Výška sněhové pokrývky 2006/2007

Téma spíše pro zimu. Kolik u vás napadlo sněhu? Jaké jsou sněhové podmínky? Kdy přijde obleva?

Moderátor: Moderátoři

Marie.L
AMS
Příspěvky: 23
Registrován: 01 čer 2006, 09:37
Bydliště: Bohumín-Záblatí

Příspěvek od Marie.L »

Tak za prvé: ta poznámka byla míněna obecně a je mi líto že si to berete tak osobně. Jen mi vadila vaše narážka. No. Mimochodem já dobře vím jaký zimy jsou v Kolíně.
A Za druhé: že ta Vaše předchozí zpráva nebyla urážka? No to možná ne ale každopádně tak vyzněla, a říct někomu že "je přihřátej" není zrovna nejslušnější způsob jak vyjádřit kritiku ačkoli to nejspíš bylo míněno jako žert.
David Rýva
AMS
Příspěvky: 47
Registrován: 16 bře 2006, 14:16
Bydliště: Kolín-Zálabí 205m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David Rýva »

Tak můžu tě ubezpečit že přihřátej fakt nejsu .. to že mám radši teplejší půlku roku fakt není důvod abych se někam stěhoval, fakt nevím proč ..další věc je jak psala Marie že za tyhle extrémy ,kerejm se nevyhneš a asi budou furt horší, si asi fakt může do značný míry sama civilizace... takže ti říkám "zvykej si že to tak bude", za nějakých možná 15let ešli to pujde takhle rychle tu nepujde normálně pěstovat plodiny na kerý sme zvyklí. Jinka tvůj příspěvek vyzněl jako z minulýho režimu, snaha soudruhů naházet všecku vinu( i za počasí) na zlý imperialisty jen aby našli viníka problému, takže to beru spíš jako tvůj momentální úlet stejně jako tu poznámku o přihřátosti.
Kolín-Zálabí, Czech Republic, WMO ID: 11614
SKYWARN CzechoSlovakia - weather forecasting, watches and warnings
ESTOFEX - European storm forecast experiment
http://www.youtube.com/skywarncz
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dobrmanek »

Rybyčky se chytily:
1) Rozhodně jsem nemyslel, že je snad někdo teplej, měl jsem tam dát uvozovky, které v další části příspěvku jsou, nikoho urážet nechci a ani nebudu.

2) Myslel jsem, že to snad někdo pochopí a že to bude brát s nadsázkou, netušil jsem, že se to přenese až tak do osobní roviny. Za to, že to někomu hned nedocvaklo se omlouvám.


3) Nic proti homosexuálům nemám, sám mám mezi nimi několik přátel(nejsem homosexuál).
Uživatelský avatar
Slovakia
Příspěvky: 25
Registrován: 01 čer 2005, 10:22
Kontaktovat uživatele:

RE: dobrmanek

Příspěvek od Slovakia »

No myslim, ze ak si vy precitate o niekom , ze ma rad teplo a z toho usudite, ze je prihriaty...tak potom ak niekto si precita vas nick, pod ktorym vystupujete ( pripominam, ze vas nick je DOBRMANEK, co je pripominam vam, jedna z ras psov) tak moze usudit, ze mate troska zoofilne sklony, co je predsa len, urcite :D v nasej spolocnosti viac odsudzovana sexualna deviacia. Myslim, ze po vasom vystupeni, kde hladate sexualnu orientaciu v prispevku druheho cloveka, si mozeme toto dovolit aj my ostatni a tak trosku vas v tejto suvislosti podpichnut.

Ze ste to mysleli zo srandy, to ste mohli ale prispevok tak v ziadnom pripade nevyznel. Prave naopak, vyznelo to skor ako utok, nie ako sranda. A ak hovorime, komu ako rychlo dochadzaju veci, musim vas sklamat ale asi vam doteraz nedoslo, ze takyto krcmovy humor, ktory asi radi pestujete sa medzi inteligentnymi ludmi zdaleka nehodi. Kedze vam to ani doteraz nedoslo, tak opat s nadsazkou, pripominam, ze vas signal asi bude dlhsi nez Transibirska magistrala v Rusku.

Radil by som vam sa venovat radsej pocasiu ako odhalovaniu sexualnej identity druhych ludi, lebo ako sa hovori, ludia si radi liecia svoje komplexy na druhych.
Marie.L
AMS
Příspěvky: 23
Registrován: 01 čer 2006, 09:37
Bydliště: Bohumín-Záblatí

Příspěvek od Marie.L »

Souhlasím a ještě bych chtěla dodat toto:
Milý Dobrmánku. Rybičky se nechytily. To mi cvaklo že jste to nejspíš myslel jako legraci, protože takovou hovadinu jako bylo to "přihřátí" by snad člověk který má v hlavě alespoň molekulu mozku nemyslel vážně. Ale takovýto humor je nanejvýš pochybný a ne moc legrační. Proto se nemůžete divit, že reakce byla taková, jaká byla. Proto bych vám radila abyste propříště nechal "legraci" stranou a držel se faktů.
forget war, make love!
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Příspěvek od Flames »

Tééda vy jste se tady rozjeli....a skoro zapomněli na počasí.Raději nebudu ani připomínat,že námětem této diskuze je-tedy :) měl být sníh.Vzhledem k tomu,že žádný není,tak proto asi ty emoce...
Jinak i já mám stokrát raději teplejší část roku,ale děsí mně jaro,kdy bude sucho už ze zimy v některých částech Česka a přijdou letní vedra,nebo třeba záplavy-jak si ráčí vybrat stále více nevyzpitatelné počasí.A pak už se na to nabalují další problémy jako třeba neúroda.Proto i já raději budu vděčen za normální počasí.Samozřejmě slunečné léto uvítám,ale musí sprchnout,samozřejmě mi vyhovuje letošní zima-ušetří se za topení,venku není čtvrt roku deset pod nulou,ale i když nastává zřejmě globální oteplování,stále platí,že výkyvy v počasí se mají snahu se kompenzovat,proto je pravděpodobné,že i když bude teplo i nadále,nějaké té nečekané pozdější nepohodě se nevyhneme...
Ale na tu se už musíme přippravit,protože klima se mění,nejen asi díky globálnímu oteplování,ale i dalším vlivům člověka na přírodu.Jak už napsala výše Marie-trochu si odříct,podívat se kolem sebe,to je pouze zbožné přání-v tomhle jsem skeptik,když to vidím kolem sebe,jak vše točí silou peněz doslova přes mrtvoly,není šance na lepší zítřky co se týče přírody a s tím souvisejícího počasí.Asi se budeme mít díky hospodářskému růstu lépe(teda jak kdo a kde)ale dříve nebo později nebude jiná možnost než čelit nebezpečím o kterých si velká část lidí myslí,že jsou jen ve filmech made in USA.
Marie.L
AMS
Příspěvky: 23
Registrován: 01 čer 2006, 09:37
Bydliště: Bohumín-Záblatí

Příspěvek od Marie.L »

Jo já vím... je to utopie. Jen jsem říkala co by lidi měli dělat. Jenže peníze jsou pro ně samosebou důležitější, :lol: :lol: :lol: :roll: Ale nekdo už zřejmě nevidí jak moc je světová ekonomika závisla na přírodních zdrojích... a pokud si je zlikvidujem tak odkud se budou čerpat??? A celá ekonomika se zhroutí. Tímhle postojem si řežem větev sami pod sebou. A tohle mi vadí.
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

sluníčko

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

můj postuj ke global oteplování znáte:-) Myslím, že za něj především může sluníčko a ten názor mně jen tak někdo nevyvrátí, avšak rozumným ekologickým aktivitám se nebráním, naopak třeba již třetí rok bojuji s větrnými mlýny úřadů v orlové kvůli zeleni na sídlišti. Někdo holt upřednostňuje parkování, i když parkoviště i auta není kam strkat, zeleň, stromky, trávníky, vše jde do kopru - :-( Současný suchý trend to podporuje, jsou tam navážky a bydlí tam bez úražky spousta deprivantů. Ono nejde ani tak o pár stromků na sídlišti, jako o celkové pojetí tzv. ekologie, kde Orlová patří mezi nejprašnější místa v republice. Dobrmanku, nemáš náhodou pár stromků skladem? :-)

Zimy v Kolíně znám, občas jsem tam jezdíval, měl jsem tam známost :-) Takže rozumím averzi vůči zimě jako takové. Zimy tam jsou vskutku nic moc, šedé, smutné, sněhu málo nebo žádný.

U nás, když se zadaří, sníh leží 4 měsíce a nejsme na tom z hlediska nadmořské výšky o moc lépe :-) Holt orografie a volný přístup severních větrů z Polska dělá své :-)

Zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

přírodní zdroje

Příspěvek od Adi »

Ahoj

S nimi je to špatné, když navíc připočtu ten maras, který vzniká při jejich čerpání. My ze severních Morav, potažmo Slezska nemusíme chodit daleko. Šachty, důlní vlivy, haldy, skládky, prach a špína.
Avšak jsem u tohoto opatrný optimista. Lidstvo na to techlologicky v brzké době bude mít, pokud již nemá. Masívnější využívání jádra, vodíkové palivové články atd... Hodně je o financích apředevším o tzv. politické (z)vůli I ona prašnost je zvládnutelná, akorát ty peníze a "priority" :-( Zde jsem naopak pesimista. Takže nevím a je mi z toho smutno
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dobrmanek »

Nedá mi to a ještě se vyjádřím na předchozí příspěvky velevážených Marie.L, Davida Rývy a Slovakia.

Jestli někdo někoho nazval ........, tak jsem to nebyl já, ale výše uvedení, kteří asi špatně porozuměli na co jsem reagoval. Předpokládal jsem, že jsme na METEOFORU a ne na ulici. Tak si ještě jednou pořádně přečtěte ten daný příspěvek a laskavě nemyslete na bu......, ale převeďte si to do "meteořeči".

Pro Adiho:
Určitě by se nějaké stromky pro tebe našly, ale mám ten dojem, že by je dřív nebo později stejně někdo podřezal. :?

A konečně se vrátím tak trochu k tématu. Zima s tím významem jak ji známe, asi přestane existovat. Budou se spíše střídat teplejší a chladnější období.
Marie.L
AMS
Příspěvky: 23
Registrován: 01 čer 2006, 09:37
Bydliště: Bohumín-Záblatí

Příspěvek od Marie.L »

Nedá mi to a ještě se vyjádřím na poslední příspěvek veleváženého pana dobrmánka.
Jak měl kdo koho nazvat? Nevím jak vy, ale já nikoho neurážím ani nic podobného. A pokud to tak vyznělo, omlouvám se. Pouze jsem narážela na důvod těch teplejch zim. Protože nemá smysl nadávat na to, že se otepluje ale snažit se alespoň něco málo udělat a změnit postoj ochraně životního prostředí. Tím jsem opět na nikoho nenarážela, a mluvila obecně přečtěte si prosím pořádně předchozí příspěvky.
A dále, nelíbí se mi pouliční a naprosto nevhodný humor s jakým jste svůj názor prezentoval.
A nakonec... souhlasím že jsme na meteofóru a proto bych ráda tuto hloupou a trapnou debatu o tom kdo koho urážel atp. uzavřela.
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

stromky

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

To asi ne, zejména pokud by to byly listnáče nebo modřín. I sosna není špatná, ale musel by to být druh nepoužitelný pro vánoční účely. Město vysadilo pár stromků (4) ks místo těch, které podřezalo kvůli parkovišti. Světe div se, všechny jsou na místě, akorát jeden uschnul kvůli suchému počasí a nulové péči. Zasadili a nic. Takže šance by tu byla :? Tedy snad

Co se týče počasí nesouhlasím z teorií praktického zániku zimy. Vloni se zcela vážně diskutovalo o době ledové a letos diametrálně jinak. Jistě, počasí je rovněž absolutně odlišné, osobně si nepamatuji tak mizernou zimu, přesto tato hypotéza není podložena. Ono to je taky na okamžitých náladách, které tyto či jiné anomálie počasí vyvolávají.

Zatím :-)
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
storm_ice
Příspěvky: 5578
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od storm_ice »

tak nějak ke každému něco .. viz Adi schnoucí stromky máme i u nás ..třeba v parku, kde přitom cca 200m dál se čerpá voda na zalévání květin, popř mytí silnic (město je asi tak bohaté že dává tisíce za nové stromky a pak jich nechá min 10-15% uschnout). Jinak třeba za poslední rok hodně ze sídliš zmizely topoly (osika se tomu také řiká), takže pokud budou pokračovat stylem zasadit nový a nechat uschnout tak to bude děs. Ono stačí jak pořád ořezávají stromy ve městě, přitom právě ony by svym stínem přispěly k lepšímu klimatu při extrémních vedrech. S tím souvisí i to, že se mi zdá, že o proti 90 létům tu nemáme až tak vysoké extrémy. Řekl bych že to má souvislost s tím jak se postupně Sz "zalesňuje". Na některých místech kde byly louky, případně pole, jsou dnes již menší stromy nebo alespoň keře. Určitě se rozpálí méně než pole, zejména pokud je sklizené. V tomto si příroda tedy nějak poradí sama, ale třeba co nechápu je vodohostodářství. Člověk jede na kole a vidí bagr v potoce, jak dělá krásné rovné koryto, strany z kamenů (divim se že nevyl skvělý nápad zadělat spáry betonem, popř potok dát do trubek a zahrabat). Pak se člověk nemůže divit že při většim dešti je povodeň a neno naopak zas sucho pokud prší málo. Místo snahy jí zadržet, se jí hned zbavíme. No je to na dlouhou debatu, ale opravdu mi připadá že, že ti co o tom rozhodují, žijí v jiné době .. viz Marie.L ... jen krátce za vše mluví .. ledovce na severu ubývají, což neni asi dobré, ale budem tam moci těžit nerostné suroviny ... ano "zku***me" co se ještě dá... ono už toho totiž moc není co by ještě šlo .. no raději dopíšu nebo pak neusnu :D :D PS: za týden to snad už bude fórum o sněhu :lol:
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
ivosum
Příspěvky: 231
Registrován: 06 led 2007, 20:34
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Volary, 760 m n. m., nejvyšší bod okresu 1378 metrů n.m.
Kontaktovat uživatele:

že by napadl?

Příspěvek od ivosum »

Tak podle předpovědi by kolem 20. ledna měl napadnout na horách sníh a to dokonce větší množství. No jsem na to zvědavej, jestli jim ta předpověď vyjde.... kéž by
storm_ice
Příspěvky: 5578
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od storm_ice »

4 ivosum jj naděje tu je, pěkná vichřice, celkem dost srážek a pak i "dost slušné" ochlazení. To by na hory určitě něco přineslo. Když se zadaří, tak by mohlo někde napadnou i 30 možná až 50 cm sněhu - pro návětrné strany hor je tohle celkem "normální" i za 24 hodin. Tak se necháme překvapit. :)
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Odpovědět

Zpět na „Sněhové podmínky“