Meteostanice Oregon

Vše o provozování elektronických amatérských meteostanic.

Moderátor: Moderátoři

Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Meteostanice Oregon

Příspěvek od Tom »

Zdravím,
poslední dny kdy teploty klesají hlouběji pod -10C se mě u teplotního čidla ke stanici WMR200 stává že se sekne vlhkost na určité hodnotě a vydrží zaseklá až se opět oteplí stává se to také někomu čím by to mohlo být? je to vidět na přiloženém grafu modrá čára:
Obrázek
airwavemagic
Příspěvky: 45
Registrován: 29 říj 2006, 17:18
Meteostanice: OREGON WMR 300
Bydliště: Němčičky 254 m n.m. okr. Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice Oregon

Příspěvek od airwavemagic »

Loňskou zimu mi jela vlhkost bez problémů. Leto se mi to seká jako tobě. Nevím, ještě jsem o tom podrobně neuvažoval co s tím. :(
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice Oregon

Příspěvek od Tom »

Co jsem tak zjistil dělá to při -10C nevím jestli to je náhoda ale při této teplotě se to sekne....Problém je to ale u všech typů čidel Oregon co mám THGR800 a ještě ten co je vždy ke stanici bez displeje teď nevím to označení všechny jsou seklé pod -10C mám ještě upravené čidlo na solární záření je na slunci a to dnes fungovalo takže to nebude porucha čidla ale asi nedostatek Oregoňáckých senzorů zřejmě jako kdyby delší mrazy tomu nesvědčily přitom teplotní senzor je jen kousek od vlhkostního a funguje- ale loni mě to také neblblo.

Tak jsem sledoval na Wunderground data od více uživatelů stanice Oregon a v archivu dat to všem taky tak dělá vlhkost se pod -10C zasekne na jedné hodnotě v posledních dnech ale u jiných stanic vlhkost funguje bez zaseknutí.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice Oregon

Příspěvek od Tom »

Nezjištoval někdo proč blbne ta vlhkost při -10C nějak jsem na to pozapomněl :)))
Pinky
Příspěvky: 10
Registrován: 28 srp 2010, 20:48
Meteostanice: OREGON WMR200A, KW9008
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice Oregon

Příspěvek od Pinky »

Netuším proč, ale taky mi to dělá.. vlhkost moc nesleduju takže mě to nijak netrápilo zatím, ale je to tak prostě.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice Oregon

Příspěvek od Tom »

Bude to nedostatek Oregonu asi -zvláštní u jiných stanic se mě to nestalo.....Teď jsem přišel po roce a něco o srážkoměr putoval na reklamaci začal vypadávat signál srážkoměr je na přímé viditelnosti od konzole 5m.Do začátku výpadků to bylo bezproblémů ale od minulého týdne to začlo blbnout srážkoměr jsem musel kompletně restartovat ale za chvíli to zase vypadlo.Rušením by to nemělo být je to 5m od konzole a pořád na stejném místě nic jsem bezdrátového nepřidělával domů ostatní čidla i na mnohem delší vzdálenost bez problému možná to bude problém s vysílačem uvidím každopádně jsem bez srážkoměru naštěstí mám WXR tak aspon podle toho zapisuji srážky.
Zipík
Příspěvky: 50
Registrován: 13 srp 2009, 21:26
Meteostanice: OREGON WMR 200
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice Oregon

Příspěvek od Zipík »

Zkoušeli jste někdo konatakovat prodejce?Taky mě to zlobí, jak je pod -10 zůstane vlhkost zaseknutá na aktuální hodnotě :( Jak se oteplí nad -10 skokovitě se vrátí na aktuální hodnotu :( Jinak stanici provozuji od května a krom občasné ztráty signálu anemometru běhá v poho :wink:
Břeclav - Poštorná 165 m.n.m
OREGON WMR 200
Meteostanice WS2 - 550 vrácena v záruce...Nedoporučuji ani úhlavnímu nepříteli...
http://www.pocasi-breclav.cz/
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice Oregon

Příspěvek od Tom »

Psal jsem ohledně tohoto problému dovozci ale zatím bez reakce uvidím... pokud dostanu odpověď dám vědět
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice Oregon

Příspěvek od Roman -dovozce »

Poslal jsem dotaz ohledně měření vlhkosti. Pokud dostanu odpověď, tak ji zde uveřejním.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice Oregon

Příspěvek od Tom »

Díky :D
tamysk
Příspěvky: 68
Registrován: 14 črc 2009, 10:43
Bydliště: Bratislava (Slovakia)
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice Oregon

Příspěvek od tamysk »

No, uz dlhsiu bodu si vsimam, ze sa mi pravidelne zasekava teplota a aj vlhkost. Na konzole svieti kontrolka teploty, takze signal z cidla prijima. Baterie su menene, Lithiove, plne nabite. Konzola je v SCAME krabici, ktora je obalena 2cm hrubym polystyrenom, cidlo je v meteo budke. Oboje su od seba cca 30m vzduchom, takze stratu signalu vylucujem.

Ked pozeram log z WDcka, su v nom zaujimave skutocnosti.

Ak si vsimnete, stlpec pod ktorym je oranzova bodka je hodina a cas merania. Cervenou je znazornena teplota. Teplota o 17:24 bola 0.3°C. O minutu nato, teplota klesla na -0.6°C, modrou vlhkost poskocila z 31% na 46%. O dalsiu minutu bola uz teplota -1.6°C (pokles 1°C za minutu je hlupost) a vlhkost sa dostala na hodnotu 76%.

Takyto razantny skok teploty urcite nebol, nakolko klesanie teploty po obnove merania je uz pomale, prirodzene, rovnako aj vlhkost. Vietor (zelena), tlak, vnutorna teplota po cely cas pracoval ako ma, takze mozem vylucit chybu v konzole.

Stretol sa stym niekto? Zaseknutie vlhkosti pod -10°C uz ignorujem.. :)

Kupovane u Garni meteo. UV cidlo som uz raz reklamoval, teraz zacalo blbnut teplotne cidlo a po novom nepracuje uz ani zrazkomer, konzola ho nenajde, takze nefunguje (druhy zrazkomer k inej wmrs200 konzola najde).. Neviem, ale cakal som trosku vacsiu kvalitu.. A dalsi proble, ako reklamovat, lebo posielat z SK do CZ, cakat teoretickych 31dni + zase postou cesta do SK.. O tolke udaje si prist nemopzem dovolit :(
Přílohy
cidlo_chyba.jpg
Meteo stanica Most pri Bratislave: pocasiemost.vija.sk
Meteo stanica Zliechov: zliechov.vija.sk
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice Oregon

Příspěvek od Roman -dovozce »

Mrzí mne, že máte se stanicí problém. Máte záruku, je mi jasné, že ze Slovenska je to komplikace, ale jsem připraven Vám pomoci. Napište mi na info@garni-meteo.cz a najdeme řešení Vašeho problému.
Když je problém, tak se o něm na fórech diskutuje. Ti, kteří jsou spokojeni nediskutují a nehledají na internetu pomoc.
Na výrobky Oregon jsou reklamace velice vyjímečné.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice Oregon

Příspěvek od Tom »

S tím srážkoměrem mám podobný problém po Novém roce mě náhle začal vypadávat signál a pomáhá až úplný restart a pak se signál nahodil ale do rána opět výpadek a to samé.Dal jsem to k reklamaci do Meteoshopu a tam mě skoro po 14dnech testování! napsali ,že se srážkoměrem nic není že signál nevypadává.Mám podezření, že za to může vlhkost při vysoké vlhkosti jakoby dojde k nějakému skratu-výpadku teď od pátku ho mám doma a v pohodě kryt bateriového prostoru jsem pro jistotu olepil izolační páskou- uvidím co to udělá při vyšší vlhkosti pokud to bude vypadávat budu to dále řešit.No musím říct ,že vlhkost to v mém případě neměří moc dobře mě to teď na všech senzorech ukazuje divně na 2 je30% vlhkost na jednom 18% ale okolní stanice mají přes 60% zkoušel jsem vyvést vlhkostní senzor ven ale to nepomáhá - k reklamaci to posílat nehodlám protože jsem do toho už vrtal tak to řešit nebudu vlhkost mně zas až tak nevadí tu moc neseduji samozřejmě bych byl rád kdyby to bylo lepší. S teplotou tedy problémy nemám.Do toho Nového roku jsem problémy nezaznamenal jen tedy ta vlhkost pod -10C a teď srážkoměr .
Stanici Oregon v žádném případě nechci nějak shazovat celkem šlape dobře výpadky byly minimální to jsem byl zatím nejspokojenější mezi stanicemi co jsem měl ALE: pokud budu někdy něco kupovat je jasná volba DVP2...P.S. Oregon by se měl zaměřit na zpřesnění,lepší rozlišení u srážkoměru a kratší intervaly měření přeci jen takový cenový rozdíl mezi WMR200 a Davis už není a Oregon by si zasloužil více to rozlišení po 1.1mm vítr po 14s moc nechápu z jakého důvodu tak podstatné veličniny a celkem tragédie do dnes nechápu proč to nechtějí vylepšit inovace v tomto žádné jen nabízejí nové designové hračky to se mi vůbec nelíbí -radši ať řeší tyhle problémy ale těžko to asi jde ovlivnit na to jsme malí páni
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice Oregon

Příspěvek od Roman -dovozce »

Tak v první řadě je Oregon firma od začátku zaměřující se na design a kvalitu. Oregon a Davis jsou výrobci nesrovnatelní cenou, tam, kde s nejvyšším modelem Oregon končí, tam ani s nejnižším modelem Davis nezačíná. Cena Davisu je dvojnásobná, cena čidel Davisu čtyřnásobná. Je třeba si uvědomit, že za cenu Oregonu WMR200 lze pořídít slušný anemometr. Pokud by měl Oregon zvýšit přesnost čidel a intervaly měření, pak by se přidaly kovové části, slušný program a nakonec vyhřívání anemometru a srážkoměru a cena by byla neúnosná. Nic není zadarmo.
tamysk
Příspěvky: 68
Registrován: 14 črc 2009, 10:43
Bydliště: Bratislava (Slovakia)
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice Oregon

Příspěvek od tamysk »

Teraz ma napadlo, nakolko znova dalsi zasek, po novom uz aj UV cidlo sa seklo na indexe "1".. Naco sluzia nabijacie baterie vkonzole pre wmrs200? nakolko mam usb kael predlzeny na 30metrov, na ktorom konci je este usb switch, do neho napojena dana konzola a webkamera (aj ked ta vyuziva napajaci zdroj, ale ista spotreba cez usb tu bude). Ci proste niesu vybite tie nabijacie baterie a konzola pri nedostatku "stavy" straca cidla a zasekava urcite udaje.
Meteo stanica Most pri Bratislave: pocasiemost.vija.sk
Meteo stanica Zliechov: zliechov.vija.sk
Odpovědět

Zpět na „Provoz elektronické meteostanice“