Sraz amatérských kapacit v oblasti meteorologie :-)

Veřejná sekce týkající se subjektů sdružených v AMS. Co se vám líbí a co naopak ne? Máte nějaký zajímavý nápad nebo návrh? Připomínky k činnosti? Všechny názory, včetně kritických, jsou vítány.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Sraz amatérských kapacit v oblasti meteorologie :-)

Příspěvek od Adi »

Onomu srazu se principiálně nebráním, vzhledem k možnostem dojezdů z různých končin republiky se mně zdá býti nejlepší Olomouc, resp. Brno, popř. Česká Třebová a okolí. Autem je to v zásadě jedno, snad někde na Vysočině, což je zhruba uprostřed republiky či Drahanech, třeba poblíž radaru Skalka (možná exkurse, kdyby byla možná) apod. Podumejte.
Termíny vidím někdy na konci listopadu, resp. až někdy v lednu, po vánocích, myslím ty nejdřívější.
rozumné by bylo to nechat spíše na únor či březen, kvůli organizaci, onen konec listopadu mně přijde dost šibeniční, beru ho zpět.

zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sraz amatérských kapacit v oblasti meteorologie :-)

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
také nejsem v zásadě proti, jen bych silně preferoval nějaké místo na trati Břeclav-Brno-Česká Třebová - Praha. Jelikož ostatní by pro mě bylo celkem špatně dostupné. Třeba v Třebové či v Brně by se určitě zajímavá místa našla. Olomouc je sice taky fajn ale zase asi hůře dostupná z Čech.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sraz amatérských kapacit v oblasti meteorologie :-)

Příspěvek od Michal Geryk »

Jsem pro sraz, ale kdo ho uspořádá (já čekám další přírůstek do naší mateřské rodinné školky :lol: a nemám organizační vlohy)? Mluvilo se o tom už loni...

Trochu se zde znám asi jen s Tomášem Prouzou a storm_icem.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sraz amatérských kapacit v oblasti meteorologie :-)

Příspěvek od dobrmanek »

Jsem jednoznačně pro sraz. Jediná podmínka je víkend. Přes týden je to zabité. Při srazu by měl být nějaký zajímavý doprovodný program. Podle toho potom vybrat místo. ale musel by to někdo zorganizovat.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sraz amatérských kapacit v oblasti meteorologie :-)

Příspěvek od Tomáš Prouza »

A nechcete počkat do dubna (letos to výjimečně bylo v červnu) a přijet do Radostovic? Sice je to trochu bokem, ale předpokládám, že se bude dost lidí dopravovat auty a nebyl by problém se nějak dohodnout. Letos se navíc uvažovalo i o časovém prodloužení trvání semináře. A doprovodný program je tam více než bohatý...
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sraz amatérských kapacit v oblasti meteorologie :-)

Příspěvek od Michal Geryk »

Něco o letošních Radostovicích - pro představu, co vás (nás) čeká: http://www.bourky.com/radostovice09.php

Bylo by to asi nejlepší, ale aby stačla kapacita školícího střediska ČHMÚ... :lol: Seminář Radostovice by měl příští rok trvat snad od čtvrtka do neděle, ale berte to informativně.
Je to zaměřeno hlavně na konvektivní jevy, ale bývá tam i hodně lidí z ČHMÚ a je tam dost času na vzájemné seznamování, pro nezadané možná i něco víc... :lol: :lol: :lol:
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sraz amatérských kapacit v oblasti meteorologie :-)

Příspěvek od dobrmanek »

Letos jsem si říkal a patřičně se těšil, že pojedu do Radostovic a najednou bylo po nich. Bohužel nikde (aspoň já jsem si nevšim) nebyl uveden termín, natož nějaká kontakní osoba. Po pravdě jsem se ani neptal, ale jestli je to tak přísně tajné, tak Radostovice potom nemají smysl pro nás začínající "meteorology". Tak spíš udělat něco menšího pro pár nadšenců s nějakým výkladem zkušeného meteorologa, než Radostovice ..........
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Sraz amatérských kapacit v oblasti meteorologie :-)

Příspěvek od Adi »

Ahoj,

Osobně nejlepší mně příjde pátek odpoledne/sobota, pro vytrvalce i neděle. Radostovice jsou trošku ... z ruky a nutnost jízdy autem. Proto mně příjde opravdu nejpříhodnější místo někde v okolí České Třebové apod, jak jsem již nadmínil, onen radar Skalka by mohl být součástí akce. Pro začátek bych spíše zvolil komornější prostředí (penzion, rekreační středisko, chatky apod, ), navíc toto na jaře a koncem zimy bývá nejlevnější, coby mimosezónní akce a ubytování.

zatím
Naposledy upravil(a) Adi dne 29 říj 2009, 11:51, celkem upraveno 1 x.
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sraz amatérských kapacit v oblasti meteorologie :-)

Příspěvek od Michal Geryk »

Dobře, ale pokud se toho nikdo osobně nechopí, tak... :?
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Sraz amatérských kapacit v oblasti meteorologie :-)

Příspěvek od Adi »

No, už jednoho dobrovolníka máme, z Prahy, pokud se nepletu :-)
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sraz amatérských kapacit v oblasti meteorologie :-)

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Je pravda, že pozvání do Radostovic kolovalo spíše na ASS, než tady. Každopádně až se mi dostane do ruky plán na rok 2010, není problém ho rozeslat dalším zájemcům. Prodloužení trvání semináře souvisí předpokládám se zvětšením prostoru pro prezentaci jednotlivců - já jsem byl v Radostovicích letos poprvé (vloni jsem měl tu bouračku na kole s dodávkou), a to jako pasivní "divák", příští rok už hodlám vystoupit i aktivně s prezentací letošních událostí (2.7. povodeň, 23.7. SQL, 3.8. MCS). Seminář není rozhodně omezen jen na "odborné "meteorology - témata se sice točila především kolem konvektivních jevů, ale probíralo se i leccos kolem. A co by se nás týkalo především - spolupráce ASS/Skywarn/ČHMÚ při sledování (varování/vyhodnocování) extrémních projevů počasí (a tady to už nejsou jen bouřky). Tohle téma se letos jen nakouslo a snad se v něm v roce 2010 pokročí dále.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sraz amatérských kapacit v oblasti meteorologie :-)

Příspěvek od storm_ice »

mno tak sraz bych bral, nejsem už moc potěšenej jak je to celkem daleko :( radši bych byl někde pro východní čechy. Jinak na Radostovice bych nečekal 1) to bude za dlouho 2) to už je trochu specializovanější .. já bych to bral něco jako výlet, odpoledne třeba s nějakym posezenim :wink:
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Sraz amatérských kapacit v oblasti meteorologie :-)

Příspěvek od Adi »

Ahoj,

Vidím to podobně jako storm_ice - tedy max dvoudenní setkání pro "běžné" účastníky, v lokalitě východních Čech, Vysočiny či Drahan s možností exkurse někam na meteorologicky zajímavé "poutní" místo :wink: a odpoledním, resp. večerním posezením u dobrého truňku s případným hostem aneb profesionálem z oboru :-) .
Radostovice bych opravdu nehrotil, jsou dál - aspoň pro nás z východu a celkově nesplňují onu podmínku komornosti této akce :wink:
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Sraz amatérských kapacit v oblasti meteorologie :-)

Příspěvek od kocurekp »

Což o to, zařídit přespání v penzionu někde ve východních Čechách není problém, ale to pozvání odborníka může být celkem problém. Je celkem dost přednášek veřejných tady v sídle ČHMÚ v Praze Komořanech, ale zase lákat všechny do Prahy jen kvůli tomu mi přijde pragocentristické... Uvažuju, že zkusím sehnat kontakt na nějakého meteorologa, který by byl ochoten s námi strávit večer. Jako super tip mě napadl Václav Cílek - geolog, klimatolog, filozof, nadprahový člověk, kterého si velmi vážím, zároveň vystupuje velmi pokorně a na nic si nehraje. Je ale dost mediálně vytížený a vůbec netuším, jak může reagovat na pozvánku na naše setkání... Na cestu a přespání bychom se mu třeba složili... Co myslíte, mám to zkusit ho oslovit?
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Sraz amatérských kapacit v oblasti meteorologie :-)

Příspěvek od Adi »

Ahoj,

Pokud by to šlo, tak ano. Pak doladit termíny, to bude nejhorší.
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Odpovědět

Zpět na „Amatérská meteorologická společnost, z.s.“