Výška sněhové pokrývky 2006/2007

Téma spíše pro zimu. Kolik u vás napadlo sněhu? Jaké jsou sněhové podmínky? Kdy přijde obleva?

Moderátor: Moderátoři

Pitr
Příspěvky: 21
Registrován: 19 lis 2006, 23:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Výška sněhové pokrývky 2006/2007

Příspěvek od Pitr »

Praha, 4cm :-)
Marie.L
AMS
Příspěvky: 23
Registrován: 01 čer 2006, 09:37
Bydliště: Bohumín-Záblatí

Příspěvek od Marie.L »

Bohumín 8,00 3cm.
David Rýva
AMS
Příspěvky: 47
Registrován: 16 bře 2006, 14:16
Bydliště: Kolín-Zálabí 205m.n.m
Kontaktovat uživatele:

sníh

Příspěvek od David Rýva »

Njn tady taky napadlo večer 28.12. jen do 5cm. Druhý den ráno stejně sněhu ...co dál nevím, sem se 30. vrátil z Bohumína a to tu v Kolíně už zas nic nebylo.
Kolín-Zálabí, Czech Republic, WMO ID: 11614
SKYWARN CzechoSlovakia - weather forecasting, watches and warnings
ESTOFEX - European storm forecast experiment
http://www.youtube.com/skywarncz
Marie.L
AMS
Příspěvky: 23
Registrován: 01 čer 2006, 09:37
Bydliště: Bohumín-Záblatí

Příspěvek od Marie.L »

Mhm kolem toho Silvestra nám to ale v Bohumíně pěkně roztálo:-D to už nebylo po sněhu ani památky. a teď je tu kolem 5°c.
forget war, make love!
David Rýva
AMS
Příspěvky: 47
Registrován: 16 bře 2006, 14:16
Bydliště: Kolín-Zálabí 205m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David Rýva »

Marie.L píše:Mhm kolem toho Silvestra nám to ale v Bohumíně pěkně roztálo:-D to už nebylo po sněhu ani památky. a teď je tu kolem 5°c.


njn co naděláš... tady furt len kvetou kytky a je včil 8°C a to je po půlnoci!!! :wink: ..no já se stejně těším už na jaro a bouřky. :)
Kolín-Zálabí, Czech Republic, WMO ID: 11614
SKYWARN CzechoSlovakia - weather forecasting, watches and warnings
ESTOFEX - European storm forecast experiment
http://www.youtube.com/skywarncz
storm_ice
Příspěvky: 5578
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od storm_ice »

mno jo, pořád jen prší a ještě je teplo ... u nás bylo krátce po půlnoci 8°C :roll: a jak to vypadá tak dalších 7 dní dobředu, žádné vločky v dohledu :cry:
Uživatelský avatar
ivosum
Příspěvky: 231
Registrován: 06 led 2007, 20:34
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Volary, 760 m n. m., nejvyšší bod okresu 1378 metrů n.m.
Kontaktovat uživatele:

Sníh na Šumavě

Příspěvek od ivosum »

Ani na Šumavě to se sněhem není dobré, tento týden sice napadlo asi 2 cm sněhu, ale oteplilo se a sníh zůstává jen v polohách nad 900 metrů. U nás ve Volarech 760 metrů n.m. už není zase nic. A asi ještě několik dní nebude..... :(
Marie.L
AMS
Příspěvky: 23
Registrován: 01 čer 2006, 09:37
Bydliště: Bohumín-Záblatí

Příspěvek od Marie.L »

Jj tahle zima je enormně teplá. No tady je teď v 13.10 12°c to tu u nás nebylo v Lednu ani nepamatuju. jo občasný vpády teplýho vzduchu, to jo ale pořád??? Tooodle není normální. :shock:
forget war, make love!
Marie.L
AMS
Příspěvky: 23
Registrován: 01 čer 2006, 09:37
Bydliště: Bohumín-Záblatí

Příspěvek od Marie.L »

Jonak sníh tu byl asi 3 dny v listopadu a teď na Silvestra asi taky 2 nebo 3 dny.
forget war, make love!
storm_ice
Příspěvky: 5578
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od storm_ice »

no tak i u nás je to zatím nanic, sníh jsme si užili jen před silvestrem jeden večer (poprašky nepočítám). Jinak je to zoufalost, za 7 dní 3x Tmax přes 10°C, 1x mrazový den a prům teploty přes 5°C. Výhled hovoří, bude hůř, ve středu většinou přes 10°C, i když pokud by někde zapůsobila mlha nebo nízká oblačnost je naděje na "normálnější" počasí a teploty kolem 6-7°C, ale zas na druhou stranu pokud bude slunečno tak možná že se někde dostanem kousek pod 15°C ... letošní zima ráda tyhle extrémy :roll:
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
David Rýva
AMS
Příspěvky: 47
Registrován: 16 bře 2006, 14:16
Bydliště: Kolín-Zálabí 205m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David Rýva »

Mě to teplo vyhovuje, minulá zima byla extremně hnusná, porát tu jen ležel sníh kdoví do kdy a taky nemužou bejt jen ty chladný extrémy. Tu máme poslední tejden porát nad 10°C a dneska ráno Tmin>10°C no sice tu občas v lednu je tech 15°C ale takhle trvale je to fakt dost nezvyklý, ale říkám nejsu proti, nemám rád zimu. 8) :wink:
Kolín-Zálabí, Czech Republic, WMO ID: 11614
SKYWARN CzechoSlovakia - weather forecasting, watches and warnings
ESTOFEX - European storm forecast experiment
http://www.youtube.com/skywarncz
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Geryk »

No jestli to s tím oteplováním půjde tímto tempem... Možná v ČR nastane přechodně ráj na zemi a porostou palmy, ale co neznámé nemoci, hmyz, světová válka o vodu, stěhování národů (a určitě i k nám)... Takže i když někdo z nás nemá rád zimu, tak si přeji, aby počasí bylo stále v přijatelných mezích. Tož tak...
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dobrmanek »

Pro Rývu:
Jestli seš trochu přihrátej, tak nic proti tobě :), ale toho tepla je na mě až příliš. Jestli se dobře podíváš kolem sebe(asi se díváš jenom pod nohy abys nezakop) tak zjistíš, že to "tvoje teplo" dosti negativně ovlivňuje přírodu. Já bych se opravdu nerad díval na stromy bez ovoce(slivovice, calvados). Což zcela reálně hrozí, protože velká čast stromů už je dosti narašená a jestli tohle "tvoje teplo" bude trvat ještě nějakou dobu, tak to taky podle toho dopadne, protože určitě přijde ochlazení, jenom se neví kdy a potom bude všechno v pr....
Marie.L
AMS
Příspěvky: 23
Registrován: 01 čer 2006, 09:37
Bydliště: Bohumín-Záblatí

Příspěvek od Marie.L »

Tak pozor: To Teplo je důsledek vypouštění skleníkových plynů (teda aspoň do jisté míry a řekla bych že nebude malá) a je nebetyčná blbost někoho urážet jen proto, že má radši teplo, než zimu. Daleko lepší by bylo nečekat a nenadávat že se politici tam nahože šprajcujou vydat nějakej zákon kterej by pomoh snížit emise SP Ale udělat něco málo pro přírodu sám a např. nejezdit autem na krátký vzdálenoésti a občas si taky trochu protáhnout nohy. :wink: :wink: :wink: Anebo nevyhazovat odpadky do lesa ale do popelnice atd... jak to vidím někdy kolem sebe a dělá se mi z toho zle. A podobnejch prkotin je víc a můžou pomoct... třeba nepatrně ale aspoň něco.
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dobrmanek »

Milá Marie.L je mi opravdu líto, že někdo bere můj příspěvek jako, že někoho urážím, ale nemůžu si pomoci, protože jestliže někdo nemá rád zimu tak proč se rovnou neodstěhuje na jih do tepla (aha ono je tam zase moc teplo). Při dnešních možnostech to snad není problém a !!!!!!zima v Kolíně!!!!!! to si snad někdo dělá srandu. Já jsem skoro celou zimu strávil právě v Kolíně a že by tam byla kdovíjaká zima jsem si nevšimnul, bylo tam spíše příjemné teplo, oproti Větřkovicím, kde byla skutečná zima a skoro metr sněhu. A jestli se Vám zdá mých více něž 100 000 ks zasazených stromků málo, tak se k Vám poplazím po čtyřech a budu žádat o prominutí za to že nedělám nic, abych zamezil "globálnímu oteplování". Já nesedím na prdeli v kanceláři a v teple (tím nechci nikoho urazit, protože někdo to dělat musí). Já denně chodím do vlastního lesa a musím makat, jestli je zima nebo teplo je jedno. Já mám neděli, když začne pršet.
Odpovědět

Zpět na „Sněhové podmínky“