Aktuální počasí - říjen 2013

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
horale
Příspěvky: 728
Registrován: 29 říj 2010, 11:00
Meteostanice: Topcom NG265NE
Bydliště: Nové Město pod Smrkem 490 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - říjen 2013

Příspěvek od horale »

Ahoj, včerejšek i dnešek stále se silným větrem, ale jinak teplo. Včera většinou skoro jasno, Tmin 10,7°C, Tmax 16,4°C. Nárazy větru 55 km/hod.

Dnešek také jasný, když jsem vstával v šest hodin do práce bylo dnešní minimum 7,9°C, rozfoukal se vítr a než jsem v půl sedmý odešel, už bylo 14°C. Jinak maximum krásných 21,3°C. Nádhera. Škoda, že tak krásný počasí musím trávit do odpoledne v práci.. Vítr vanul silný s nárazy 68,5 km/hod.

Aktuálně je jasno a stále pěkný hukot, vítr fouká kolem 60 km/hod, ale ani v létě nebylo kolikrát v noci takový teplo. Ještě je 17,4°C.
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - říjen 2013

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.V noci se vyjasnilo a díky radiačnímu ochlazení ráno hustá mlha,která se dopoledne pomalinku rozpouští.Noční min. +7,2 st.Přes den nádherně,dopoledne dlouho ležíme pod inverzí,sice jasno,ale stále pod +10 stupni,pak přidal vítr i slunce a teplota letí nahoru.Odpoledne neuvěřitelných +19,2 st,což je nový rekord pro dnešní den,stejně jako denní průměr.Večer jasno,teplota padla k +11 st ve městě v údolí,ač po vršcích ještě teple fouká,postupně se tvoří nízká oblačnost,nyní už zataženo +12,5 st.
storm_ice
Příspěvky: 5595
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - říjen 2013

Příspěvek od storm_ice »

Hoj, v neděli bylo zataženo, mlhavo, odpoledne se přidal občasný, postupně trvalý slabý až mírný déšť, večer ustávající. Tmax 11,4°C Tmin 4,9°C, vítr Z-Jz do 2 m/s, srážky Obrázek 4,6 mm. V pondělí byla ráno mlha, během dopoledne se rozpustila na polojasno až oblačno, odpoledne až skoro jasno, večer přibývání oblačnosti na skoro zataženo, Tmax 20,3°C Tmin 9,3°C, vítr JJz-ZJz do 5 m/s, v nárazech až 7 m/s.

Aktuálně 00:30 skoro jasno ObrázekObrázek 11,0°CObrázek prom. do 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - říjen 2013

Příspěvek od kocurekp »

Máme štěstí, že deka se nám zatím vyhýbá, dnes už je jí pokryta většina ČR. Včera skoro jasno až polojasno, teploty 10,4 - 20,4°C. Bez větru, jen mírný vánek od JV. Dnes po ránu opět skoro jasno, minimum 11,4°C, nyní v 9:40 už 15,5°C.
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí - říjen 2013

Příspěvek od Adi »

Ahoj,

budete mně kamenovat, ale tenokrát radší deku než fén. Nad horami jeho klasická oblačnost.
Ráno příjemných 7, neskutečná rosa, ovšem v 11 už 20, nyní 22, jasno nebo skoro jasno, jižní až jihovýchodní vítr mírný až čerstvý s nárazy
Dneska minimálně 23 bude .... masakr. Na konci srpna bych byl spokojen, nyní je to totální extrém :/ :| :evil: Chvíli jsem pracoval venku, člověk je z toho tepla strašně uondaný. Nemám to rád.

zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - říjen 2013

Příspěvek od fractal »

Tak já s tebou souhlasím, teplo je celkem nepřirozené, a když v tom musím jezdit z práce, není to moc příjemné. Z rána musím být oblečený a odpoledne je mi pak horko. Ne samozřejmě venku ale v autobuse a ve vlaku, kde je celkem děsně. Co je ale neuvěřitelné, tak jsou v nemalém počtu vidět odpoledne při teplotě kolem 20 °C lidi v teplých bundách a kabátech. Šílené.

Od rána bylo dnes zataženo nízkou oblačností ale zato teplo, 11,3 °C, k polednímu se oblačnost začala trhat a teplota vystoupala až na 22,3 °C, trošku to kazil vítr, který odpoledne dosahoval až k 7 m/s. Převážně od V. Odpoledne pak bylo polojasno.
Naposledy upravil(a) fractal dne 24 říj 2013, 07:13, celkem upraveno 1 x.
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
Uživatelský avatar
CtiborV
Příspěvky: 648
Registrován: 21 led 2008, 21:51
Meteostanice: Lacross WS 2350
Bydliště: Řídeč, okr. Olomouc, 300 m.n.m, střední morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - říjen 2013

Příspěvek od CtiborV »

Adi: kamenovat tě nebudu, my dneska měli zataženo inverzní oblačností a velice jsem toto počasí uvítal.Dělali jsme dřevo v lese a i tak bylo docela dusno a teplo. Svítit do toho ještě slunce, asi bychom tam chytali infarkt... I přes inverzi bylo +18,4°C, ráno neskutečných 14°C, za to by se nemusel stydět ani začátek srpna. Vysunutá brázda nízkého tlaku až nad afriku trochu připomíná počasí podzimu 2006. Je to sice podobné, ale tehdy nebyla zdaleka taková zásoba arktického vzduchu jako nyní. Uvidíme, co předvede atlantik, vypadá to, že příští týden by mohal přijít i nějaká dynamická TN, to už tu dlouho nebylo.
Z Řídeče (300 m.n.m) u Šternberka v podhůří Nízkého Jeseníku . Aktuální data a statistiky : https://ctiborvenus.eu/pocasi
storm_ice
Příspěvky: 5595
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - říjen 2013

Příspěvek od storm_ice »

Hoj, v úterý byla ráno mlha, kolem poledne se rozpustila na skoro jasno až polojasno, Tmax 19,1°C Tmin 7,4°C, vítr V-Sv do 4 m/s.

Aktuálně 00:30 zataženo, mlha ObrázekObrázekObrázek 11,1°CObrázek Jz do 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - říjen 2013

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
dnešek byl opět celkem teplý. Ráno mezi 5 - 10 h s deštěm (5,4 mm). Minimum 12,2 °C, maximum 18,9 °C. Více méně bylo zataženo, jen odpoledne bylo polojasno. Teď večer až jasno.
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí - říjen 2013

Příspěvek od Vichr »

Mám takovej pocit, že jsem na dovolené někde na jihu :D. Dvacítka padá každý druhý den, dnes v noci to nešlo ani pod deset, ani s dekou zatím nebyly problémy (v noci na středu jakási potrhaná deka svištěla vzduchem, ale hned ráno se rozpustila). Výhledově to na podstatnou změnu směrem k zimě nevypadá, takže pokud sem vpadne někdy po Martinovi, nebudu se zlobit, protože teď si užívám :D

Přeji hezký den
Vichr
Uživatelský avatar
horale
Příspěvky: 728
Registrován: 29 říj 2010, 11:00
Meteostanice: Topcom NG265NE
Bydliště: Nové Město pod Smrkem 490 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - říjen 2013

Příspěvek od horale »

Ahoj, souhlasím s Vichrem, jen bych tu zimu klidně posunul až po Mikulášovi.. :D Zatím stále krásně, jen ten silný vítr trochu kazí příjemný teploty a minimálně do pondělí se ho asi nezbavíme.

Včera jasno, k večeru zataženo se slabou přeháňkou, poté polojasno. Tmin 15°C, Tmax 21,2°C, srážky 0,6 mm, nejvyšší náraz větru 78,6 km/hod.

Dnes jasno po celý den, Tmin 12,8°C, Tmax 17,7°C, vítr 42,8 km/hod.

Aktuálně je jasno a 13,3°C
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - říjen 2013

Příspěvek od kocurekp »

Ano, dnes další nádherný skoro jasný až max polojasný den od rána s plným sluncem bez kouřma, inverzních mlh nebo něčeho podobného. Teploty opět extrémně vysoké na tuto dobu, 12,3 - 20,3°C. Žádného větru jsem si nevšiml, když jsem šel na oběd, stanice potvrzuje nejvyšší chvilkový extrém 6,7 m/s od JZ. Jinak 2 až 4 m/s.

Je mi jasné, že tohle se později obrátí do druhého extrému, a pak zas budem nadávat na dlouhou zimu... :roll:
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
storm_ice
Příspěvky: 5595
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - říjen 2013

Příspěvek od storm_ice »

Hoj, ve středu bylo zataženo, mlhavo, ráno občas mrholení, odpoledne se na frontě přidal i slabý déšť, Tmax 16,2°C Tmin 10,7°C, vítr prom. nebo VSv do 4 m/s, srážky Obrázek 0,5 mm.

Aktuálně 00:30 jasno ObrázekObrázek 7,3°CObrázek Jz do 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí - říjen 2013

Příspěvek od Vichr »

Já bych tu zimu posunul na neurčito :lol: Možná tak čtrnáct dnů kolem vánoc a čtrnáct dnů na přelomu leden/únor, přeháňkový severozápad, zimní bouřka, mírné teploty, sníh. Mezitím a potom jihozápad, ježdění na kole do práce, víkendové procházky v přírodě, fotogenická obloha, málo topení, idyla :D Zbytek povětrnostních situací bych s klidným srdcem "odevzdal" Adimu, snad jen vytřídit všechno to, co způsobuje silný smog:-)
Dnes se konečně "ujala" deka, ale jen na dopoledne, odpoledne už bylo zas krásně, polojasno s cirry. V maximu "jen" 16 stupňů, ale to stačí :!: :D Teď znovu vzniká nějaká mlha, ale předpokládám, že z toho nic moc nebude. Jediný den s trvalou dekou letos na podzim byl 9.10. Úžasné :D

Přeji hezký víkend
Vichr
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - říjen 2013

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Nádherný počasí,spokojenost všude kolem,že tady se najdou stěžující na současné počasí,to mne dostalo..
Oblačnosti i vlhkosti je hodně,trvalá deka však naštěstí není a slunečního svitu je poměrně dost.Hlavně však příjemné teploty.Při delším nočním vyjasnění,jako třeba uplynulou noc to jde až k +7 st,jinak kolem,nebo nad +10 stupni.Přes den už třetí den po sobě maximum +17,4 st.Jen ať to drží,humusů letos bylo nekonečně…
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2013“