Pozor na zveřejnění průměrné hodnoty měsíce

Veřejná sekce týkající se subjektů sdružených v AMS. Co se vám líbí a co naopak ne? Máte nějaký zajímavý nápad nebo návrh? Připomínky k činnosti? Všechny názory, včetně kritických, jsou vítány.
Odpovědět
lampet
Příspěvky: 18
Registrován: 05 úno 2009, 13:19

Pozor na zveřejnění průměrné hodnoty měsíce

Příspěvek od lampet »

Zdravím, v první řadě se omlouvám adminovi pokud je zde tenhle přízpěvek nevhodný, tak ať ho přesune. Jen jsem chtěl upozornit na skutečnost, že zasílání vyhodnocení uplynulého měsíce které se blíží se dělá až po odečtení posledních údajů v měsíci a né jak je záznam za červenec 2011, který je poslaný na forum již v 31 črc 2011, 06:23 a druhý 31 črc 2011, 09:11. Pokud se pletu, tak se omlouvám, ale co vidím to vidím a červenec má 31 kalendářních dnů. Pak jsou údaje nekorektní.
Uživatelský avatar
Jakub Vaclavovice
Příspěvky: 347
Registrován: 22 led 2008, 18:54
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Václavovice u Frýdku-Místku 289m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozor na zveřejnění průměrné hodnoty měsíce

Příspěvek od Jakub Vaclavovice »

Koukám, že se zde naráží na můj příspěvek, tak abych to vysvětlil. 31.7.2011 V 9:11hod. jsem reagoval na příspěvek kolegy, který zde poslal data o den dříve. Svůj příspěvek jsem ale 01 srp 2011, 09:19 smazal a napsal místo něho data za měsíc a kolega nademnou to udělal stejně, čehož si i můžete všimnout ve spodním řádku pod příspěvkem, kde je doba upravení příspěvku.
Uživatelský avatar
Petr Malina
Příspěvky: 305
Registrován: 26 čer 2006, 19:18
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Košíky, okr. Uh. Hradiště , 286,7m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozor na zveřejnění průměrné hodnoty měsíce

Příspěvek od Petr Malina »

Dobrý den všem, Jako připomínka (upozornění) od lampet na způsob zveřejnění vyhodnocení měsíce bych chtěl jen říct, že snad každý z nás, kdo tu přizpívá do vyhodnocení měsíčních dat, tak ví kdy tyto data zveřejnit. Bylo by postavené na hlavu psat něco co ještě nedoběhlo do konce. A že CtiborV a Jakub Vaclavovice mají přízpěvek odeslaný již v červenci, si kolega lampet nevšiml, že byl upraven jak píše Jakub Vaclavovice až v srpnu. Nechci nikoho odradit od napsání připomínek a vlastních názorů, ale aby byly opoctatněné, ale tenhle je podle mě mimo mísu. Zdraví Petr :wink: stanice Košíky
Aktuální data http://www.pocasi-kosiky.cz/aktualni-pocasi/ - jen při zapnutém PC
Webkamera aktuální snímek http://www.pocasi-kosiky.cz/webkamera/ - jen při zapnutém PC
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozor na zveřejnění průměrné hodnoty měsíce

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Čistě teoreticky ten, kdo neměří průměry rychlosti větru a nevyužívá minutová měření, může měsíc uzavřít posledního dne po 22. hodině :wink:

Dodatek: pokud ten den nebude dosažená Tmin po 22. hodině (což třeba dneska nehrozí)
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozor na zveřejnění průměrné hodnoty měsíce

Příspěvek od storm_ice »

Tomáš Prouza píše:Čistě teoreticky ten, kdo neměří průměry rychlosti větru a nevyužívá minutová měření, může měsíc uzavřít posledního dne po 22. hodině :wink:

Dodatek: pokud ten den nebude dosažená Tmin po 22. hodině (což třeba dneska nehrozí)
... a nebo naopak, kdo měří srážky 7-7h tak až do 7h prvního dne následudujícího měsíce.

K tomu dodatku, zejména v zimě pak naopak za studenou frontou hrozí při profouknutí inverze maxima, nemluvě o denním průměru který může výrazně ovlivnit T22.

Pro Petra, ano u Kuby je fakt, že on poslal data až po konci měsíce a toho 31 upozorňoval na nyní diskutované téma, kdy se dělají statistiky z neuplných dat :wink: takže alespoň půlka tu své opodstatnění má.
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozor na zveřejnění průměrné hodnoty měsíce

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Tak ono se taky denní minima někde neuzavírají k půlnoci, ale k jinému termínu. Já jsem teda k systému 0-24 přešel naplno se zavedením minutového měření, protože u něj je to vcelku jedno.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozor na zveřejnění průměrné hodnoty měsíce

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Na hodnocení měsíce a hodnot od začátku roku je čas až po termínu: (SELČ – 8 hodin + korekce na MSSČ).
Například pro Dřevohostice je rozhodující okamžik 1.9.2011 7:49:21.

Nedělám to samozžejmě s přesností minuty ale snažím se, hlavně srážky.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozor na zveřejnění průměrné hodnoty měsíce

Příspěvek od Michal Geryk »

Klimatologický den trvá od 21 do 21 hodin SEČ, přesněji MSSČ. Srážky z uplynulého dne se ale odečítají v 7h MSSČ a tyto termíny bychom i my měli dodržovat, pokud chceme svá data porovnávat s oficiálními údaji ČHMÚ a mezi sebou. Je problém v meteostanicích? :?:
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozor na zveřejnění průměrné hodnoty měsíce

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Michal Geryk píše:Klimatologický den trvá od 21 do 21 hodin SEČ, přesněji MSSČ. Srážky z uplynulého dne se ale odečítají v 7h MSSČ a tyto termíny bychom i my měli dodržovat, pokud chceme svá data porovnávat s oficiálními údaji ČHMÚ a mezi sebou. Je problém v meteostanicích? :?:
Abych byl upřímnej, místní sluneční čas jsem nějak neřešil, protože ležím na 16°v.d. a ty 4 minuty jsou vcelku bezvýznamný. Navíc dokud jsem neměl automatiku, tak odečty často nebyly ani přesně v celou hodinu (jakožto že teď by nebyl problém brát hodnoty z 7:56 atd.). A kdysi hodně dávno mě ni neříkala ani změna termínů při změně času (i když v průměru se odchylka potlačila nižšími hodnotami ráno).

CO se srážek týká, tam to je asi tím, že dokud nebyly automatizované srážkoměry, odečítalo by se to o půlnoci blbě. Jinak ČHMÚ používá "hybridní výpisy" - jsou tam jak úhrny srážek 7 - 7 tak 0 - 24.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozor na zveřejnění průměrné hodnoty měsíce

Příspěvek od storm_ice »

Tak já bych to mohl napsat shodně jako Tomáš, ty srážky jsem se snažil sjednotit a chtěl jsem i teplotu, ale když už mám nějakou řadu 0-24h, tak to už ponechám :)
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Odpovědět

Zpět na „Amatérská meteorologická společnost, z.s.“