Hodnocení WS 550 - WS 888

Vše o provozování elektronických amatérských meteostanic.

Moderátor: Moderátoři

Michal a Matěj
Příspěvky: 7
Registrován: 24 led 2010, 03:23

Hodnocení WS 550 - WS 888

Příspěvek od Michal a Matěj »

Po dvouročním užívání předmětné meteorologické stanici "WS 550" níže konstatuji, že předmětný výrobek mě zklamal. Pro ilustraci uvádím:
- Přenosový interval lze přepnout z 20 s na 2 s dle návodu – nefunguje pouze na dotaz v režimu „LIVE MODE“ a to v intervalu 10 sekund s 1 sekundovým měřením,pro sledování rychlých změn počasí - mačkat a mačkat „zcela nevhodný a samozřejmě jinak než je deklarováno v návodu a propozicích k výrobku“,
- Interval provádění měření 2 až 3 minuty – hodně špatný a samozřejmě oproti návodu nelze nijak upravit ani nastavit,
- Interval provádění měření tlaku – 15 minut – uvítal bych kratší interval a s měřením na desetiny k charakteru výrobku a k jeho ceně,
- Symbolická předpověď počasí – proč se nezobrazují sněhové srážky při nižších teplotách, když je toto vyobrazení v stanici možné – opět nefunkční,
- Neměří nárazový vítr, jenom nějaký vítr - nikde není definovaný jaký a s jakým průběžným intervalem měření,
- Čidlo pro registraci slunečního svitu – měří něco co se slunečním svitem nemá nic společného – spíše pro mě nedefinovanou nějákou intenzitu světla, která se s ročním obdobím samozřejmě liší,
- Symbol trojúhelníku (varování před silným větrem, před markantním zhoršením počasí) – funkce neaktivní,
- Velmi časté výpadky stanice „zamrznutí“ – ztráta naměřených hodnot atd,
- Měření venkovní teploty pouze do hodnoty – 19,9 C, k výši prodejní ceny stanice bych očekával rozhodně více,

Čau Michal
casesik
Příspěvky: 78
Registrován: 17 led 2009, 14:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnocení WS 550 - WS 888

Příspěvek od casesik »

Tak to docela zamrzi, za ty prachy bych cekal taky neco lepsiho. :-(
Meteostanice Rotava - Davis Vantage Vue
Michal a Matěj
Příspěvky: 7
Registrován: 24 led 2010, 03:23

Re: Hodnocení WS 550 - WS 888

Příspěvek od Michal a Matěj »

Ahoj,
k mému hodnocené „nadčasové stanice WS 550 alt. WS 888“ jak všichni prodejci shodně tvrdí bych přidal poslední poznatek z chladných dnešních dnů. Průběh měření venkovních teplot je následujících – stanice průběžně měří do hodnoty – 18,5 C a při poklesu pod tuto hodnotu přestává venkovní kombi senzor měřit úplně veškeré veličiny – vítr, slunce atd. Pro opětovné uvedení do provozu „samozřejmě musí vystoupat venkovní teplota nad – 18,5 C“ je třeba znovu vylézt na střechu a provést novou synchronizaci stanice s kombisenzorem - ztráta naměřených hodnot v meteostanici je v tu chvíli automatická.
Závěrem snad jedno, jako nadčasový předražený bytový doplněk ano, ale jako kvalitní meteostanici bych v žádném případě ani úhlavnímu nepříteli nedoporučil. I lihový teploměr umí rozhodně více!
casesik
Příspěvky: 78
Registrován: 17 led 2009, 14:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnocení WS 550 - WS 888

Příspěvek od casesik »

Mozna blba otazka, proc jsi to nesel vratit ci reklamovat hned pote se problemy objevily?
Meteostanice Rotava - Davis Vantage Vue
Michal a Matěj
Příspěvky: 7
Registrován: 24 led 2010, 03:23

Re: Hodnocení WS 550 - WS 888

Příspěvek od Michal a Matěj »

Dvakrát vyměněna v záruce a to měření teploty se dalo vyzkoušet po dvou letech až teď. Na rozdíl „WS 500 alt. WS 777“ tak ta to uměla až do – 29,9 C.
casesik
Příspěvky: 78
Registrován: 17 led 2009, 14:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnocení WS 550 - WS 888

Příspěvek od casesik »

Tak to je fakt drsny za takove prachy a takovy smejd. Ja bych to resil asi reklamaci a nasledne bych to zkusil prodat i pod cenou jen abych se toho zbavil.
A do ceho pujdes ted? Asi si ten kram uz dele nenechas predpokladam.
Meteostanice Rotava - Davis Vantage Vue
Zipík
Příspěvky: 50
Registrován: 13 srp 2009, 21:26
Meteostanice: OREGON WMR 200
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnocení WS 550 - WS 888

Příspěvek od Zipík »

Bohužel musím jen souhlasit ikdyž ne ve všem.To měření je fakt bída!Aktualizace po 3 min místo 2-20s!!!
První stanice se kousala a o půlnoci se vždy rozsvítila a už nezhasla.Při provozu na baterie vypadl přenos mezi venkovním čidlem.
U druhé stanice byl problém se špatným displejem.Sám se aktivoval pořád dokola a opět výpadek mezi venkovním čidlem.
Třetí je zatím bez problému kromě výpadku venkovního čidla.
Posílám i třetí opět zpět a budu požadovat navrácení peněz.Jsem zvědav jak pochodím.Jinak jsem dnes pro zajímavost strčil čidla do mražáku a ukazovali i -31 stupňů a ještě pořád měřili :wink: Takže jednoznačně špatný kus u Michala.
Teď řeším spíš problém jakou meteo teď koupit?Jestli VXR LM 2,Ventus 928 nebo TE831X.Chtěl bych Davisa ale vyhodit 25 za staici je trochu moc :x
Břeclav - Poštorná 165 m.n.m
OREGON WMR 200
Meteostanice WS2 - 550 vrácena v záruce...Nedoporučuji ani úhlavnímu nepříteli...
http://www.pocasi-breclav.cz/
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnocení WS 550 - WS 888

Příspěvek od Roman -dovozce »

Zipík píše:Bohužel musím jen souhlasit ikdyž ne ve všem.To měření je fakt bída!Aktualizace po 3 min místo 2-20s!!!
První stanice se kousala a o půlnoci se vždy rozsvítila a už nezhasla.Při provozu na baterie vypadl přenos mezi venkovním čidlem.
U druhé stanice byl problém se špatným displejem.Sám se aktivoval pořád dokola a opět výpadek mezi venkovním čidlem.
Třetí je zatím bez problému kromě výpadku venkovního čidla.
Posílám i třetí opět zpět a budu požadovat navrácení peněz.Jsem zvědav jak pochodím.Jinak jsem dnes pro zajímavost strčil čidla do mražáku a ukazovali i -31 stupňů a ještě pořád měřili :wink: Takže jednoznačně špatný kus u Michala.
Teď řeším spíš problém jakou meteo teď koupit?Jestli VXR LM 2,Ventus 928 nebo TE831X.Chtěl bych Davisa ale vyhodit 25 za staici je trochu moc :x
WXR LM2 je nyní dodáván s programem Weather Capture Advance (český návod pro použití programu přiložen), nebo když Davi, pak Vantage Vue na www.garni-meteo.cz
Zipík
Příspěvky: 50
Registrován: 13 srp 2009, 21:26
Meteostanice: OREGON WMR 200
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnocení WS 550 - WS 888

Příspěvek od Zipík »

U Davis Vue se nedají přihazovat už žádné další čidla.Takže za 15tis. mám přesnou stanici, kterou bohužel už ničím dalším nerozšířím.U WRX mě mrzí rozlišení srážkoměru a tak je to i Ventusu.Jěště jsem se díval po WS 3650IT+ ale po zkušenostech s WS se ji bojím koupit.Také rozhoduje cena kterou mám stanovenou do 9000.A taky aby dokázala spolupracovat s Weather Display...
Břeclav - Poštorná 165 m.n.m
OREGON WMR 200
Meteostanice WS2 - 550 vrácena v záruce...Nedoporučuji ani úhlavnímu nepříteli...
http://www.pocasi-breclav.cz/
casesik
Příspěvky: 78
Registrován: 17 led 2009, 14:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnocení WS 550 - WS 888

Příspěvek od casesik »

Jo ono proste na vyber moc toho neni. Sam jsem si zvolil hranici 5-9000kc ale po tridennim hledani jsem zjistil ze vlastne nic lepsiho oproti watson 8681(3100kc) neni. Takze stejne jsem musel zvednout latku a to na 15-25k, puvodni volba byla Vantage Pro2 ale nakonec jsem se rozhodl pro Vue, parametrove stejne akorat nevyhoda jednoho celku, coz me obcas mrzi ale uz jsem se stim smiril, ono vyhodit 10k kc jen proto abych mohl mit cidlo presne ve dvou metrech nad zemi je trosku luxus.

Jsem zvedavej co nakonec vyberes ty.
Meteostanice Rotava - Davis Vantage Vue
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnocení WS 550 - WS 888

Příspěvek od Tom »

Zipík píše:U Davis Vue se nedají přihazovat už žádné další čidla.Takže za 15tis. mám přesnou stanici, kterou bohužel už ničím dalším nerozšířím.U WRX mě mrzí rozlišení srážkoměru a tak je to i Ventusu.Jěště jsem se díval po WS 3650IT+ ale po zkušenostech s WS se ji bojím koupit.Také rozhoduje cena kterou mám stanovenou do 9000.A taky aby dokázala spolupracovat s Weather Display...
Pokud nechceě nic přes 10 000kč a už nějakou tu stanici máš pro zobrazování hodnot co takhle třeba zkusit Oregon WMRS200http://www.meteoshop.cz/poloprofesional ... p-389.html cena 5500kč je to to stejné jako Oregon WMR200 akorát nemá display a vnitřní pamět ale pokud by jsi to měl na něco napojené a sledoval přes PC zas až takový problém v tom není.Dá se k tomu navíc dokoupit i dalších 10 senzorů, UV čidlo a navíc konzole s displajem se dá v USA dokoupit já jsem si ji dokoupil přes Ebay a stál s poplatky okolo 4.000kč http://oregonscientificstore.com/oregon ... mky=569744 takže jsem si to poskládal a vyšlo mě to ještě levněji než zde prodávaná Oregon WMR200.Námítneš asi to rozlišení 1.1mm ale v tom problém nevidím uděláš si nádstavec na jakoukoliv hodnotu rozlišení a je to.Já to mám na rozlišení 0.1mm teď.Tu Vue bych si nekupoval taky z toho důvodu dalšího nerozšiřování ono se to vlastně dá rozšířit ale to by bylo finančně hodně náročné.Já jsem s Oregonem spokojený nic mě nevypadává a zobrazuje tak jak má myslím si že po Davisech je to nejlepší volba....
Naposledy upravil(a) Tom dne 07 úno 2010, 15:49, celkem upraveno 1 x.
Zipík
Příspěvky: 50
Registrován: 13 srp 2009, 21:26
Meteostanice: OREGON WMR 200
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnocení WS 550 - WS 888

Příspěvek od Zipík »

Nad tím Oregonem jsem taky přemýšlel :) Jsem nevěděl, že to jde přenastavit na přesnější měření.Ikdyž jsem i uvažoval o tom co by se stalo, kdyby se zvětšila nálevka :wink: Uvidíme jak dopadnu s reklamací vše závisí, jestli vrátí peníze :|
Břeclav - Poštorná 165 m.n.m
OREGON WMR 200
Meteostanice WS2 - 550 vrácena v záruce...Nedoporučuji ani úhlavnímu nepříteli...
http://www.pocasi-breclav.cz/
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnocení WS 550 - WS 888

Příspěvek od Tom »

Průměr 32.5cm nádstavce odpovídá 0.1mm stačí zkalibrovat v software přes který stahuješ data a jeto :wink: ......
RNDr.
Příspěvky: 206
Registrován: 23 říj 2009, 20:44
Meteostanice: DAVIS VANTAGE PRO 2
Bydliště: Uhrovec - SZ slovensko, meno: MARKO, vek: 15

Re: Hodnocení WS 550 - WS 888

Příspěvek od RNDr. »

čau Tom, je pravda že z USA sa nemôžu objednávat bezdrôtové prístroje ?? Lebo Ján Pícha hovoril že to je vylúčené. A ty si si kupoval bezdrôtovú konzolu funguje to. Tak ako to je ???
Michal a Matěj
Příspěvky: 7
Registrován: 24 led 2010, 03:23

Re: Hodnocení WS 550 - WS 888

Příspěvek od Michal a Matěj »

Ahoj,
Mám vysledované, že WS2 550 je oproti WS 550 inovovaná právě v tom, že má posunutý interval pro měření venkovní teploty do -30 C a režim „LIVE MODE“ je u WS2 550 změněn z intervalu 10 sekund s 1 sekundovým měřením na 20 sekundový s 2 sekundovým intervalem odečtu. I při instalací „firmwaru v.1.9“ do WS 550 ke změně stejně nedojde. Neví někdo, jaký je rozdíl mezi původním firmwarem 1.4 a 1.9?
Odpovědět

Zpět na „Provoz elektronické meteostanice“