Meteostanice Oregon

Vše o provozování elektronických amatérských meteostanic.

Moderátor: Moderátoři

oscar
Příspěvky: 5
Registrován: 30 kvě 2011, 22:14
Meteostanice: WMR200

Re: Meteostanice Oregon

Příspěvek od oscar »

Ještě mi napadlo, dá se srážkoměr k WMR 200 koupit jako samostatné čidlo????
a co kdyby se použil srážkoměr prodávaný pod značkou Oregon RGR126 ??? komunikovalo by to se základnovou stanicí WMR 200 ??? věděl by to tu někdo???
Předem děkuji
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice Oregon

Příspěvek od Roman -dovozce »

oscar píše:Ještě mi napadlo, dá se srážkoměr k WMR 200 koupit jako samostatné čidlo????
a co kdyby se použil srážkoměr prodávaný pod značkou Oregon RGR126 ??? komunikovalo by to se základnovou stanicí WMR 200 ??? věděl by to tu někdo???
Předem děkuji
K řadě WMR200 / WMR100 / WMR80 / WMR88 je určen srážkoměr PCR800. Myslím si, že jiný srážkoměr fungovat nebude. Je sice stejná frekvence, avšak jiný kanál a kódování.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice Oregon

Příspěvek od Tom »

Oscar pokud máš problém se srážkoměrem a pokud je v záruce a koupený u nás proč ho nereklamuješ?.
oscar
Příspěvky: 5
Registrován: 30 kvě 2011, 22:14
Meteostanice: WMR200

Re: Meteostanice Oregon

Příspěvek od oscar »

je to fakt, když to nepůjde, vyreklamuji to, je nutné to celé sundat ze střechy a reklamovat to jako celé balení, nebo lze reklamovat jen ten srážkoměr????
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice Oregon

Příspěvek od Tom »

To už musíte kontaktovat prodejce či dovozce :-)
Zipík
Příspěvky: 50
Registrován: 13 srp 2009, 21:26
Meteostanice: OREGON WMR 200
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice Oregon

Příspěvek od Zipík »

Tak trochu oživím téma.Stanice jako taková běhá v pohodě občas vypadnou senzory ale to dávám na vinnu zarušenému pásmu vším možným.Myslím, že za 8000 mít komplet vybavenou meteo je supr cena.Samozřejmně ne u nás tady před 2 lety za tu samou výbavu 15000 :x Jde mi o to poradit jestli někdo neopravoval čidlo UV záření.Čekal jsem, že vydrží déle ale bohužel...Nejvíc mi ukáže 1UV ikdyž by mělo ukazovat v tuto dobu aspoň 3UV.Je to docela škoda u takovéto stanice aby baterie, které mám stále původní skoro po 2letech provozu přežily UV čidlo, které mi tady nabídly za 1300!To je k smíchu :( Pleas opravoval jste někdo čidlo, nebo nevíte někdo co tam je za snímač?Díky za jakoukoliv radu.....
Břeclav - Poštorná 165 m.n.m
OREGON WMR 200
Meteostanice WS2 - 550 vrácena v záruce...Nedoporučuji ani úhlavnímu nepříteli...
http://www.pocasi-breclav.cz/
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice Oregon

Příspěvek od Tom »

No možná to porucha není taky jsem se nedostal nad 1 ale je pravda že tak 14dní je čidlo mimo provoz mám ho na stožáru a nechce se mě ho sundávat budu na to muset vlítnout asi baterky. No ono například Davisácké čidlo stojí 10 000 kč :-) tak ta kvalita musí být někde znát.
Zipík
Příspěvky: 50
Registrován: 13 srp 2009, 21:26
Meteostanice: OREGON WMR 200
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice Oregon

Příspěvek od Zipík »

Baterie to neukazuje, že jsou slabé a i když jsem je měřil mají přes 1.35V.Je to fakt škoda vím, že to někdo řešil i z počasí v Most při Bratislavě, kde se mu to zaseklo taky na 1UV :cry: No nic zkusím vybrat nějakou vhodnou diodu a vyměnit ji, jestli se vůbec bude dát něco sehnat a nebude to dražší než to čidlo :D Jinak pokud by to nevydrželo ani ty dva roky tak bych do toho šel...záruka=každé dva roky nové čidlo :D Na to se ale nedá spoléhat a vyhodit jednou za dva roky 1400 za čidlo se mi nechce.Davis je strašně předražená a neví co by za ni chtěly.To bych raději možná šel do 1wire pokud bych chtěl vyhodit 25000 :D
Břeclav - Poštorná 165 m.n.m
OREGON WMR 200
Meteostanice WS2 - 550 vrácena v záruce...Nedoporučuji ani úhlavnímu nepříteli...
http://www.pocasi-breclav.cz/
Odpovědět

Zpět na „Provoz elektronické meteostanice“