Obsah fóra Amatérská meteorologická společnost, z.s. Amatérská meteorologická společnost, z.s. Jak psát na web

Jak psát na web

Veřejná sekce týkající se subjektů sdružených v AMS. Co se vám líbí a co naopak ne? Máte nějaký zajímavý nápad nebo návrh? Připomínky k činnosti? Všechny názory, včetně kritických, jsou vítány.

Příspěvek 20 úno 2010, 19:57
Tom Uživatelský avatar

Příspěvky: 2040
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Meteostanice: Davis Vantage Pro2

Vzhledem k tomu že tu dochází stále k nesrovnalostem ohledně příspěvků od některých uživatelů dovolil bych si zde napsat postup jak psát příspěvky do fora.

Na webu amaterské meteorologie je několik témat do kterých uživatelé píšou své příspěvky

V první skupině jsou témata o počasí kde se věnujeme aktuálnímu počasí,výhledu na dny následující a vyhodnocení právě zakončeného měsíce či roku.

-AKTUÁLNÍ POČASÍ
zde píše uživatel aktuální informace o stavu počasí ve své lokalitě tzn. Aktuální teplota,vítr,tlak,srážky atd.Příspěvek by měl být srozumitelný a né zbytečně dlouhý.Kdo se chce velmi krátce zmínit co třeba ten den vykonával a nebo dát zajímavý odkaz co se počasí týče nejvhodnější by to bylo zde ale opravdu jen okrajově.

Příklad
Dnes bylo u nás zataženo postupně s deštěm. T.min. +2C T.max. +10C ,vítr SZ do 5m/s , tlak 1024hpa.Srážky 1mm.Dnes jsem si udělal pěkný výlet na kole po horách. :D

-Vaše předpověď pro ČR a zahraničí
zde se píše o výhledu na dny následující

Příklad:

Tak bouřky na frontě asi nebudou v noci z pátku na sobotu, ale už kolem poledne a odpoledne v pátek a může to být hodně zajímavé. A další bouřky (hlavně v Čechách) lze čekat v pondělí, kdy vyvrcholí oteplení. Jediný slunečný den bude asi v neděli (a na východě zřejmě i v pondělí).

-Průměrné teploty v ČR

zdejsou různé rozbory jako je průměr teplot,srážky atd. za daný měsíc.

Dalším tématům kterým se zde na Amatérské meteorologii věnujeme jsou poznatky o provozu meteorologických přístrojů kterých je v současné době mnoho a nováček v tomhle koníčku by se rád dozvěděl jaké poznatky mají uživatélé kteří ten či onen přístroj mají, jakou stanici pořídít ,jak správně měřit,jak odesílat data na web a jaký software pro to použít.Slouží k tomu téma PROVOZ ELEKTRONICKÉ METEOSTANICE dále OTÁZKY A ODPOVĚDI a spousta dalších podtémat kde se dají zjistit zajímavé poznatky.
Příspěvky v jednotlivých tématech by měly být tedy srozumitelné a k věci. Když budu diskutovat o meteostanici XY nebudu tam psát aktuální počasí nebo co jsem dnes dělal.Něměly by se tam také objevovat stále stejné otázky dokola- stává se pak z toho docela chaos a nikomu to moc přehledné nebude.Pokud toto forum zůstane přehledné - bude mít z toho radost současný i nový uživatel ktrerý se chce také věnovat tomuto úchvatnému a dle mého názoru užitečnému koníčku.Vítám tím tedy nové uživatele a přeji mnoho zdaru v hledání informací které můžou pomoci v problematice amaterské meteorologie.

Zpět na Amatérská meteorologická společnost, z.s.

cron