Aktuální počasí - červenec 2011

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí - červenec 2011

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Nulla dies sine aqua.
Ráno opět zataženo, v noci pršelo. Dalších 7 mm. Celkem za oba předešlé dny 13.
Teplota ráno na 14, oblačost bránila většímu ochlazení, dopoledne přechodně oblačno a šíleně dusno, byť teploty vystoupily jen ke 22 stupňům, na chvíli. Krátce po poledni zas zataženo s občasným deštěm, kdy pršelo rovné tři hodiny. úhrny dám sem zítra. Počítám však dalších cca 5 mm. Nyní navečer překvapivě polojasno až oblačno, ze začátku parné sluníčko, nyní pomalu zapadá. Teplota při dešti padla někde na 16 stupňů, odpoledne vystoupala na 18. Nyní je opět 16 a při zemi se tvoří pásy přízemní mlhy. Při sluníčku to vypadá magicky :)
Až na ty každodenní srážky teploty jsou absolutně squelé. :wink:

zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2011

Příspěvek od Yves »

Včera hlavně dopoledne občas s deštěm, další 1,5 mm. Bylo skoro celý den zataženo. Dneska se odmlka od srážek nečekala, ale takřka nastala. Bylo oblačno nejčastěji a spadlo spíše jenom pár kapek. Přeháňky chodily úspěšně okolo. Byl jsem v Jihlavě, tam dvakrát slušně lilo. U nás dle srážkoměru ani odpoledne nic. Teploty včera: 12°C - 15°C. Teploty dnes: 12°C - 22°C. Dnešní vyšší teploty umožnily po delší pauze pěknou konvekci. Ve 22:09 je jasno nebo max. skoro jasno a trošku pracuje údolí. Mám 14,5°C, okraj města 16°C. Zítra další konvektivní hody zřejmě.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
CtiborV
Příspěvky: 648
Registrován: 21 led 2008, 21:51
Meteostanice: Lacross WS 2350
Bydliště: Řídeč, okr. Olomouc, 300 m.n.m, střední morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2011

Příspěvek od CtiborV »

Včera večer intenzivní přeháňka, která dala 11 mm během asi 30 minut.
Dnes ráno panuje říjnové počasí s mlhami v nejnižších polohách, ranní teplota + 14,5 doma, ale dle mě tam kde je mlha může být i 10 st....
Z Řídeče (300 m.n.m) u Šternberka v podhůří Nízkého Jeseníku . Aktuální data a statistiky : https://ctiborvenus.eu/pocasi
Uživatelský avatar
horale
Příspěvky: 728
Registrován: 29 říj 2010, 11:00
Meteostanice: Topcom NG265NE
Bydliště: Nové Město pod Smrkem 490 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2011

Příspěvek od horale »

Dobré ráno, včera bylo v Novém Městě pod Smrkem převážně oblačno, odpoledne slabá přeháňka. Teploty oproti pondělku lepší. V pondělí pouze okolo 16-ti stupňů.

Tmin: 10,6°C
Tmax: 23,1°C
Srážky: 0,3 mm
Max. náraz větru: 24,5 km/hod
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2011

Příspěvek od Michal Geryk »

Včera bylo opět zataženo, od odpoledne skoro zataženo, v poledne se slabým deštěm, jinak poprchalo ojediněle. Bouřky se nám tradičně obloukem vyhnuly.
Dnešek začal hustou mlhou, ale teď KONEČNĚ svítí po mnoha dnech sluníčko :D .

Tmax včera +22 °C.
Tmin dnes +13,5 °C.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2011

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Dvacátého sedmého července opět pršelo, ráno od devíti až do jedné slabý déšť a odpoledne nepatrné přeháňky.

"Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným..."

Srážky 6,4 mm.
Tmin. 14,8°C.
Tmax. 20,7°C.

Aktuálně po dlouhé době skoro jasno, klidno, teplota 18°C.

Červenec bude nejchladnější za dobu mého pozorování, měsíční srážky dosáhly srážkového normálu, od začátku roku byl také dosažen srážkový normál.
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - červenec 2011

Příspěvek od kocurekp »

Teda teď jsem rád za to, jak je tady, když se dívám jak je už týden na východě. To je to "vypráskané" počasí, o kterém mluvil Flames.
Děcka s manželkou jsou na prázdninách u rodičů u Oder a prakticky není dne, kdy by něco nepadalo z nebe. Ponuro, tmavo, vlhko, fuj! Až dnešek byl celkem ok, ale už zase se tam zatáhlo a asi zas bude padat. Tady je to pravý opak. Polojasno až oblačno od neděle, přeháňka byla jen jednou včera - 6 mm.
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
storm_ice
Příspěvky: 5578
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2011

Příspěvek od storm_ice »

Huj, včera bylo jak jinak převážně oblačno až zataženo, později odpoledne a večer ubývání oblačnosti až na skoro jasno, Tmax 26,1°C Tmin 14,0°C, vítr VJv-Sv do 4 m/s.

Aktuálně 16:00 oblačno ObrázekObrázek 22,4°CObrázek prom. do 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2011

Příspěvek od Tomáš Prouza »

No léto se ne a ne vrátit...

Ve středu Tmin +13,1°C a Tmax +22,6°C - po většinu dne oblačno se silnějším jižním větrem. Dnes ve čtvrtek opět oblačno (kumulilo se dost, ale bouřka nebyla), 2x spadlo pár kapek. Denní Tmin +10,9°C a Tmax +23,3°C. Při vzdáleném přechodu přeháňky to fouklo až 7,2 m/s.

Aktuálně večer v 18:42 teplota jen +19,7°C.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
CtiborV
Příspěvky: 648
Registrován: 21 led 2008, 21:51
Meteostanice: Lacross WS 2350
Bydliště: Řídeč, okr. Olomouc, 300 m.n.m, střední morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2011

Příspěvek od CtiborV »

TMax +25.0, TMin -13,9 °C. Uz v dopolednich hodinach tu narustala kupovita oblacnost, a nad kopci se brzo rozpoutala jedna prehanka vedle druhe, kolem dokola byly cerne mraky a pri odjezdu z prace jsem videl i docela slusny shelf cloud, ktery mi vyprodukoval slusny naraz 9,4 m/s, i kdyz nas primo nezasahl...
Takze denni chod pokracuje, jsem zvedav kdy se nevyrazne tlakove pole odsune pryc...
Prumer za tento mesic mam zatim +18.0 , coz je mene nez za cerven ...
Z Řídeče (300 m.n.m) u Šternberka v podhůří Nízkého Jeseníku . Aktuální data a statistiky : https://ctiborvenus.eu/pocasi
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - červenec 2011

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Jak z vašich reakcí čtu,už to tady trvá dlouho a máte toho plné zuby.Já také a to jsem tu dva dny.Dnes jsem byl na kole,ale v krátkém triku a kraťasech byla kosa.Odpoledne navíc přeháňky,přesto dopoledne bylo přechodně slušně a dokonce bylo chvíli přes +20 stupňů,což není samozřejmost.

Mimo téma: Jsou tu fandové na astronomii,tak možná o tom vědí více,co jsem viděl 15.7.kolem 22:30 místního času na Krétě(+1.hod)...jestli nějaká družice byla navedena do atmosféry na zničení?
V tu dobu se obloha na několik sekund rozzářila padajícím objektem,který letěl-hořel od západu na východ a nakonec se rozprsknul jako silvestrovská rachejtle a hořící zbytky za letu zhasínaly.Bylo to něco zcela odlišného než Perseidy apod.Nic podobného jsem ještě neviděl,pouze videa na internetu.
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2011

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Flames píše:Mimo téma: Jsou tu fandové na astronomii,tak možná o tom vědí více,co jsem viděl 15.7.kolem 22:30 místního času na Krétě(+1.hod)...jestli nějaká družice byla navedena do atmosféry na zničení?
Žádný plánovaný vstup jsem nenašel, jenom Indové si ten den hráli http://www.space.com/12315-india-launch ... at-12.html takže by to teoreticky mohl být nějaký ze stupňů rakety...
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2011

Příspěvek od Yves »

V noci se objevila mlha. Přes den bylo polojasno, rychle však oblačno až skoro zataženo. Po poledni jakž takž slušná buňka J, postupně JV od nás. Obešla nás a napršela jen necelý 1 mm. Po ní dost dlouho cmrndalo bez efektu. Večer dvakrát zadunělo z buňky na JZ. Na ni jsem měl královský výhled z kopce, kde jsme grilovali a opékali. Struktura byla hezká. Já jsem nadále celkem spokojen a pařáky nepotřebuju, dokonce se i pěkně opéká, ale trvalo, než ohýnek chytl. Ještě by mě bavily houbičky, ale ty prý nejsou ani náhodou. Červenec zřejmě skončí srážkově podprůměrně. Teploty dnes 11,5°C a jen na chvilku necelých 22°C, než dorazily srážky. V 22:59 je skoro zataženo a 15°C.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2011

Příspěvek od Michal Geryk »

Čtvrtek byl zpočátku (po ranní mlze) nadějně slunečný, ale odpoledne už bylo zataženo s přeháňkami, deštěm a se slabou bouřkou. Zataženo a po dešti je i teď ráno, lesy jsou v mlze.
Flames píše:...Jak z vašich reakcí čtu,už to tady trvá dlouho a máte toho plné zuby.Já také a to jsem tu dva dny...
Fuj, to je počasí… :evil: Sluneční svit na letišti v Přerově: Za uplynulých 5 dní 6 hodin (Cheb 37 h), za uplynulých 9 dní 18 hodin (Cheb 49 h). Přitom Přerov leží v úrodné hanácké rovině. :?

Tmax včera +24 °C.
Tmin dnes +15 °C.
Srážky za 24h 8 mm.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2011

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Dvacátého osmého července bylo ráno skoro jasno, teplota stoupala až na letní teplotu.
Dlouho to nevydrželo, po poledni už bylo skoro zataženo a za slabého jižního větru se od jihovýchodu a zároveň od jihozápadu nasouvalo pásmo přeháněk.
Dvakrát zahřmělo a přišel vydatný déšť, za dvě hodiny 22 mm. Pršelo s přestávkami až do dnešního rána.
Srážky 24,6 mm.
Tmin. 12,7°C.
Tmax. 25,2°C.


Za červenec máme 110 mm, ale do „památného“ července 1997 ještě dost chybí, (tenkrát spadlo 342 mm).
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2011“