Pročištění a registrace

Veřejná sekce týkající se subjektů sdružených v AMS. Co se vám líbí a co naopak ne? Máte nějaký zajímavý nápad nebo návrh? Připomínky k činnosti? Všechny názory, včetně kritických, jsou vítány.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Pročištění a registrace

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Ke dni 10. dubna 2009 jsem pročistil uživatele tohoto fóra. Byly vymazány všechny účty s nulovým počtem příspěvků, které byly starší jak 3 měsíce a dále všechny účty, které nebyly nikdy po aktivaci vlastníkem lognuty. Vymazáno bylo cca 65 účtů.

Zároveň bych měl několik poznámek k samotné registraci:

Kvůli zamezení přístupu spambotů je celé fórum řešeno jako "pouze pro čtení" pro neregistrované uživatele. Tudíž pokud si zde chcete pouze číst a nechcete reagovat, není nutné zakládat si nový účet. Při registraci je pak vyžadováno ověření CAPTCHA (obrázek s písmeny a čísly) a zároveň musí Váš účet schválit a aktivovat admin. Vzhledem k tomu, že jsem takřka stále v dosahu PC, druhý krok proběhne maximálně do 24 hodin.
Nepřistupuji k aktivaci účtů registrovaných z jiných e-mailových adres než v doménách CZ a SK, neboť z ostatních sem lezou jenom spammeři (týká se především gmailu). Po osobní domluvě lze ale takový mail povolit.

Děkuji za pochopení.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
dubnany 189
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2009, 22:07
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoraský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Pročištění a registrace

Příspěvek od dubnany 189 »

Zdravím,to je chválihodné! Zatím jsem tu moc spamů neviděl,to na E-pocasi je to o něco horší,ale jsem tam jeden z 3 moderátorů a stačít ty spamy průběžně mazat.Jinak tato diskuze je moc dobrá! Rád do ní píšu! :P :P :P
Pěkný pozdrav z jižní Moravy,konkrétně z Dubňan posílá Jirka
Naděje umírá poslední,užívejte života dokud to jde.
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pročištění a registrace

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Promazal jsem téma věnované Davisu a aktuálnímu počasí od flamu (nemyslím Flamese :lol:) a spamu. A pokud se tenhle styl bude opakovat opět (dotyčný dostal upozornění na PM), bude následovat 14 denní ban.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pročištění a registrace

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Dne 7. ledna 2011 byla z důvodu prolomení ochrany CAPTCHA spamboty (především z Ruska) přenastavena ochrana při registraci z opisování textu na odpověď na otázku. Předpokládám, že otázky jsou dostatečně jednoduché, ale spammery nepustí...

Samozřejmě schválení účtu adminem zůstává jako pojistka i nadále.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Odpovědět

Zpět na „Amatérská meteorologická společnost, z.s.“