Aktuální počasí - září 2011

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
horale
Příspěvky: 728
Registrován: 29 říj 2010, 11:00
Meteostanice: Topcom NG265NE
Bydliště: Nové Město pod Smrkem 490 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - září 2011

Příspěvek od horale »

Ahoj, v Novém Městě pod Smrkem bylo v pátek převážně jasno, nebo polojasno. Vítr slabý, večer bezvětří. Noc na sobotu studená, 3°C. Teplot nad dvacet bychom se u nás mohli dočkat od neděle do úterý, tak doufám, že to vyjde.

Pátek 23/9
Tmin: 4,9°C
Tmax: 18,5°C
Srážky: 0 mm
Max. náraz větru: 31,7 km/hod



To: Fractal, koukal jsem na In počasí a hází to tam nějaké nesmysly už delší dobu, jako vítr 75 m/s...
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - září 2011

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Dnes netradičně ráno po noční.Po předchozích oblačných dnech je slibováno doslova luxusní počasí,tak uvidíme,zda-li to vyjde.Přeci jen už je konec září a mlhy s nízkou oblačností umí zcela změnit předpověď..
Dnešní ráno po jasné noci je velmi chladné s +2,5 stupni,sem tam na trávě už bílo jíním.Jsem zvědav,jestli teď na konci září uděláme dvacítku.V období 25.září – 13.října ještě nějaké dvacítky v rekordních zápisech maximálních teplot uplynulých roků jsou,ale moc jich není.

Adi,Vichr:Vidím,že na začátek zimy máme dosti podobný názor.Já se jen domnívám,že po chladnějším listopadu bude asi poněkud teplejší-více oceánský prosinec...s tím zase nesouhlasí Adi,ale to je diskuze :)
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - září 2011

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Pátek relativně příjemný, oblačný s Tmin +6,4°C ve 23:57 a Tmax +18,5°C v 15:00. Přes den kupovitá oblačnost doprovázená slabým západním větrem. Noc na sobotu studená s Tmin +2,5°C v 6:32.

Aktuálně v 9:53 je teplota +10,1°C (vzestup), tlak 1021,2 hPa (vzestup), vlhkost 93%, rosný bod +9,2°C. Jasno, SZ vítr do 1 m/s.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - září 2011

Příspěvek od storm_ice »

Hoj, včera bylo skoro jasno až oblačno, přechodně skoro zataženo, večer ubývání oblačnosti až na jasno. Tmax 20,6°C Tmin 8,0°C, vítr Jz do 4 m/s.

Aktuálně 15:30 jasno ObrázekObrázek 19,2°CObrázek Jz 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - září 2011

Příspěvek od Tom »

Dnešní den se povedl po celý den jasno maximum sice nedosáhlo +20°C přesněji + 19.6°C ale na vyhřátém betonu kde jsem se po celý den pohyboval to bylo velice příjemné ani vedro ani zima. Ranní minimum kleslo na +6.8°C. Aktuálně jasno teplota necelých +15°C zem atakuje +11°C
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - září 2011

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
dnes bylo celý den úplně jasno. Krásně. Odpoledne slunce ještě stále velice příjemně hřálo. Minimum 8,6 °C, maximum pak 22,1 °C.

To horale: No ten vítr mě teď nějak zlobí. Do PC se ukládají nesmysly. Teda jen do souboru s aktuálním počasím, history.dat je OK. Divné. Zkusím zítra přeinstalovat systém, tak to třeba pomůže.
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí - září 2011

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Dneska krásné, podzimní počasí babího léta. :)
Jasno nebo polojasno, ráno místy přízemní mlha, během dne kouřmo. Teploty ráno na 6, přes den do 18, nyní večer 8. Očekávám, že do rána bude mlha, fouká slabý SV vítr. Ten žene binec z Polska až někde za Olomouc, na radaru Skalky bylo krásně vidět kouřmo od SV. Na Drahanech vzduch byl ovšem luxusní :) Tam se předala i nevýrazná kupovitá oblačnost. Pocitově chladno, avšak příjemně. Překvapil mně velký počet lidí a kamerující televize, ta dle pořadatelů mohla za spoždění a navýšení front.
Na zpáteční cestě byl cítit dech Ostravy a Polska cítit už někde u Hranic, přestože koncentrace prachu nejsou zatím moc velké, maximálně v mezích limitu.

Zima je opravdu magnetem :), co se předpovědí týče, ostatně je to vidět i na serveru e-počasí :) Další roční období nejsou tak "atraktivní", snad jen léto, když se mění počasí a mají přijít bouřky, resp. studená fronta :) Co samotné předpovědi týče - uvidíme, jsem letos hodně zvědav :), co z úvodních predikcí nakonec zbude. Co se týče mně, kdyby byla zima do listopadu do března, vůbec bych se nezlobil :) , ovšem realita bude odlišná - viz předchozí příspěvky

zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - září 2011

Příspěvek od storm_ice »

Hoj, včera krásný slunečný den, převládalo skoro jasno nebo zcela jasno, ráno a dopoledne tu strašila mlha, která se před 10h definitivně rozpustila. Tmax 21,2°C Tmin 5,1°C, min. přízemní teplota +0,6°C vítr V do 3 m/s nebo bezvětří.

Aktuálně 14:00 oblačno ObrázekObrázek 20,8°CObrázek J 2 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - září 2011

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
dnešek krásný jasný, teplý. Ráno 7,9 °C, odpoledne to vyšplhalo až na 23,8 °C. Mimochodem minimum z 10.8. (7,5 °C) stále nebylo pokořeno. Dle modelů to vypadá že pěkné počasí vydrží. To je jenom dobře.
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - září 2011

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Jak píšete,počasí super a dle mého je toto jediná konkurence opravdu pravého letního počasí.Dnes výjimečný zcela bezoblačný den,pouze slabá cirovitá oblačnost i na hřebenech Krkonoš..to se povede málokdy,proto dnes na Sněžce pralo,při mírném až čerstvém větru,který byl na zdejší podmínky opravdu slabý.Teplota malinko nad +10 stupni,ve 1230 metrech +15,v 1050 m. +17 – tedy jen o málo méně než v Trutnově,kde to dalo desetinky nad +20.Jen tak dále,klidně až do listopadu…
Tímto vás všechny zdravím ze Sněžky,kde jsem natáčel a fotil končící fungování zdejší staré lanovky
http://kamery.humlnet.cz/show_webcam.ph ... ikost=2048
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - září 2011

Příspěvek od Tom »

I zde dnes opět slunečno a teplo. Ranní minimum +6.5°C přes den +22.2°C. Víkend se tedy náramně vydařil "bohužel" na stavbě :D ....
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - září 2011

Příspěvek od Michal Geryk »

Stručně - nádherné zářijové počasí trvá, minima klesají k +6 °C, maxima k +22 °C, dnes určitě víc.

Opakuji se, ale nedá mi to - září je krásné, ale neskutečně meteorologicky nudné s minimem srážek (suma zůstane asi na 17 mm). :?
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - září 2011

Příspěvek od storm_ice »

Hoj, včera o5 slunečno, bylo jasno až skoro jasno, odpoledne přechodně oblačno (Ci, Cs) ráno slabší mlha. Tmax 23,3°C Tmin 4,8°C, a první podzimní přízemní mráz s Tmin -0,2°C :P vítr V do 2 m/s nebo bezvětří.

Aktuálně 16:40 jasno ObrázekObrázek 25,1°CObrázek prom. do 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - září 2011

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
dnes byl další krásný den. Ranní minimum 8,8 °C. Ráno v 5:40 jsem od nádraží, kde je dobrý výhled na V viděl krásný uzoučký Měsíc. Cca den a 7 h před novem, opravdu unikát byl jen asi 2 °nad obzorem. Den byl dokonce chviličku letní. Maximum se odpoledne zastavilo na 25,5 °C.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - září 2011

Příspěvek od Michal Geryk »

fractal píše:...Ráno v 5:40 jsem od nádraží, kde je dobrý výhled na V viděl krásný uzoučký Měsíc. Cca den a 7 h před novem, opravdu unikát byl jen asi 2 °nad obzorem...
Já ho fotil, i s popelavým svitem:
P1030499.jpg
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2011“