Meteostanice Oregon

Vše o provozování elektronických amatérských meteostanic.

Moderátor: Moderátoři

Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice Oregon

Příspěvek od Tom »

Cena Davisu dvojnásobná????? budu-li psát o stejné výbavě V ZÁKLADNÍM MODELU ne o dalším rozšíření senzorů -Oregon WMR200 12689,- =srážkoměr,teplotněvlhkostní čidlo,anemometr vs Davis 6152 16788,- =srážkoměr,teplotněvlhkostní čidlo,anemometr ať počítám jak počítám nikde tedy nevidím dvojnásobek .Davis zákazníkům docela dost naslouchá což se o Oregonu moc říct nedá na některých diskuzích jsem četl ,že jsou docela dost neochotní vůbec odpovědět na nějaký dotaz....


Uznávám že Oregon byl zatím to nej co jsem měl každopádně nikdo tu nepsal o nějakém vyhřívání srážkoměru a anemometru -ale s těma intervalama a rozlišením je to špatné za tím si stojím .Myslím si ,že snížení rozlišení srážkoměru nemůže být zas až takový velký problém spíše tedy nemusel kdyby to inženýři řešili už v sesmolování WMR .Podle mně docela dost lidí to odrazuje pak od koupě- dost lidí co se mně ptalo na stanici Oregon po emailu a jim vadilo hlavně to rozlišení a váhali.Pár stanic mě rukama a provozem už taky prošlo takže o nich něco málo vím také.Je mně jasné ,že co vadí mi nevadí druhému chtěl bych tu jen taky dát radu, že by si každý měl uvědomit co od stanice čeká a pak zvolit to nejlepší řešení i za cenu že bude muset hned ze startu investovat více ale kvalitou se to vrátí já bohužel nešel od lesa ale do lesa...No už to tu nebudu rozpitvávat trochu jsem se tu rozepsal zase a to už není k věci problému :D

P.S. Tamysk no ja tedy na baterky nejedu v konzoli mě teda nikdy moc dlouho nevydrží přijde mě že to má docela velkou spotřebu jedu tedy na adaptér.Konzoli jsem si nechal dovézt ze států protože mám WMRS a ta konzoli s displejem nemá.Adaptér mám o něco slabší ale funguje to jen to na konzoli signalizuje slabou baterii k výpadkům nedochází jen zlobil ten srážkoměr výjmečně vypadlo teplotní čidlo ale to i na konzoli k WMRS takže slabým zdrojem to není zažil jsem horší stanici na výpadky.
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice Oregon

Příspěvek od Roman -dovozce »

Tom píše:Cena Davisu dvojnásobná????? budu-li psát o stejné výbavě V ZÁKLADNÍM MODELU ne o dalším rozšíření senzorů -Oregon WMR200 12689,- =srážkoměr,teplotněvlhkostní čidlo,anemometr vs Davis 6152 16788,- =srážkoměr,teplotněvlhkostní čidlo,anemometr ať počítám jak počítám nikde tedy nevidím dvojnásobek .Davis zákazníkům docela dost naslouchá což se o Oregonu moc říct nedá na některých diskuzích jsem četl ,že jsou docela dost neochotní vůbec odpovědět na nějaký dotaz....


Uznávám že Oregon byl zatím to nej co jsem měl každopádně nikdo tu nepsal o nějakém vyhřívání srážkoměru a anemometru -ale s těma intervalama a rozlišením je to špatné za tím si stojím .Myslím si ,že snížení rozlišení srážkoměru nemůže být zas až takový velký problém spíše tedy nemusel kdyby to inženýři řešili už v sesmolování WMR .Podle mně docela dost lidí to odrazuje pak od koupě- dost lidí co se mně ptalo na stanici Oregon po emailu a jim vadilo hlavně to rozlišení a váhali.Pár stanic mě rukama a provozem už taky prošlo takže o nich něco málo vím také.Je mně jasné ,že co vadí mi nevadí druhému chtěl bych tu jen taky dát radu, že by si každý měl uvědomit co od stanice čeká a pak zvolit to nejlepší řešení i za cenu že bude muset hned ze startu investovat více ale kvalitou se to vrátí já bohužel nešel od lesa ale do lesa...No už to tu nebudu rozpitvávat trochu jsem se tu rozepsal zase a to už není k věci problému :D

P.S. Tamysk no ja tedy na baterky nejedu v konzoli mě teda nikdy moc dlouho nevydrží přijde mě že to má docela velkou spotřebu jedu tedy na adaptér.Konzoli jsem si nechal dovézt ze států protože mám WMRS a ta konzoli s displejem nemá.Adaptér mám o něco slabší ale funguje to jen to na konzoli signalizuje slabou baterii k výpadkům nedochází jen zlobil ten srážkoměr výjmečně vypadlo teplotní čidlo ale to i na konzoli k WMRS takže slabým zdrojem to není zažil jsem horší stanici na výpadky.
Nevím, jestli Davis naslouchá, ale s Oregonem jsem již něco řešil a bez problémů, nevím, jaké osobní zkušenosti máte Vy. Mimochodem - na WMR200 mám za 2,5 roku prodeje 2 (dvě!) reklamace. Na fórech většinou diskutují tři lidé, kteří mají prostě smůlu a buď mají vadný výrobek, nebo jim někdo neodpověděl na dotaz. Je to pořád jako kolem červené punčošky - prodá se dvě stovky stanic a u tří je problém a ti zákazníci mezi sebou stále ty problémy probírají a pak to vypadá, že je všechno špatné. Nebudu tady dokola polemizovat o cenách, poněvadž uvádíte Davis Vue, což je základní model Davisu. Pokud vím, tak se u Davise nedávno také řešil problém.
Takže porovnáváte WMR200, což není základní model, který má 10 kanálů, lze jej rozšířit o dalších kupu čidel. Porovnáváte s modelem Davisu, který je prakticky uzavřený a má čidla na jedné hromadě, což také není ideální řešení. Opět je zde planá diskuze o tom, že by byla super stanice s malými tolarancemi měření za dobrou cenu. Je tospotřební zboží, ne profesionální zařízení. Jakmile bude zájem o opravdu kvalitní stanice, tak na trhu u nás budou, ale řekněme si, že ve Vámi zmiňovaných USA stojí od cca 3000,- USD, k tomu clo, dovoz a v tomto případě také DPH. Třeba RainWise. Dál už nechci reagovat, je to pořád dokolečka.
To: Tamysk
USB prodloužené na 30m ??? Tomu nerozumím....
tamysk
Příspěvky: 68
Registrován: 14 črc 2009, 10:43
Bydliště: Bratislava (Slovakia)
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice Oregon

Příspěvek od tamysk »

Mam predlzene USB cez LAN kabel vdaka tmuto:

Kód: Vybrat vše

http://www.roline.sk/zbozi/predlzenie-usb1.1-cez-sutp-do-45m-wentronic.html

Tom - ja mam len konzolu od WMRS200, ta sa nabija cez USB ( ma v sebe nabijacie nimh baterie), tak preto ma napada, ze vypadky, ktore mam, respektive zasekavanie moze byt sposobene tym, ze namiesto 500mA coje v USB porte sa koli dlzke kablu a redukcii dostane do stanice mozno 50mA a tym padom sa baterie dobre nenabiju a akonahle je ich hodnota kriticka, konzola zacne blbnut.

Ale to by platilo len v pripade, ak by konzola pouzivala interne baterie aj na prijem signalu, teda napajanie elektroniky.
Meteo stanica Most pri Bratislave: pocasiemost.vija.sk
Meteo stanica Zliechov: zliechov.vija.sk
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice Oregon

Příspěvek od Tom »

Roman dovozce:Též už to nebudu tady řešit nemá to význam pro mně je to také uzavřená věc v tomto problému se jak vidno neshodnem ....
Tamysk tak to potom ano já myslel že máš konzoli s displejem...
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice Oregon

Příspěvek od Roman -dovozce »

Jak jsem slíbil, poslal jsem dotaz na Oregon ohledně měření vlhkosti při -10°C. Zde je odpověď výrobce:
After checked, since the humidity value is "relative humidity" that is calculated by the humidity and temperature measured.
Our algorithm for calculating relative humidity is limited to -10 degree C only, therefore the relative humidity value display will be frozen to the last calculated value when temperature reaches
-10 degree C.
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice Oregon

Příspěvek od Jan Pícha »

To je docela chyba u stanice za tolik peněz.....
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice Oregon

Příspěvek od Roman -dovozce »

Myslím si, že jsou tyto stanice obecně výrobci brány jako spotřební zboží a v normálních částech světa na ně člověk nepracuje čtrnáct dní. Na druhé straně mi není znám důvod tohoto technického řešení.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice Oregon

Příspěvek od Tom »

Roman dovozce: díky za ochotu a info zde.Je to zajímavé proč to je takhle nešťastně řešeno ale aspoň víme proč tomu tak je.
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice Oregon

Příspěvek od Roman -dovozce »

Není to ojedinělý případ takového řešení, jak by se zdálo - jeden výrobce u několika modelů stanic, které jsem měl v nabídce, nastavil měření relativní vlhkosti jen nad 0°C
Zipík
Příspěvky: 50
Registrován: 13 srp 2009, 21:26
Meteostanice: OREGON WMR 200
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice Oregon

Příspěvek od Zipík »

To je opravdu škoda.Nezbyde než se s tím smířit :( U stanice za 13000 je to docela velký problém.
Břeclav - Poštorná 165 m.n.m
OREGON WMR 200
Meteostanice WS2 - 550 vrácena v záruce...Nedoporučuji ani úhlavnímu nepříteli...
http://www.pocasi-breclav.cz/
oscar
Příspěvky: 5
Registrován: 30 kvě 2011, 22:14
Meteostanice: WMR200

Re: Meteostanice Oregon

Příspěvek od oscar »

Dobrý den,
mohl by mi někdo ze zkušenějších poradit s problémem se srážkoměrem u Oregonu WMR 200??? Nějak se mi pokazila asi komunikace a ne a ne mi to naskočit, zkoušel jsem to resetovat, baterky jsou taky v pořádku tak pořád přemýšlím, v čem může být problém.......
Děkuji všem za případné rady.
tamysk
Příspěvky: 68
Registrován: 14 črc 2009, 10:43
Bydliště: Bratislava (Slovakia)
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice Oregon

Příspěvek od tamysk »

Hm, obcas blbne kontakt medzi + polom naberky a plieskom v bateriovom priestore zrazkomeru. Ale to zalezi hlavne od bateriek. Skus pozriet, ci ti spravne doliehaju kontakty.
Meteo stanica Most pri Bratislave: pocasiemost.vija.sk
Meteo stanica Zliechov: zliechov.vija.sk
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice Oregon

Příspěvek od Tom »

Mě to taky dělalo při vysoké vlhkosti,dešti když jsem to dal do sucha jelo to ale jak se to dostalo do vlhka hlavně ten déšť konec ale pak se mě to podařilo olepit izolační páskou a je klid už cca 3 měsíce ale nervy to byly pěkné...
oscar
Příspěvky: 5
Registrován: 30 kvě 2011, 22:14
Meteostanice: WMR200

Re: Meteostanice Oregon

Příspěvek od oscar »

Díky za info,
zkusím na to mrknout, byl jsem ted 10 dnů pryč, tak uvidím, co zjistím, zkoušel jsem to i v interiéru překlápět "na sucho" a nic, takže tam bude nejspíše asi nějaký špatný kontakt, jak píše tamysk, tak snad to půjde zprovoznit..... Nevíte někdo zda se nechá koupit někde pouze srážkoměr, když se standardně dodává v sadě (WMR 200)???
oscar
Příspěvky: 5
Registrován: 30 kvě 2011, 22:14
Meteostanice: WMR200

Re: Meteostanice Oregon

Příspěvek od oscar »

Tak jsem to dnes zkoušel, kontakt na + polu baterky by mělo být OK, proměřoval jsem to a napětí jde až na ten tišťáček co je nalevo od baterek. Srážkoměr mám v suchu a ať zkouším překlápět kolébku se´m tam tak se na displeji hlavní stanice nezobrazí nic. Co ještě zkusit?? Nedá se nějak otestovat, zda funguje komunikace??? Díky za každou radu
Odpovědět

Zpět na „Provoz elektronické meteostanice“