Aktuální počasí - srpen 2011

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2011

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
další vlna deště došla ještě o půlnoci a celkový srážkový úhrn tak činí 12,2 mm (9,0 mm + 3,2 mm - za rok 350,3 mm). Ráno byl úžasný vzduch, minimum 11,2 °C, proti včerejšímu maximu je to rozdíl o 20,2 °C! Ráno zcela jasné, teď se dělají krásné Cu hum. Vypadá to, že ještě celé září by mohli být pěkné letní dny, takže si mi milovníci mírného léta určitě užijeme.
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2011

Příspěvek od storm_ice »

Hoj, včera se ráno zatáhlo postupně na zataženo, dopoledne občas pár kapek nebo i slabý déšť, výraznější srážky odpoledne, kdy se přidal občasný slabý až mírný déšť, k večeru trvalejší, postpně ustával a oblačnost se začala protrhávat až na skoro jasno. Tmax před 1h po zesílení větru 24,4°C Tmin 10,6°C, vítr Z, zpočátku J, do 5 m/s s nárazy až 7 m/s, srážky Obrázek 5,7 mm.

Aktuálně 17:50 oblačno ObrázekObrázek 19,5°CObrázek JJv do 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
kapr
Příspěvky: 3506
Registrován: 15 bře 2009, 11:09
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2+. Srážkoměr Stratus
Bydliště: Buchlovice, okr. Uherské Hradiště, Zlínský kraj, 265 mnm.

Re: Aktuální počasí - srpen 2011

Příspěvek od kapr »

Buchlovice 270mnm
Počasí: Jasno
Oblačnost: -
Teplota: 16,3 °C
Vítr: slabý západní vítr 0,6 m/s
Tlak: 1019,9 hPa, slabý pokles
Vlhkost: 72 %
Rosný bod: 11,2°C
Srážky: 14,6 mm (za posledních 24 hodin)
Tmin/Tmax: 11,3 °C (6:40)/ 21,8 °C (15:18)
Včerejší průměrná teplota: 21,7 °C
Průběh počasí: Po včerejším přechodu výrazné studené fronty se dnes vzduch pročistil, převládalo polojasno, k večeru jasno, i když slunce ještě slušně pálilo..

Všem hezký zbytek dne z Buchlovic.
Uživatelský avatar
horale
Příspěvky: 728
Registrován: 29 říj 2010, 11:00
Meteostanice: Topcom NG265NE
Bydliště: Nové Město pod Smrkem 490 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2011

Příspěvek od horale »

Ahoj, tak jsme se z pátka na sobotu dočkali první a asi i poslední tropické noci. V sobotu dopoledne bylo ještě teplo a pěkně, pžed polednem se ale zatáhlo a teplota začla poměrně rychle padat dolů na nějaký 13°C. Odpoledne s deštěm, chvílemi vydatnějším. Od pátečního večera foukal silný vítr, uklidňovat se začal teprve v neděli, kdy již vanul mírný až čerstvý. Jinak neděle byla slunečná, ale chladná. Ráno studené a pocitovou teplotu navíc snižoval vítr.

Sobota 27/8
Tmin: 10,5°C
Tmax: 26,7°C
Srážky: 15 mm
Max. Náraz větru: 75,6 km/hod

Neděle 28/8
Tmin: 20°C
Tmax: 10,1°C
Srážky: 0 mm
Max. Náraz větru: 54 km/hod
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí - srpen 2011

Příspěvek od Vichr »

Konec tropů v jižních Čechách: v sobotu během dopoledne rychlé přibývání oblačnosti doprovázené studeným větrem. Pocit podobný jako když vstoupíte v sandálech do obchodu s klimatizací. Teplota vzduchu však kolem 22-23 stupňů. Teprve po několika hodinách tohoto nevýrazného počasí náhle silně zahřmělo a mraky se rychle slily do neprostupné šedi. Mezi 15. a 20. hodinou přecházelo souvislé pásmo frontálních bouřek. Blesková aktivita poměrně slabá, srážky spíše charakteru silnějšího trvalého deště (2-3 mm/hod.). Celkem napršelo v Č.B. 11,5 mm, jinde to bylo podobné. Asi nejsilnějším projevem včerejšího počasí bylo ochlazení, v bouřkách postupně až na 12 stupňů. Den předtím toto ukazoval Alladin a já jsem tomu nevěřil.
Dnes po dlouhé době chladné ráno (vyvětráno, dalo se spát...), jen 8 stupňů v minimu. Během dne skoro jasno, ploché cumuly kolem hor, odpoledne velmi příjemných 22 stupňů. Toto počasí mám rád, ale sucho je značné. Ta zálivka ze včera vydrží tak do úterý.

Adi: já bych tipoval, že září i říjen budou relativně teplé, v listopadu přijde zima předčasně a pak nastane něco, o čem nebudeš chtít ani slyšet...Ale na tyhle debaty je ještě brzy.

Zdravím
Vichr
Uživatelský avatar
kapr
Příspěvky: 3506
Registrován: 15 bře 2009, 11:09
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2+. Srážkoměr Stratus
Bydliště: Buchlovice, okr. Uherské Hradiště, Zlínský kraj, 265 mnm.

Re: Aktuální počasí - srpen 2011

Příspěvek od kapr »

září by mělo být i podle mě teplejší, pak je to otázka, uvidíme..čekám zimu průměrnou ;)
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2011

Příspěvek od Tom »

Ahoj, tak i zde včera ukončena série tropických dní a to rázně. Ještě kolem 14:30 bylo +30.6°C poté už ale vytrvalý pokles v 16h +26°C v 17h +21.5°C a to ani jedna kapka deště. Pokles pokračoval dále až k +13°C kolem 22h tak bylo až do půlnoci . Později večer i při tak nízkých teplotách přišla bouřka a napršelo 11mm. Dnes ráno po SF pokles teplot docela brutální oproti předešlému tropickému dni. Minimum dnes ráno pouze +9.8°C (včera ráno +20.6°C). Přes den málo oblačnosti a maximum +21.9°C.

P.S. vzduch byl dnes ráno křišťálově čistý ještě včera jakýsi zákal zaprášený moc nedýchatelný. V noci měli nahoře asi sanitární den :-) . Slunečné ale ne moc teplé počasí teď budeme potřebovat. Zítra nám začíná boj s bydlením budou se vykopávat nové základy atd.atd.....
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - srpen 2011

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Ochlazení je ukrutné a změna proběhla nezvykle rychle.Dnešní předpověď dle mne krachla,protože +19+23 nebylo ani náhodou.Odpoledne to vylezlo max.k +17 st,většinu dopoledne bylo vyloženě zima kolem +12 st.Dnes jsme byli v Adršpachu ve skalách a tam byla kosa…Navečer ani nemluvím za jasné oblohy jsem měl dojem,že to jde k nule,ale to tam bude asi až ráno.Po výletu ve skálách jsem prohlédl značnou část této mrazové kotliny,kde bylo ještě chladněji a tam bude zítra při zemi mrznout určitě.Na některých místech byla viditelně mrazem spálená – černá vegetace,nevím ze kdy..Budu to tam muset více prozkoumat.
Předpověď na zítra +21+25,to jsem zvědav…Ráno +12+8 ,ale už teď je necelých +10,takže asi těžko..
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - srpen 2011

Příspěvek od kocurekp »

Jak už jste všichni psali, a to i Moraváci, změna přišla náhle a výrazně. V pátek maximum 32,8°C, sobota ráno ještě jasná a tropická 20,8°C, ale pak už soustavný pokles, nástup oblačnosti a později odpoledne déšť s 10,2 mm. Noc byla celkem chladná, nedělní ráno jen 10,6°C, ale přes den skoro jasno a většinu dne okolo 22°C, chvilkové maximum až 24,8°C. Aktuálně o půl jedenácté večer 16°C. Teď nás čeká Adiho skandinávské léto, což je ideální na výlety i práci venku. Takže zatím spokojenost, letošní víno, odhaduji, bude výtečné! :)

Zimu si ještě netroufnu odhadovat, ale astroložky se odmlčely, takže nečekám nic extrémního. Konec konců jsme si už zvykli na bohaté sněhové nadílky i sibiřské mrazy, takže nás nic moc nepřekvapí...
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí - srpen 2011

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Vichře - Stran zimy uvidíme :) Není vyloučeno, že bude stát za draka, poslední stála za velké kulové s nekonečnými inverzemi při pár cetimetrech sněhu. Možná nakonec překvapí :)
Co se týče počasí, včerejší "minima " ráno na 23 stupních ihned o východu slunce, pak to stoupalo, avšak ne tak prudce jako včera. Maxima nakonec do 32, odpoledne mírný pokles, večer při přechodu fronty pokles až na 13 stupňů a slabý déšť s mrholením, bouřkové pásmo přešlo po půlnoci, kdy napršelo 6 mm srážek, celkem do 7 mm. Ráno podobně jako jinde umyté, jasné, s fantastickým vzduchem a příjemným ochlazením. Zpočátku s oblačnou oblohou Ac a Sc, posléze polojasno s Cu. Minima na 11, maxima na 22. Odpoledne jasno, nyní přechodně oblačno. Ac a 15 stupňů, holt Flamesi, pookud si chceš užít vyšší teploty, měl by ses přestěhovat ku nám, tvé by mně nevadily :)

Přeji krásnou noc :)
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2011

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Dvacátého osmého srpna po chladné noci bylo jasno až polojasno, pofukoval slabý severozápadní vítr. Před polednem teplota dosáhla dvacítky, byl to příjemný den. Odpoledne, večer a v noci bylo dobrá dohlednost, nad ránem jsem pozoroval Jupiter a ve čtyři nad ránem začal vycházet Orion (zima se blíží).
Tmin. 12,0°C.
Tmax. 23,0°C.

Aktuálně po studené noci (10°C) polojasno,15°C.
Jupiter a jeho měsíce – kopie (2).jpg
Naposledy upravil(a) dědahvězdář dne 29 srp 2011, 09:16, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2011

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Ochladilo se dost - na konec srpna, ale na září bude teplo ještě dost. Co jsem koukal na dlouhodobou předpověď, s topením si nemusíme dělat starost minimálně do půlky měsíce (a byly léta, kdy jsme kotel nahazovali 2. září).

V neděli nás sice oblačnost fronty opustila kolem půlnoci, jenže vzápětí se nad celým severovýchodem Čech vytvořila nízká oblačnost, která se po východu Slunce trasformovala ze stratu na stratokumulus a po poledni na kupovitou oblačnost. I tak dokázalo Slunce dostat teplotu až na Tmax +18,9°C ve 14:44. Protože nefoukal vítr, bylo na slunci docela příjemně. K večeru se vyjasnilo zcela a tak teplota padla až na Tmin +9,3°C ve 23:59. Tlak po celý den klesal.

Noc na pondělí zůstala zcela jasná s odpovídající Tmin +6,7°C v 5:55. Aktuálně v 9:02 je teplota +13,7°C (vzestup), tlak 1016,2 hPa (stagnace), vlhkost 93%, rosný bod 13,1°C. Skoro jasno (Cu hum), bezvětří.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2011

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
včerejšek krásný, jasný jen s minimem miniaturních Cu hum. Slunce vcelku dost pálilo a maximum vyhnalo na skoro letních 24,6 °C. Vzduch byl opravdu nádherně průhledný s úžasnou dohledností.

Dnešek vypadá obdobně, jen je na nebi dost vysoké oblačnosti Cs. Teplota ráno příjemných 10,9 °C. Letní minimum z 11.8. (7,5 °C) zatím překonáno nebylo, nejdříve asi až v září.

Co se zimy týče, neumím toto předpovědět, ale do října bych bral teplo a slunečno a pak chladno a nějaký sníh...ale to je opravdu jen přání.

P.S. Hrozny vypadají opravdu pěkně, myslím že ročník 2011 bude povedený.
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2011

Příspěvek od storm_ice »

Hoj, včera bylo převážně oblačno, teprve později večer se začala oblačnost protrhávat až na skoro jasno. Tmax 21,9°C Tmin 9,9°C, vítr Jz-JJv do 6 m/s.

Aktuálně 13:20 oblačno ObrázekObrázek 20,4°CObrázek JJz 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí - srpen 2011

Příspěvek od Vichr »

Flamesi, těch sedmnáct stupňů opravdu nezávidím. Já jsem se byl dnes koupat v řece. Vlivem chladných nocí už to není co minulý týden, ale stále příjemné. Ranní minimum stejně jako včera na 8 stupních, při zemi 5. Odpoledne 24 stupňů. K tomu jasná obloha, sem tam ploché cumuly a cirry. Ideální počasí :)

Vidím, že vás zima náramně zajímá. Já jsem neměl ani v úmyslu jí předvídat, spíš jsem se chytil Adiho odhadu průběhu podzimu. Po těch pravidelně chladných říjnech a teplých listopadech prostě čekám změnu :mrgreen:

Přeji hezký den
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2011“