SKYWARN Weather Radio

Veřejná sekce týkající se subjektů sdružených v AMS. Co se vám líbí a co naopak ne? Máte nějaký zajímavý nápad nebo návrh? Připomínky k činnosti? Všechny názory, včetně kritických, jsou vítány.
Odpovědět
David Rýva
AMS
Příspěvky: 47
Registrován: 16 bře 2006, 14:16
Bydliště: Kolín-Zálabí 205m.n.m
Kontaktovat uživatele:

SKYWARN Weather Radio

Příspěvek od David Rýva »

Přeposílám krom fóra na bourky.cz i sem, snad se Admin nebude zlobit 0:)

Ahoj všichni,

už nějaký čas a to zejména poslední dobou mi leží v hlavě jedna taková věc. Chystám se totiž na modernizaci webu, opravit některé věci, odkazy nefungující a dodělat nebo vyházet nefungující záležitosti a jelikož do jara přibude pár věcí ala mesoscale discussions a docela by se mi líbilo, pokud by byl zájem od lidí, moct vysílat nějakou smyčku s info o počasí čtenou automatem, něco ala americké NOAA Weather Radio. :)
Fungovalo by to zpočátku asi jen jako vysílání přes net, kdy by při stabilném počasí byly automatem čteny aktuální údaje z meteostanic, předpovědi ČHMÚ apod(samozřejmě s uvedením zdroje). V případě vydání předpovědi SKYWARNem, by bylo krom čtení aktuálního stavu počasí jednou za nějaký čas(aktualizace dat je beztak po hodině), vysíláno info z předpovědi SKYWARNu, ohledně očekávaného vývoje. Během dění už přímo vysílány mezoměřítkové komentáře k situaci a očekávanému vývoji pro nejbližší desítky minut až hodiny apod.

ALE!!!

a) nevím jaký by byl zájem o takovou službu, aby tu bylo WX radio v Češtině pro ČR

b) nemám absolutně zkušenosti z provozem něčeho takového, tj. záviselo by to na aktivním zapojení se nějakého nejlépe radioamatéra který má potřebné zkušenosti a znalosti

c) pokud by to fungovalo a byl by zájem tak by šlo časem zkusit vysílat na základě nějaké amatérské licence jako radiomaják nebo tak něco, něvím ale co to přesně obnáší a jaké jsou možnosti

d) nevím jeslti by na to byly vůbec prostředky, zejména na realizaci vysílání do éteru

Kdo by měl nějaké nápady nebo podněty a nejlépe konkrétní návrhy a znalosti tak sem s tím prosím.

Děkuju
Kolín-Zálabí, Czech Republic, WMO ID: 11614
SKYWARN CzechoSlovakia - weather forecasting, watches and warnings
ESTOFEX - European storm forecast experiment
http://www.youtube.com/skywarncz
Uživatelský avatar
Jakub Vaclavovice
Příspěvky: 347
Registrován: 22 led 2008, 18:54
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Václavovice u Frýdku-Místku 289m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: SKYWARN Weather Radio

Příspěvek od Jakub Vaclavovice »

Zdravím stejný projekt (meteoradio) jsme měli vybudovaný i my (já a pár dalších lidí). Měli jsme svoje stanice (byly to stanice Davis VP2 umístěne různě po beskydech a pár taky v jeseníkách) a maják, který hlásil co 3minuty data z těchto stanic + vlastní text, který jsme do majáku vkládali (předpovědi,výstrahy apod.). Bohužel asi po víc jak po roce se sdružení rozpadlo :( . Důvodem byly problémy se sponzory, finanční náročnost neustále tehcnické problémy apod. Ještě dodám takovou zajmavost, kterou by jste mohli potom případně do majáku přidat, náš maják měl nastavené určite hodnoty při jejíchž překročení hlásil určitou stanici (např. překročení srážek,síly větru apod.) po minutě dokud se stanice nevrátila pod tuto hodnotu. Takže Vám fandím a doufám, že Vám to půjde lépe než nám.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: SKYWARN Weather Radio

Příspěvek od Michal Geryk »

Davide,
jsem jednoznačně pro! ;-) Bohužel ti asi nepomůžu, s tímto nemám žádné zkušenosti.

Já osobně toho asi nevyužiji - v práci máme zablokovaná jakákoliv rádia a videa (včetně YT) a doma absolutně nestíhám... :? :(
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Odpovědět

Zpět na „Amatérská meteorologická společnost, z.s.“