bře 2011, 08:01
Meteostanice: WS2350
Kontaktovat uživatele:

Re: WS 2350 - ztráta komunikace mezi čidlem a stanicí

Příspěvek od Astronaut »

Tomáš Prouza píše:Ty podmínky pro fungující přenos jsou docela zvláštní, hlavně ten mráz - ta hodnota je hodně nízká, baterie by ho měly hravě překonat (chápal bych to při -20°C). Ale i ten sluneční svit je zvláštní, opět bych pochopil v případě, že by stanice byla napájená solárním panelem. Frekvence přenosu je jak se dívám 433 MHz, na stejném mi běží Hyundai 1815 a zvládalo i přenos na 18 metrů skrze 5 zdí. Takže chybu bych hledal asi ve vysílači než v napájení.
No, baterie jsem měnil a nepomohlo to. A meteostanice napájena solárním panelem není... nemohl by mi to třeba rušit nějaký soused?
Příroda měla, má a vždycky bude mít poslední slovo...
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: WS 2350 - ztráta komunikace mezi čidlem a stanicí

Příspěvek od Tom »

No, baterie jsem měnil a nepomohlo to. A meteostanice napájena solárním panelem není... nemohl by mi to třeba rušit nějaký soused?
u bezdrátu si člověk nemůže být nikdy jistý je to možné, že to něco ruší zkusit rozházet čidla jinde trochu- zeď dovede hodně snížit kvalitu přenosu podle mých zkušeností......
Odpovědět

Zpět na „Provoz elektronické meteostanice“